Doktorát v biotechnologii (DBT)

Všeobecné informace

Popis programu

PhD v biotechnologii má za cíl:

 • Vyškolit vědce schopné produkovat inovativní znalosti pro zavádění špičkových technologií souvisejících s biotechnologickým sektorem, se zvláštním důrazem na potravinářské a farmaceutické oblasti a biologické vědy.
 • Vedoucí představitelé nebo spolupracovníci ve výše uvedených oblastech výzkumu v rámci národních a mezinárodních výzkumných skupin.


Zejména se program snaží vyškolení výzkumní pracovníci:

 • Nezávislý, s dovednostmi, znalostmi a schopnostmi identifikovat příležitosti, rozvíjet a řídit relevantní a relevantní výzkumné projekty biotechnologického vývoje v Mexiku.
 • Uznáván za svou schopnost vytvářet znalosti a podporovat technologická řešení v oblasti biotechnologie pro výzkumná centra, odvětví: produktivní, vzdělávací, akademická a sociální v zemi.
 • Schopnost propojit výrobní sektor tak, aby se plody výzkumu přenesly do vylepšených technologií, procesů a produktů, které pohánějí rozvoj země.
 • Schopnost vytvářet, šířit a přenášet znalosti etickým způsobem s vysokým smyslem pro odpovědnost a společenským závazkem.

Výhody

učitelé

Program učil profesoři s doktorským studiem a odbornými zkušenostmi na Fakultě inženýrství a věd Tecnológico de Monterrey.

Akreditace

Tento program má akreditace a uznání od národních a mezinárodních institucí, jako jsou:

 • Program akreditovaný národním registrem kvality absolventů (CONV).
 • Komise univerzit Asociace škol a univerzit jižního Spojených států (SACS).
 • Tecnológico de Monterrey je akreditováno Komisí univerzit Asociace škol a univerzit na jihu Spojených států, aby udělovala odborné tituly a akademické tituly magisterských a doktorských titulů. Obraťte se na vysokou komisi v 1866 jižní Lane, Decatur, Gruzie 30033-4097, nebo volajte (1) 404-679-4500 (1) 404-679-4500, pro otázky ohledně akreditace Tecnológico de Monterrey.
 • Národní postgraduální program v oblasti kvality (PNPC) Národní rady pro vědu a technologii (CONACyT).
 • Uznávání oficiální platnosti sekretariátu pro vzdělávání v Mexiku.

Vzdělávací model

Aktivní účast studentů na jejich profesním a osobním vzdělávání je podporována individuálním a společným učením. Tento model také umožňuje studentovi stavět své znalosti s vedením odborných učitelů v jejich profesní oblasti a ve výuce.

Já přímo směřuji

Doktorát v biotechnologii je zaměřen na:

 • Absolventi programů příbuzných chemicko-biologickým vědám, jako jsou biochemisté, chemici, biologové, lékaři a inženýři v oblasti biotechnologie, agronomie, potravinářství, chemie a farmacie

Kandidát musí mít:

 • Vynikající akademické zázemí, ovládání druhého jazyka (angličtina) a povolání jako výzkumný pracovník v jakékoli oblasti znalostí podporované doktorským studijním programem.
 • Na plný úvazek dostupnost k programu, písemné a ústní komunikační dovednosti ve španělštině a angličtině, zájem a výzkumné dovednosti.
 • Kapacita písemné a ústní komunikace, zájem o rozvoj výzkumné práce a plné odhodlání kombinované práce v učebně a laboratoři.

Absolventi doktorátu v oboru biotechnologie jsou vědci, kteří jsou schopni vytvářet inovativní biologické znalosti s cílem zavést špičkové technologie, které se týkají potravinářského a farmaceutického odvětví, a také pochopit základní jevy v oblasti biologických věd. V národních a mezinárodních výzkumných skupinách mají potenciál jednat jako vedoucí pracovníci nebo spolupracovníci v oblastech, jako jsou: nutraceutika, biofarmaceutika, bioinformatika, bioprocesy, rakovina, kardiovaskulární vědy, biologie kmenových buněk, biomedicínská zařízení, biofyzika, imunologie a metabolismus. ostatní

Výsledky jejich objevů musí být rozhodnuty k publikování na: kongresech, článcích, indexovaných časopisech nebo patentů. Tento přenos znalostí a veškeré vaše profesní úspěchy musí být v souladu s právními, etickými a oficiálními normami.

