Charles University Faculty of Arts

Úvod

Read the Official Description

ŠÁLEK

"Od začátku mého studia, udělal jsem to můj zásadu, že když jsem najít více správný názor, budu okamžitě opustit svůj vlastní, méně správný názor a radostně přijali stanovisko, které je více odůvodněné, protože věděl, že všechno, co víme, je pouhým nekonečně zlomek toho, co nevíme. "Jan Hus, filozof a církevní reformátor, absolventem Filozofická fakulta Filozofická fakulta Univerzity Karlovy je v současné době jedním z největších a nejvýznamnějších výzkumných a vzdělávacích institucí v umění a humanitních ve střední Evropě. Fakulta byla založena v roce 1348 českým králem a později římským císařem Karlem IV, který ji založena jako jedna ze čtyř fakult pražské univerzitě, později pojmenovaný po něm Univerzita Karlova - nejstarší univerzity ve střední Evropě na východ od Francie a sever Alp. Od té doby, to bylo intelektuálním centrem českých zemí: absolventi fakulty, jejich činy a myšlenky, které byly utváření české společnosti a kultury a v rozhodujících okamžicích českých dějin Filozofické fakulty byla vždy u srdcem událostí.

S téměř 1000 zaměstnanců, více než 9000 studentů a rostoucí mezinárodní studentskou populaci téměř 1000 studentů z celého světa, Fakulta umění je živé a různorodé akademické prostředí. Díky flexibilnímu systému více než 700 možných kombinací dvouoborové stupňů, BA a MA stupňů umožňuje studentům zaměřit se na dvou předmětů ve stejném rozsahu, který zvyšuje jejich přizpůsobivost a poskytuje jim více příležitostí pro jejich budoucí kariéru. Úroveň přijetí je pouze 27%, což je předpokladem pro další individuálním přístupem, které jsou nezbytné, pokud jsou humanitní, aby se učil a studoval vážně.

Studenti a výzkumníci přijít na Filozofické fakultě pracovat ve více než sedmdesáti předmětů - větší počet než u většiny srovnatelných institucí ve světě může nabídnout. Univerzita Karlova jako takové patří mezi top 2% univerzit na světě a vlastní fakulty patří mezi prvních 200 univerzit na světě v celé řadě disciplines.The fakulty přitahuje nejnadanější studenty z České republiky a počtu žádostí o BA, MA a PhD programy činí 10,000 každý rok.

Pozoruhodně Široká škála oborů na Filozofické fakulty zahrnuje filozofii a religionistiku; historie a archeologie; psychologie; sociologie a politologie; divadlo, film a hudební studia a řada filologických programů, které v sobě spojují přísné studium daného jazyka a kurzy v příslušné literární, historické a kulturní pozadí. Fakulta nabízí kurzy ve více než sto jazyků, mrtvé a živé, jako je albánštiny, Akkadian, arabské, arménské, Avestan, Ázerbájdžánu, baskičtina, bengálský, bulharském, českém (také speciální stupňů pro cizince i pro neslyšící), katalánština, Staroslověnština, čínština, chorvatština, dánština, holandština, angličtina, Eblaite, staroegyptské, finsky, francouzsky, německy, gotický, Řek (starověký a moderní), hebrejštiny (starý zákon a moderní), Hindština, chetitština, Maďarska, Irska, islandský , italština, japonština, korejština, latina, litevština, lotyština, lužické sorbian, makedonský, mongolský, norština, stará norština, Starý irský, Peršan, polsky, portugalsky, rumunsky, rusky, sanskrt, slovenština, slovinština, srbština, španělština, švédština, tamil, Tocharian, tibetský, turecké, Ugaritic, ukrajinština, jidiš a Vietnamci.

Výzkum výstup fakulty, měřená v počtu monografií a článků, je větší než kterákoli jiná instituce v humanitních oborech v České republice - která odráží jak kvalitu výzkumu a úroveň doučování. Každý rok, Fakulta hostí řadu mezinárodních konferencí a akcí obecného kulturního významu - výstavy, koncerty, přednášky, veřejné debaty. V posledních několika letech, Filozofická fakulta nakladatelstvím získala prestižní ocenění a nyní soutěží s největšími akademických vydavatelství v zemi.

