Doktor obchodní správy (DBA)

Všeobecné informace

Popis programu

Nottingham Business School je hrdý na to, že má jeden z nejstarších doktorátů v oboru obchodní správy (DBA) ve Velké Británii, který v roce 2018 oslavil své 20. výročí s více než 100 dokončením. V rámci našeho programu nabízíme vedoucím pracovníkům, nezávislým konzultantům a vysokoškolským akademikům šanci získat nové, relevantní informace, které budou informovat a rozvíjet svůj vlastní profil kariéry a přispívat k posílení obchodní a / nebo odborné praxe.

Spolupracovali jsme s účastníky mnoha prestižních soukromých a publikačních organizací, včetně společností CapGemini Iberia, Organizace spojených národů, Nova Business School, Ománského velvyslanectví v USA a KPMG.

NBA DBA je navržena tak, aby zlepšila vaši obchodní a manažerskou praxi prostřednictvím rozvoje vašich osobních, intelektuálních a akademických schopností prostřednictvím rozsáhlého akademického výzkumného projektu. Váš výzkum bude akademicky uznávaným příspěvkem do vašich vybraných oborů, čímž poskytne organizacím soukromého a veřejného sektoru výzkumné výstupy na úrovni doktorského studia, které mají vliv na politiku a praxi.

Naše DBA má inovativní strukturu kurzů, která umožňuje studentům předkládat práci ve formě konvenčních dokumentů (trasa A) nebo ve stylu akademických prací (cesta B). Tým kurzu a dozorčí tým bude spolupracovat s vámi, abyste zajistili, že rozumíte různým cestám a možnostem, které máte k dispozici na základě vašich profesních aspirací a zájmů.

DBA je navržen tak, aby vám pomohl:

 • prozkoumat vztah mezi teorií a praxí, mezi chápáním světa a jeho změnou.
 • rozvíjet svůj úsudek, předvídání a analýzu problémů tím, že teoretické a forenzní dovednosti aplikuje na výzkumný materiál získaný z jejich vyšetřování.
 • rozvíjet vás jako reflexní praktikující, který má intelektuální a osobní adaptabilitu, aby byl schopen vypořádat se s organizačními změnami a nejednoznačností.
 • rozvíjet komunikační dovednosti, které vám umožní účinně komunikovat s akademickými a manažerskými a podnikovými komunitami a vystupovat jako tlumočníci mezi oběma.
 • pomůže vám navrhnout a uskutečnit výzkumný projekt na hranicích znalostí ve vašich profesních a manažerských oborech a tím přispět k akademickým znalostem a odborné praxi.

Nottingham Business School má akreditace EQUIS i AACSB. Jsme také zařazeni do top 95 evropských obchodních škol ve Financial Times (FT).

Co budete studovat

Naše DBA vyžaduje odhodlání, energii a tvrdou práci. Na oplátku budete mít k dispozici stimulační a životně prospěšný rozvojový zážitek s udělením stále větší hodnoty.

Fáze 1 (24 měsíců)

 • Úvod do DBA
 • Úvod do přehledu literatury
 • Úvod do metodiky výzkumu (včetně pilotní studie) (60 kreditů)

Níže je struktura nového DBA:

Fáze 2 (24 měsíců)

 • Thesis (300 kreditů)

Jak vás učí

Proč studovat DBA v Nottingham Business School?

Doktorát Business Administration je výzkumná kvalifikace a má stejné akademické postavení jako PhD. Jako student si tedy můžete očekávat náročné, natahující a náročné zkušenosti v podnětné atmosféře intelektuální a akademické debaty.

Naše DBA se snaží dosáhnout širšího vlivu a vlivu v reálném světě, což vám umožní významně přispět ke společnosti, kultuře a podnikání. Témata projektu se většinou zaměřují na strategické otázky, které jsou v organizaci žadatele přítomny, a jsou dostatečně složité, aby vyžadovaly rozsáhlou výzkumnou studii.

NBA DBA je v souladu s úrovní 8 rámce QAA pro kvalifikaci vysokoškolského vzdělávání v Anglii, Walesu a Severním Irsku (FHEQ) a AACSB Standard 9. NBS je aktivní členkou řady mezinárodních doktorských rad, včetně umění

Typ studia

Naše DBA poskytuje výrazný přístup k dalšímu osobnímu a profesnímu rozvoji. Očekává se, že budete mít pravidelný kontakt se svým týmem pro dohled a vypracovat práci založenou na vašem vlastním výzkumu, abyste mohli posoudit pokrok.

Se silným zaměřením na manažerskou a odbornou praxi; DBA spojuje důkladnou studii pracovních problémů a problémů s osobním a profesním rozvojem. To pomáhá přenášení učení do organizační a manažerské praxe.