Absolventi tohoto programu budou moci:

 • Pochopit uplatnění základních věd a výzkumných metod v oblasti buněčné biologie, fyziologie, biochemie a bioprocesního inženýrství.
 • Využijte výzkumné dovednosti, včetně translačního výzkumu, kritického myšlení, laboratorních bezpečnostních postupů a experimentálního plánování.
 • Navrhněte experimenty od identifikace problémů až po interpretaci výsledků.
 • Kriticky analyzovat výsledky a data pomocí pokročilých statistických nástrojů, jako je bioinformatika a ukládání a správa dat.
 • Účinně komunikujte ústně a písemně s kolegy: mentory, výzkumníky, společností a sponzory.
 • Vydávat rozhodnutí s vědeckými kritérii as kritickým myšlením ve své praxi jako výzkumný pracovník v souladu s právními předpisy, etikou a oficiálními vládními předpisy.

oblasti výzkumu

Tři linie generace a aplikace znalostí (LGAC) byly definovány podle vývoje akademického programu a potřeb odborné přípravy výzkumných pracovníků na národní a mezinárodní úrovni. Tyto tři řádky jsou:

 1. Potravinová biotechnologie a nutrigenomika,
 2. Bioproces engineering3) Farmaceutická a lékařská biotechnologie.


V současné době je obecným cílem programu, že absolventi Doktorátu v oboru biotechnologie jsou vyškoleni jako vědci, kteří jsou schopni vytvářet inovační znalosti pro zavedení špičkových technologií týkajících se biotechnologického sektoru, se zvláštním důrazem v oblasti potravin, farmaceutických výrobků, bioprocesů a inženýrství. vědy o živé přírodě. Co je v souladu s výzkumnými pracemi, které se vyvíjejí v uvedených liniích. Navíc Skupiny pro výzkum strategického přístupu (GIEE) spojené s akademickým programem podporují rozvoj výzkumných témat ve třech výše zmíněných oblastech znalostí.

Akademická produktivita

Výsledky výzkumného projektu, který student rozvíjí v průběhu celého programu, jsou prezentovány na národních a mezinárodních kongresech. Stejně tak je tato znalost obsažena ve vědeckých článcích publikovaných v indexovaných vědeckých časopisech, patentových přihláškách a dalších vědeckých produktech. Průměrný počet článků publikovaných studenty programu v době absolvování studia je vyšší než 2,5 článků na jednoho studenta. V posledních 6 letech je průměr indexovaných vědeckých článků publikovaných každoročně profesory základního akademického jádra vyšší než 3 články na jednoho profesora.

Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

El Tecnológico de Monterrey es una institución de carácter privado, sin fines de lucro, independiente y ajena a partidos políticos y religiosos. Fue fundado en 1943 gracias a la visión del empresario ... Čtěte více

El Tecnológico de Monterrey es una institución de carácter privado, sin fines de lucro, independiente y ajena a partidos políticos y religiosos. Fue fundado en 1943 gracias a la visión del empresario mexicano Eugenio Garza Sada. Cuenta con 31 campus y 21 sedes y oficinas de enlace internacional. Su objetivo es formar líderes con espíritu emprendedor, sentido humano y un alto nivel de competitividad. Méně
Monterrey , Buenavista , Mexico City , Zapopan , Morelie , Puebla City , Mexico City , Santiago de Querétaro , Toluca , Argentina online , Bolívie online , Chile online , Kolumbie online , Kostarika online , Ekvádor online , Salvador online , Guatemala Online , Honduras online , Nikaragua online , Panama online , Paraguay online , Peru online , Dominikánská republika online , Uruguay online , Venezuela online , Portoriko (USA) online , Buenos Aires , La Paz , Santiago , Cali , Cartagena , San Jose , Guayaquil , Quito , San Salvador , Antigua Guatemala , Tegucigalpa , Houston , Managua , město Panama , Asuncion , Lima , Orange County , Santo Domingo , Montevideo , Caracas , Irapuato , Leon , San Luis Potosi , Čivava , Ciudad Juarez , Coahuila , Saltillo , Tampico , Aguascalientes , Ciudad Obregón , Culiacán , Hermosillo , Zacatecas , Tuxtla Gutiérrez , Cuernavaca , Pachuca , Córdoba , Bogota , Medellín , Bucaramanga + 65 Více Méně