Věděli jste, že…

... Oddělení egyptských studií působí v Egyptě za posledních padesát let a učinila významné objevy? Jejich objev hrobu neznámého egyptské královny v Abúsíru na podzim 2014 byl zvolen jedním z 10 největších archeologických nálezů v roce 2014.

... V roce 2014, profesor Tomáš Halík byl oceněn prestižní Templeton Prize, vzhledem k lidem, kteří "vyrobených výjimečný příspěvek k potvrzení životní duchovní rozměr"?

... Profesor Martin Hilský přeložil kompletní dílo Williama Shakespeara do češtiny?

ŠÁLEK

historie

The Fakulta umění byl založen jako jeden ze čtyř původních fakult Univerzity Karlovy - nejstarší instituce vyššího vzdělání ve střední Evropě - vydáním zakládací listiny dne 7. dubna 1348. Karel IV, ve snaze o jeho státní a dynastické politiky, snažil se vytvořit z Českého království jako centrum Svaté říše římské. Jeho záměrem bylo soustředit učence z domova i ze zahraničí v Praze, který se stal jeho rezidenční město, a tím posílit základnu své moci. V předhusitské době dvě třetiny všech studentů univerzity byli studenti umělecké fakulty, kde získali znalosti potřebné, aby mohl studovat na dalších třech fakultách (teologie, medicína, právo). Jednou z výsad, které požívají fakulty bylo právo udělovat magisterské a doktorské tituly, které jsou oprávněny své nositele vyučovat na kterékoliv evropské univerzitě.

Během prvních dvou stoletích po husitských válek, Fakulta svobodných umění byl srdcem celé univerzity. Od sedmnáctého století to bylo voláno Filozofická fakulta. Od začátku až do poloviny devatenáctého století, sloužil jako fakulty, jejíž program byl navržen tak, aby přípravné vysokoškolské vzdělání pro budoucí studenty ostatních fakult. Od konce osmnáctého století, množství vědeckých disciplín začaly zvyšovat: kromě filozofie, to bylo možné studovat estetiku, matematiku, astronomii, přírodní vědy, strojírenství, ekonomika, vzdělávání a historii. V devatenáctém století, na rozdíl od orientálních studií, archeologie a religionistiky, významné události se konaly v říši filologie a stupňů v češtině, italštině, byly zavedeny francouzsky, anglicky a hebrejsky. Po reformách 1849-1850, fakulta byla osvobozena od jeho Propedeutický funkci a získal stejný s ostatními fakultami. V roce 1897, ženy měly dovoleno studovat na Filozofické fakultě.

Fakulta udržel jeho význam v českých zemích i po rozdělení pražské univerzity na českou část a německé části v roce 1882. Během takzvané první republiky (1918-1938), život univerzity byl formován především odchod z Přírodovědecké fakulty v roce 1920 a pořízení nové budovy na nábřeží Vltavy - ten, kde vás stále nalézt většinu odděleních a přednáškových sálů. Uzavření fakulty nacistickou okupací v roce 1939, po němž následuje brutální perzekucí učitelů i studentů. Produktivní, nadšené let po skončení druhé světové války přišel k násilnému konci roku 1948 s komunistickou převratu a následujících čtyřicet let komunistického režimu. Nucený odchod desítek vynikajících pedagogů a zavedení marxisticko-leninských předmětů vedlo k rychlému poklesu výzkumu a výuky. Naděje na rozšířené sociální změny v pozdní 1960, takzvaný "Pražské jaro", během kterého fakulta začala pozvat zpět významných osobností té doby, jako je například filozof Jan Patočka, byly potlačeného sovětskou invazí v srpnu 1968. V lednu 1969, Jan Palach, student fakulty, spáchal sebevraždu sebeupálení v politickém protestu. Na náměstí, kde se nachází hlavní budova a Filozofická fakulta ústřední knihovny nese jeho jméno. Po pádu komunistického režimu a odchodu jeho kompromitovaných následovníků v roce 1989, Fakulta etablovala opět jako jeden z nejprestižnějších institucí v humanitních oborech a to jak v České republice a ve střední Evropě.

