Doktor čínské filozofie

Lingnan University

Popis programu

Read the Official Description

Doktor čínské filozofie

Lingnan University

Doktor čínské filozofie

Doba trvání: 3 nebo 4 roky (na plný úvazek)

Na čínském ministerstvu osmi univerzit v Hongkongu má čínské oddělení univerzity své vlastní charakteristiky, zejména v oblasti výzkumu literatury a lingvistiky, a má určitý vliv na akademické kruhy doma i v zahraničí.

Profesor Cai Zongqi je přednášejícím na čínském ministerstvu Lingnan University, profesorem čínské literatury a srovnávací literatury na Illinoisské univerzitě v Urbane-Champaign, je známý učitel s mezinárodní reputací. Profesor Cai předsedal opětovnému vydání časopisu Journal of Lingnan, který se věnuje oživení slavné tradice čínských studií na univerzitě v Lingnan v Guangzhou, zlepšení úrovně akademického výzkumu oddělení a přinášení pověsti čínského ministerstva Lingda na vyšší úroveň.

V klasické klasice, lingvistice a literatuře profesor Li Xiongxi, profesor Xu Zibin, profesor Liu Yanping, profesor Wang Chunxi atd. Zveřejnili výsledky výzkumu. Profesor Xu Zidong je starší čínský současník a současný literární vědecký výzkumník.

Profesor Liu Shaoming a profesor Emeritus Ma Youxi, oba přednášky oddělení oddělení, jsou mezinárodně uznávaní učenci. Po odchodu do důchodu nadále věnuje pozornost a podporuje akademický rozvoj čínského ministerstva. Od roku 2008 do roku 2012 bylo čínské ministerstvo Lingnanské univerzity sponzorováno Hongkongským žokejovým klubem, který vytvořil program "Vynikající moderní literární návštěva profesora". Mezi pozvanými učenci patří profesor Chen Sihe, profesor Gu Bin, profesor Wang Xiaoming, profesor Liu Zaifu a profesor Zhong Ling z Fudanské univerzity. Počkejte. Na druhou stranu oddělení od roku 2003 také založilo program spisovatelů škol. Vyzval na tomto oddělení spisovatele jako Bai Xianyong, Ma Yuan, Wang Anyi, Acheng, Li Ang, Zhang Dachun, Su Tong, Chen Guanzhong a Li Zishu. Oba programy přímo přispívají k absolventskému programu katedry.

Mnoho postgraduujících absolventů čínského ministerstva Lingda má vynikající literární a akademické úspěchy, jako například šanghajský spisovatel Shulan, který je hlavním scenárista "slavných jmen", hongkongský spisovatel Chen Hui, zástupce "Zhuxiangji", získal Hongkongskou čínskou literaturu Bienální cena.

Způsob aplikace

1. přijetí do doktorského studijního programu v rámci Hongkongského doktorského stipendijního programu

Univerzita Lingnan je jednou z univerzit účastnících se "Hongkongského doktorského stipendijního programu" zřízeného Výzkumnou radou pro výzkum v Hongkongu (RGC). Škola může doporučit vynikajícím studentům do RGC soutěžit o toto stipendium. Každý oceněný Ph.D. student obdrží stipendium na tříleté období ve výši 301 200 HK (tj. 25 000 HK za měsíc) a příspěvek na dopravu na konferenční / studijní činnost až do výše 12 000 HK za rok. (1 USD = 7,8 HKD)

Žadatelé mohou podávat své základní žádosti na webových stránkách RGC na adrese www.rgc.edu.hk/hkphd od 1. září do 1. prosince 2018 (poledne v Hongkongu) . Žadateli bude vydáno číslo žádosti. Žadatelé by následně měli vyplnit podrobný formulář žádosti přihlášením do online aplikačního systému na adrese www.ln.edu.hk/admissions/applyonline dne 2. prosince 2018 nebo dříve. Pozdní přihlášky nebudou přijaty.

2. Přímé zapsání do Ph.D.

Žadatelé se také mohou zapsat do doktorského studia přímo na univerzitě. Absolventi postgraduálního studia, kteří jsou přijati do programu, jsou obecně způsobilí pro postgraduální studium. Doktorandi mohou získat měsíčně $ 16 720 *.


* Po potvrzení statusu studenta bude stipendium doktoranda upraveno na 17 050 HK.

Škola přijímá žádosti o přijetí od 1. listopadu 2018 do 25. ledna 2019 . Žadatelé mohou podat online žádost na www.ln.edu.hk/admissions/applyonline. Podrobné informace naleznete na adrese www.LN.edu.hk/reg/info/pgrad.

Obecné přijetí

 1. Chcete-li požádat o titul Ph.D., musíte:
  a. být držitelem magisterského titulu schváleného univerzitou nebo
  b. absolvovat vysokoškolské vzdělání prvního nebo druhého stupně v průběhu studia nebo rovnocennou kvalifikaci nebo odbornou kvalifikaci uznávanou univerzitou a minimálně jeden rok magisterského studia na akreditované vysokoškolské univerzitě a může prokázat výzkum Výsledek nebo
  c. získat stejnou kvalifikaci jako a. nebo b. výše, nebo
  d. Zajistit doklad o dosaženém vysokoškolském a profesním úspěchu.
  [Poznámka: Žadatelé, kteří jsou držiteli bakalářského titulu a mají kvalifikaci v oboru výzkumu nebo příslušné zkušenosti, mohou za zvláštních okolností vstoupit do programu Ph.D. Obecně řečeno, žadatelé, kteří nemají magisterský titul, musí nejdříve vstoupit do magisterského programu filozofie a nebudou přijati přímo do doktorského studijního programu. ]
 2. Vedle uchazečů o vysokoškolské vzdělání z univerzit v Hongkongu nebo jiných anglicky mluvících zemích musí jiní žadatelé získat v testu TOEFL nejméně 550 (na papíře) nebo 213 (testováno počítačem) nebo 79 (on-line); Nebo získat v testu mezinárodní angličtiny (IELTS) skóre 6,5 nebo vyšší nebo ekvivalentní skóre v jiných akreditovaných angličtině o zkouškách odborné způsobilosti nebo rovnocennou jazykovou kvalifikaci uznávanou školou případ od případu. Žadatelé jsou také povinni splnit další vstupní požadavky pro každý kurz.
 3. Podle schématu doktorského stipendia v Hongkongu musí žadatelé předložit uchazeč o diplom TOEFL nebo mezinárodní anglický test (IELTS) kromě uchazeče o studium z Hongkongu nebo jiné univerzity v anglickém jazyce. Pokud má žadatel v úmyslu absolvovat doktorský kurz (např. Čínštinu) v jiném jazyce než v angličtině, lze upustit od výše uvedených požadavků. [Poznámka: Žadatelé jsou stále povinni splnit požadavky na jazykovou způsobilost uvedené na univerzitě. ]
This school offers programs in:
 • Angličtina


Poslední aktualizace November 12, 2018
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Sept. 2019
Duration
Délka trvání
3 - 4 let
Denní studium
Information
Deadline
Locations
Hongkong - Tuen Mun, New Territories
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Sept. 2019
Hongkong - Tuen Mun, New Territories
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu