DBA v managementu a technologiích

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Co je DBA v managementu a technologii?

DBA v managementu a technologii je výkonný doktorský program pro starší profesionály s intelektuální zvědavostí, kteří chtějí něco změnit.

DBA v managementu a technologii je výkonný doktorský program pro profesionály s rozsáhlými zkušenostmi. Program je určen pro ty, kteří chtějí změnit své organizace a širší komunity využitím potenciálu rušivých technologií.

Naším cílem je vyvinout nový druh „vědeckého odborníka“, který dokáže aplikovat špičkový výzkum na aktuální manažerské problémy, které vyžadují vysokou úroveň porozumění novým technologiím a jejich potenciálu.

Kromě toho tento výkonný doktorský titul poskytne profesionálům vysoké kvality vynikající příležitosti k vytváření sítí a šanci účastnit se komunity učení a inovací, která přispívá k rozvoji průmyslové praxe, osvědčených postupů, formování veřejné politiky zvyšující blahobyt a směrování technologických poruch do síly dobra ve společnosti.

Tento program se vyučuje ve spolupráci mezi Comillas ICADE (Fakulta ekonomiky a podnikové správy a Právnická fakulta) a Comillas ICAI (School of Engineering). Tato strategická aliance spolu s humanistickou tradicí Papežské univerzity Comillas je klíčem ke komplexnímu řešení výzev a nových obchodních příležitostí nabízených technologií.

DBA je tříletý program, který kombinuje krátké kurzy během prvního jeden a půl roku s inovacemi a výzkumem ve druhé polovině, což vede k úspěšné obhajobě disertační práce. Absolventi získají titul Papežské univerzity na Comillas Pontifical University .

Spolupráce s MIT Sloan

MIT Sloan School of Management a Universidad Pontificia Comillas podepsaly Memorandum o dohodě o spolupráci v oblasti postgraduálního vzdělávání. Naši studenti DBA v oboru managementu a technologie absolvují kurz na MIT Sloan na téma Disruptive Business Models. Jsme přesvědčeni, že tento typ činnosti ohlašuje začátek dlouhého a plodného vztahu mezi našimi institucemi.

Naši studenti říkají následující

První skupina studentů DBA to říká o programu.

„Program DBA je jedinečnou příležitostí pro profesionály dostatečně vysoké na to, aby mohli být uvažováni o pozici v představenstvu, aby získali hluboké pochopení dopadu technologie ve světě podnikání, což je nezbytné k vyplnění rostoucí mezery.“
Paula García Arana, ředitelka plánování, kontroly a regulace, Santander Consumer Finance

„DBA je dokonalým způsobem, jak se může profesionál s rozsáhlými zkušenostmi nastoupit na doktorát. Kombinuje to nejlepší z akademického a praktického přístupu k výzkumu a inovacím.“
Jose Antonio López, generální ředitel společnosti Muñoz, společnost Ericsson ve Španělsku

„Všichni přicházíme s relevantními zkušenostmi s programem a zde se učíme kritické hodnocení a systematické používání teorií, abychom skutečně změnili náš obor.“
Carlos Gómez-Múgica de la Rica, spoluzakladatel Mago Equity Partners

Co nás odlišuje

89% pozic C-Suite

Většina studentů v první kohortě jsou vedoucími pracovníky na úrovni C ve svých organizacích a 55% jsou generální ředitelé nebo partneři ve svých firmách.Pracovní zkušenost

44% studentů má více než 25 let pracovních zkušeností.

Odvětví průmyslu

Naši studenti pocházejí z různých prostředí:

 • Finanční: 38%
 • Potraviny a nápoje: 6%
 • Energie: 13%
 • Poradenství: 19%
 • Nevládní organizace: 13%
 • Průmyslový: 6%
 • Telekomunikace: 6%


Profil žadatele

DBA v oboru řízení a technologie je zaměřena na kandidáty s následujícími profily:

 • 20 let odborné praxe včetně několika let vrcholových manažerských odpovědností, nebo
 • 15 let odborné praxe včetně několika let vrcholových manažerských odpovědností a magisterského studijního programu v oborech sociální vědy, humanismus nebo inženýrství, nebo
 • 15 let odborné praxe včetně několika let vrcholových manažerských odpovědností a akreditované certifikace v oblasti odborných znalostí kandidáta (např. Pověření CFA) a
 • Profesionální anglický mistrovství
 • Jiné profily lze posoudit na základě zvážení jejich dopadu na kariéru a profesní život.

Další požadavky

Úroveň angličtiny: minimálně B2 a vysoce doporučeno C1.

Osnovy

DBA je strukturována do dvou fází:

Během prvního roku a půl se účastníci účastní pokročilých školení a definují své výzkumné otázky. Na konci této fáze a po úspěšném vyhodnocení výzkumného návrhu získají účastníci Advanced program v oboru managementu a technologie.

Během druhého a zejména třetího roku provádějí účastníci svůj výzkum a píší diplomovou práci, kterou musí na konci třetího roku obhájit.

V průběhu celého programu a jako návrh celoživotního učení pro absolventy bude univerzita nabízet specializované tréninkové pilulky o otázkách souvisejících s řízením a technologiemi.

Rok 1

 • Kurzy pro pokročilé (12 víkendů + 1 intenzivní kurz)
Rok 2

 • Kurzy pro pokročilé (4 víkendy + 1 volitelný intenzivní kurz)
 • Výzkumný návrh
 • Společná pracovní setkání (2 víkendy)

Rok 3

 • Společná pracovní setkání (3 víkendy)
 • Výzkum
 • Obhajoba práce


Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals.

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals. Méně