Naši absolventi a bývalí zaměstnanci patří:

 • Církev reformátor a filozof Jan Hus (c. 1370 - 1415), jehož myšlenky inspiroval Martina Luthera
 • matematik, logik a filozof Bernard Bolzano (1781-1848)
 • jazykovědec Josef Jungmann (1773-1847), jeden z tvůrců moderního českého jazyka
 • jazykovědec a orientalista Bedřich Hrozný (1879-1952), decipherer starověkého Chetitština
 • zakladatelé a členové vlivné Pražského lingvistického kroužku, jako Vilém Mathesius (1882-1945), Vladimír Skalička (1909-1991), Jana Mukařovského (1891-1975), Bohuslav Havránek (1893-1978) a René Wellek (1903-1995 )
 • chemik Jaroslav Heyrovský (1890-1967), vynálezce polarografie a příjemce Nobelovy ceny v roce 1959
 • jsou slavní spisovatelé Alois Jirásek (1851-1930), Karel Čapek (1890-1938), Ladislav Fuks (1923-1994), Josef Škvorecký (1924-2012) a Michal Ajvaz (1949)
 • Politici Milan Rastislav Štefánik (1880-1919), Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937) a Edvard Beneš (1884-1948), druhé dva se stal československé prezidenty
 • sociolog a politik Alice Masaryková (1879-1966), zakladatel sociální výchovy v Československu
 • historička umění a archeolog Růžena Vacková (1901-1982)
 • Jan Patočka (1907-1977), jeden z nejvýznamnějších středoevropských filosofů Evropy dvacátého století, student Martina Heideggera, Edmund Husserl a Eugen Fink
 • Jan Palach (1948-1969), student, který se upálil na protest proti sovětské invazi v roce 1968
 • psycholog Zdeněk Matějček (1922-2004), autor přelomové studie v dětské psychologie
This school offers programs in:
 • Angličtina
 • čeština

Vidět PhD »

Programs

Tato škola dále nabízí:

PhD

Doktorát V Oboru Hudební Věda

Campus forma Denní studium Kombinované 3 let October 2017 Česká republika Praha + 1 více

Individuálně navržený systém atestací doktorského studia poskytuje absolventům vhled do současného stavu výzkumu a metodice předmětu, a to zejména v oblasti zvoleného tématu a úzce souvisejících oborů. [+]

Individuálně navržený systém atestací doktorského studia poskytuje absolventům vhled do současného stavu výzkumu a metodice předmětu, a to zejména v oblasti zvoleného tématu a úzce souvisejících oborů. Během kurzu absolvent také sondoval do filozofických otázkách spojených s disertační téma a téma a prošel cizí jazykovou zkoušku. Disertační práce je vědecky cenným příspěvkem ke zkoumání tématu a jeho závěry jsou obvykle publikovány jako monografie nebo shrnující studie ve vědeckém časopise. Podmínky pro přijetí Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy); Přijímací bude poskytnuta všem žadatelům, kteří vstřelí stejný počet bodů jako žadatele, který přichází na posledním místě v žebříčku návštěvnosti. V nabízených programů jak v prezenční a kombinované formě, maximální počet hospitalizací je definován jako celkový počet se bude sdílet obou forem. Žadatelé nemohou být přijaty bez napájení, a to nejpozději v den zápisu, důkazy o jejich předchozího vzdělávání. [-]

Erasmus Mundus Společný Doktorát Teeme - Textu A Událost V Raně Novověké Evropě

Campus forma Denní studium 6 semestry October 2017 Česká republika Praha

TEEME je mezinárodní doktorský program raně novověkých studií financovaných Evropskou unií. Je orientován na unikátní spolupráci mezi výzkumnými pracovníky na univerzitách v humanitních oborů a kulturního a tvůrčího odvětví ve čtyřech zemích EU (Velká Británie, Německo, Portugalsko, Česká republika). [+]

TEEME je mezinárodní doktorský program, V raně novověkých studií financovaných Evropskou unií. Je orientován na unikátní spolupráci mezi výzkumnými pracovníky na univerzitách v humanitních oborů a kulturního a tvůrčího odvětví ve čtyřech zemích EU (Velká Británie, Německo, Portugalsko, Česká republika). Toto partnerství bude podporovat dialog mezi kulturami a šířit nejlepší výzkum v oblasti historie, literatury a kultury na širší veřejností. Na těchto stránkách najdete náš výzkumný profil, popis programu a jeho cílů, podrobnosti konsorcia vysokých škol a přidružených partnerů programu, jakož i informace o procesu žádosti. TEEME CÍLE TEEME si klade za cíl začlenit studium minulosti s dopadem na současnost. Naším hlavním zájmem je intelektuální raného novověku, chápán jako trvající od cca. 1400 až c. 1700, foundational věk současného světového řádu s jeho politické rozpory a ekonomické závislosti, ve kterém byly moderní evropské identity vytvořených v rámci budování národa, imperiálních ambicí a koloniální expanze. Studenti programu přinese toto období do smysluplných vztahů se současnými problémy a obavy, že se zaměří na trvalé stopy, které brzy moderní texty a události opustily, a ještě nechat na dnešním globalizovaném světě. Historie, literatura a kultura tedy bude učil a studoval jako stěžejní pro utváření budoucnosti. Hlavním cílem programu je připravit novou generaci výzkumných vůdců, kulturní manažeři a tvůrci politik na požadavky 21. století, ve kterém historické zapomnětlivost a kulturní amnézie ohrožují integraci stále více propojeném světě. Tyto problémy budou řešeny důrazem na formami kulturních a historických porozumění - procesy, které jsou samy o sobě obě podmínky skutečných zkušeností studentů a možných témat výzkumu. Zkoumáním minulosti z plně historizující pochopení současnosti, a tím, že pracuje v mezinárodních týmech, budou studenti získat dovednosti a znalosti pozadí potřebné zasáhnout v současných debatách o globálním nejistot a nových světových rizik, jimž čelí kultuře a společnosti. Potřeba, aby se minulost informuje přítomné v nových a podstatně různými způsoby je bolestně patrné v každodenním veřejném diskurzu. Například, současné debaty o "střetu kultur" a napětí mezi lokální a globální nebezpečně ignorovat zkušenosti našich prvních moderních předků, který jako první odvážil ven mimo Evropu se setkáváme s jinými kulturami, národy, a náboženství. V blízkosti historické pozornost ukazuje, že tyto časné střetává s příběhy nemohou být snadno snížena, protože často jsou ve vnímání veřejnosti, na jakékoliv zkratkovitými a jednoznačných binárních souborů, jako opozice mezi "kolonizátor" a "kolonizován", mezi křesťany a "pohany" ( to znamená ve skutečnosti muslimové, hinduisté nebo Židé), nebo mezi mobilními Evropany a statické domorodých obyvatel. Místo toho se takové historické setkání byly často momenty výměny, interakce, a dokonce i vzájemný respekt, ve kterém obě strany se naučil a těžil od sebe navzájem. TEEME Ambicí je napravit takové historické narušení hospodářské soutěže. Prostřednictvím tohoto centrálního zaměřením na rozhraní mezi minulostí a současností, bude program jak podporovat větší historické povědomí o společných evropských původů, výměna pěstounské mezi rozmanitých evropských i mimoevropských kulturách, a nabízejí jedinečnou vzdělávací zkušenost na úrovni EU i na mezinárodní studenty. To pomůže kontrolovat negativní vývoj, jako je násilným nacionalismem nebo radikální nedůvěry cizích kultur, náboženství a národů, které se často objeví během hospodářské krize a zhoršuje i nedostatkem nuancí historického porozumění. Současně program obohatí a zlepšovat současné vnímání evropské identity a jejich roli v historii, stejně jako vyvolat přeměnu národních kulturních institucí prostřednictvím vstupu znalostí a odborných znalostí z různých kultur. PHD PROGRAM TEEME konsorcium se zavazuje strukturovaný, "vychází z potřeb" přístup k jeho doktorského programu, které si uvědomují nezbytnost pro formální vysoké úrovni generické a předmět-specifické školení v doprovodu osobních rozvojových plánů, které umožní doktorandům věnovat efektivní, nezávislé a původní výzkum. Školení a celoroční jsou plně integrovány do organizace programu, který je postaven na rozsáhlých zkušeností v rámci konsorcia doktorského dohledu, ko-tutelle dohod a mezinárodní postgraduální komunity. Dva z partnerů konsorcia (Kent a FU Berlin) mají vysokých škol, které poskytují podpůrné a stimulující prostředí pro interdisciplinární počátku kariéry výzkumných pracovníků. Kent Graduate School nabízí přenositelnou program rozvoje dovedností v oblasti dalšího financování a studijních příležitostí prostřednictvím propojení s výzkumnými radami a dalšími národními a mezinárodními organizacemi. Všechny TEEME studenti budou mít prospěch z toho v semestru 1. Dahlem Research School v Berlíně poskytuje jedinečný kontext pro postgraduální studenty a systematický tréninkový program v disciplinárních, transdisciplinárních a přenositelných dovedností, stejně jako další opatření profesního rozvoje. Porto a UK v Praze má dlouholetou tradici ve výrobě špičkových Humanitní obory absolventů a vynikající pověst v oblasti výzkumu dohledem. Vyhrazený interdisciplinární výzkumná centra uvedené ve výzkumném profilu organizovat pravidelné semináře, workshopy a konference v průběhu akademického roku, často s účastí mezinárodních reproduktorů. Příležitosti existují na všech místech, aby se zapojily do výzkumných projektech, které nejsou primárně určeny do raného novověku. Studenti programu bude aktivně podporována rozšířit své znalosti a zájmy výzkumu, aby užitečné národní a mezinárodní kontakty a zapojit se do cross-disciplinární debat, při účasti na některých nebo všech těchto činností po celou dobu jejich třech letech studia. Program je rozdělen do šesti semestrů. Každá kohorta stráví prvního pololetí v Kentu, která pomůže vytvořit pocit identity skupiny. Kent byl vybrán jako místo pro pololetí 1. a to z pestrého vzdělávacího programu nabízeného svými zavedenými Graduate School, protože úvodní modulu "TEEME: Teorie a praxe", učil prostřednictvím střediska pro středověkých a raně novověkých studií, spoléhá na vstupu podle Kent a Londýn-založená přidruženými partnery, a protože místního jazyka, angličtiny, je také jazyk výuky, sdílen všemi studenty. Celý výcvik a výzkumné činnosti obdrží plné uznání ve formě kreditů (ECTS: European Credit Transfer System). Během tří let, do jaké míry budou studenti získat minimálně 180 kreditů, rozdělen do 120 kreditů pro výzkumné činnosti a práce na diplomové práce (dále jen "výzkum pramencovými") a 60 kreditů pro nácvik dovedností, prvků osnov a stáže (dále jen "vlákno dovednosti"). Programové prvky, jako časné teambuilding, elektronické publikace platformou a výročních konferencí zajistit vysokou úroveň vzájemné podpory, která posílí kvalitu výzkumu a podněcovat spolupráci napříč hranicemi. V návaznosti na úspěšné uspořádání ko-tutelle, bude mezinárodní tým dohledu se skládají ze dvou pracovníků TEEME, po jednom ze dvou zvolených místech studia. Všechny povinné výzkumné a vzdělávací aktivity studentů se plně započítávají do konečného stupně. V závislosti na druhu činnosti a / nebo povaze vyučovaných prvků, úvěry v řetězci dovednosti jsou uděleny prostřednictvím certifikovaných dílny a účast na seminářích a prostřednictvím posouzení kurzu, zkoušky, prezentace, umístění zpráv nebo peer-zhodnotil publikace. Credits ve výzkumném řetězci jsou uděleny pro výzkumné prezentace, certifikované účast na seminářích, zpráv o pokroku, písemných částí práce a samotná práce. TEEME struktura programu vyžaduje povinné zveřejňování prostřednictvím účasti všech studentů v on-line vydání platformy semestru 2. Zařízení umožňující virtuální semináře (tabule, Moodle) budou poskytovány prostřednictvím webových stránek programu. Účast v on-line dílně budou přitahovat úvěry, a studenti mohou získat další kredity přes sérii tří propojených recenze nebo vědeckého článku. Všechny elektronické publikace budou recenzované a formálně posouzeny členy konsorcia univerzit. Konsorcium se zavazuje k šíření výsledků výzkumu v tištěné podobě. Bude vyhradit část internetových stránek pro elektronické publikování a používat existující odkazy na vydavatele (včetně poskytovatelů umístění) podporovat publikace v tištěné podobě. Výzkum odborná příprava na všech místech bude klást důraz na význam zveřejnění pro pokrok subjektu. Absolventi, kteří se rozhodli FU Berlin jako jednu ze svých institucí udělující diplomy budou muset zveřejnit své práce; všechny ostatní budou intenzivně motivováni k tomu, a to buď prostřednictvím internetových stránek TEEME nebo prostřednictvím jiných prostředků vhodných pro tuto disciplínu. PRACOVNÍ STÁŽ Orgány se dohodly, že nabízejí pracovní stáže pro studenty TEEME v semestru 4 programu. Studenti jsou vedeni k kontaktovat zaměstnance TEEME se dozvědět více o každé umístění. Jednotlivá opatření budou flexibilní ohledně délky trvání a charakteru zaměstnání. Studenti budou pracovat v průměru 180 hodin za umístění v průběhu semestru 4. stipendia EACEA (Education, a audiovizuální kultura) byly financování programu TEEME od roku 2011 do roku 2015, za tu dobu bylo 36 plných stipendia financovaného agenturou. Finance přišla do konce s příjmem pátou a poslední TEEME kohorty v září 2015. Žádné další Stipendia budou nabízeny TEEME v rámci stávající rámcové dohody o partnerství s agenturou EACEA. Dalších finančních prostředků, VOLBY Kandidáti, kteří byli nabídl místo v programu budou mít nárok žádat o stipendií částečně nebo zcela financovány na všech čtyřech partnerských univerzitách. Konkrétně Kent nabízí celou řadu PhD stipendií každý rok ve všech zúčastněných útvarů do EU i zámořských kandidátů a podporuje veškeré výzkumné studenty s minimálním příspěvku na výzkumné výdaje každý rok. Dahlem Research School v FU Berlin nabízí širokou škálu cestování a mobility grantů, stejně jako start-up a dokončení stipendií doktorandů, EU i mezinárodní. Porto se účastní různých národních režimů financování, ke kterému vědci mohou žádat o malých výzkumných grantů, krátkodobých stipendií a cestovní výdaje. V Praze budou studenti moci žádat o granty, které nabízí Univerzity Karlovy Foundation (GAUK). Kromě toho budou studenti dostávat podporu a vedení požádat o jakékoli další finanční prostředky, za které může být poskytnut ve svých domovských zemích. [-]

PhD V Anglické A Americké Literatury

Campus forma Denní studium Kombinované 3 let October 2017 Česká republika Praha + 1 více

Absolventi jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v literárních a kulturních studií zaměřených na anglicky mluvících zemích. [+]

Absolventi jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v literárních a kulturních studií zaměřených na anglicky mluvících zemích. Mají dobrou znalost teoretických a metodologických přístupů, jsou schopni provádět nezávislý výzkum a učit literární a kulturní historie Velké Británie, USA, Irsku a dalších anglicky mluvících zemí na terciární úrovni. Mohou se podílet na výzkumných projektech týmu a pracovat v mezinárodních výzkumných týmů. Čeští absolventi mají dobrou znalost terminologie a stylu disciplíny ve svém mateřském jazyce a mít základní znalosti o přijímání anglofonních literatur v české kultuře. Podmínky pro přijetí Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy); Přijímací bude poskytnuta všem žadatelům, kteří vstřelí stejný počet bodů jako žadatele, který přichází na posledním místě v žebříčku návštěvnosti. V nabízených programů jak v prezenční a kombinované formě, maximální počet hospitalizací je definován jako celkový počet se bude sdílet obou forem. Žadatelé nemohou být přijaty bez napájení, a to nejpozději v den zápisu, důkazy o jejich předchozího vzdělávání. [-]

PhD V Logice

Campus forma Denní studium Kombinované 3 let October 2017 Česká republika Praha + 1 více

Tento program je určen pro studenty, kteří chtějí dosáhnout hluboké znalosti metod a trendy v moderní logiky a specializují se na jednom ze svých aspektech - čisté matematiky, lingvistiky a informatiky, nebo výlučně filosofických aspektů logiky. [+]

Tento program je určen pro studenty, kteří chtějí dosáhnout hluboké znalosti metod a trendy v moderní logiky a specializují se na jednom ze svých aspektech - čisté matematiky, lingvistiky a informatiky, nebo výlučně filosofických aspektů logiky. Studentům rozvíjet schopnost podniknout nezávislý vědecký výzkum zveřejněním výsledků své práce, které se účastní a vedení seminářů a účast na národních i mezinárodních konferencích. Ph.D. Absolventi jsou vyškoleni pro profese v oblasti výzkumu a výuky na vysokoškolské úrovni v institucemi specializujícími se na některé z mnoha vyjmenovaných oborů. Podmínky pro přijetí Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy); Přijímací bude poskytnuta všem žadatelům, kteří vstřelí stejný počet bodů jako žadatele, který přichází na posledním místě v žebříčku návštěvnosti. V nabízených programů jak v prezenční a kombinované formě, maximální počet hospitalizací je definován jako celkový počet se bude sdílet obou forem. Žadatelé nemohou být přijaty bez napájení, a to nejpozději v den zápisu, důkazy o jejich předchozího vzdělávání. [-]

PhD V Oboru Egyptologie

Campus forma Denní studium Kombinované 3 let October 2017 Česká republika Praha + 1 více

Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy). [+]

Popis přijímací zkoušky a kritéria hodnocení Přijímací zkoušky: jednokolová vyšetření, rozhovor 1) Diskuse o projektu disertační práce: 0-30 bodů; 2) Posouzení předešlých výzkumných a dalších akademických aktivit žadatele: 0-15 bodů; 3) Posouzení znalostí žadatele sekundární literatury (na základě seznamu předložené žadatelem): 0-15 bodů. Programová rada nenaznačuje nebo uložit na konkrétní témata, PhD, ale umožňuje žadatelům navrhnout výzkumné projekty podle svých osobních preferencí. Navrhovaná témata PhD je nutné předem konzultovat s předsedou Programové rady. Předseda programové rady (programový ředitel): prof. PhDr. Miroslav Verner, DrSc. Důležité oznámení: Poplatky jsou účtovány ke studiu "v angličtině". Podívejte se na děkana Opatření č 16/2015 "Postupy pro posuzování školného za studium v ​​cizím jazyce a jeho použití na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze". Podmínky pro přijetí Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy); Přijímací bude poskytnuta všem žadatelům, kteří vstřelí stejný počet bodů jako žadatele, který přichází na posledním místě v žebříčku návštěvnosti. V nabízených programů jak v prezenční a kombinované formě, maximální počet hospitalizací je definován jako celkový počet se bude sdílet obou forem. Žadatelé nemohou být přijaty bez napájení, a to nejpozději v den zápisu, důkazy o jejich předchozího vzdělávání. [-]

PhD V Oboru Translatologie

Campus forma Denní studium Kombinované 3 let October 2017 Česká republika Praha + 1 více

Ph.D. Vystudoval translatologie je schopen provádět samostatnou vědeckou a výzkumnou činnost; on / ona je schopen prezentovat výsledky výzkumu ve třech jazycích na specializované publikum a zapojit se do odborné diskuze v těchto jazycích. [+]

JAZYKY: Angličtina, francouzština Ph.D. Vystudoval translatologie je schopen provádět samostatnou vědeckou a výzkumnou činnost; on / ona je schopen prezentovat výsledky výzkumu ve třech jazycích na specializované publikum a zapojit se do odborné diskuze v těchto jazycích. V jeho / její disertační práce a další publikace nebo veřejné prezentace absolvent prokázal schopnost vést nezávislou vědeckou a výzkumnou činnost. Absolvent byl vyškolen pro samostatnou vědeckou a výzkumnou práci, na kariéru jako učitel terciární úrovně překladů, tlumočení a translatologie předměty, jako odborný posuzovatel překladu a tlumočení výkonnosti (např soudní znalec) nebo při vývoji nových technologií použito v překladu a tlumočení. Podmínky pro přijetí Žadatel je přijat, jestliže on / ona získá minimálně 30 bodů v přijímací zkoušky, a zároveň, skóre dostatek bodů, aby místo mezi maximálním počtu studentů přijímaných do příslušného programu (viz specifikace přijímací řízení vztahujících se na jednotlivé studijní programy); Přijímací bude poskytnuta všem žadatelům, kteří vstřelí stejný počet bodů jako žadatele, který přichází na posledním místě v žebříčku návštěvnosti. V nabízených programů jak v prezenční a kombinované formě, maximální počet hospitalizací je definován jako celkový počet se bude sdílet obou forem. Žadatelé nemohou být přijaty bez napájení, a to nejpozději v den zápisu, důkazy o jejich předchozího vzdělávání. [-]

Videos

Charles University in Prague

Contact
Adresa destinace
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

Prague, CZ
Social Media