Jako student DBA využijete moduly v metodologii výzkumu, kritické revizi a konceptuálním vývoji. Budete očekávat, že budete pravidelně pracovat na základě vlastního výzkumu.

Dohled a podpora

Všichni studenti jsou povzbuzováni, aby diskutovali o všech problémech se svým vedoucím nebo řediteli Programu DBA nebo jejich zástupcem kurzu DBA.

Obvykle se skládá z ředitele studií (osoby s největšími odbornými znalostmi projektu) a druhého vedoucího. Pokud spolupracujete se společností nebo institucí, můžete mít také třetího nadřízeného.

Projekty mohou být interdisciplinární a využívají znalosti ze dvou nebo více škol. Všichni studenti se vyzývají, aby diskutovali o všech problémech se svým vedoucím odborného doktorského kurzu a jejich zástupcem pro odborné doktorské studium.

Náš tým pro administraci doktorských škol bude vaším prvním kontaktním místem pro výzkumné studie a pomůže vám během procesu podávání žádostí. Pokud jste úspěšně ve své žádosti, budou tam být, aby vám pomohli po celou dobu studia.

Kariéra a zaměstnatelnost

Primárním cílem programu DBA je umožnit vám, studentovi, získat titul DBA, který vám pomůže využít vaší kariéry a / nebo provést přechod na nejvyšší úroveň akademické obce. Prostřednictvím našeho programu nabízíme vedoucím pracovníkům, nezávislým konzultantům a vysokoškolským akademikům šanci získat nové, relevantní informace, které budou informovat a rozvíjet svůj vlastní profil kariéry a přispět k posílení obchodní a / nebo odborné praxe.

Spolupracovali jsme s účastníky mnoha prestižních soukromých a publikačních organizací, včetně společností CapGemini Iberia, Organizace spojených národů, Nova Business School, Ománského velvyslanectví v USA a KPMG.

DBA přizpůsobená podnikovým organizacím

Naše DBA je vynikajícím příkladem toho, jak jednotlivcům umožňujeme dosáhnout respektovaných kvalifikací a současně provádíme výzkum, který je zaměřen a prospěšný pro jejich organizace a odvětví. Kurz byl založen od roku 1998, ale v roce 2007 jsme zahájili první kohortu čistě přijatou z Číny. Studenti se vyučují v Nottinghamu při provádění výzkumu ve svých organizacích v Číně, mezi něž patří významné značky jako Nike, Intel a Motorola.

Pozoruhodní absolventy

Rádi se udržujeme v kontaktu se všemi našimi studenty z minulosti, abychom viděli, co se jim v průběhu let stalo. Pozoruhodné absolventy pro náš kurz DBA zahrnují:

 • Emmanuel Probst, ředitel divize Mediální a digitální instruktor, Výzkum spotřebitelských trhů v Kantar Millward Brown a UCLA
 • Sue Shepherdová, ředitelka East Midlands Major Trauma Network a East Midlands Spinal Network

Studentská svědectví

"Důkladně jsem si přemýšlel o metodologiích a různých úhlech, abych znovu prozkoumal současné problémy. Pomáhá mi to odvést ze současného protipožárního přístupu, který jsme každý den zkoušeli, znovu se podívali na problémy, kterým čelíme, a přistupovali k nim více holisticky, s širším pohledem a hlubším myšlením. "

Anna LQ Zheng, Čína DBA program

Vstupní požadavky

Spojené království

 • MPhil, MBA nebo magisterský titul v oboru Business, Management nebo Organizační studia.
 • minimálně pět let zkušeností ve vedoucím postu.
 • schopnost provádět výzkum a psát práci na doktorské úrovni.

Mezinárodní

 • MPhil, MBA nebo magisterský titul v oboru Business, Management nebo Organizační studia.
 • minimálně pět let zkušeností ve vedoucím postu.
 • schopnost provádět výzkum a psát práci na doktorské úrovni.
 • Mezinárodní studenti musí mít skóre IELTS nejméně 6,5 s minimem 6,0 ve všech součástech.

Ti, kteří nemají kvalifikaci Masters, ale mají významné pracovní zkušenosti a důkazy, mohou absolvovat proces akreditace předchozích zkušeností a učení.

Žadatelé s neštandardními vstupními požadavky a / nebo příslušnými zkušenostmi budou zvažováni individuálně.

Jak se přihlásit

Všichni žadatelé musí vyplnit formulář žádosti, předložit dvě kopie své kvalifikace a poskytnout dva důvěrné odkazy.

Obraťte se prosím na formulář žádosti, související dokumenty a odkazy na dbaadmin @ NTU .ac.uk, aby bylo zajištěno co nejúčinnější řešení.

Poplatky a financování

Poplatek za kurzy na rok 2019 dosud nebyl stanoven, tady je 2018 poplatků za vedení:

 • Roky 1, 2, 3 a 4 = 11 000 liber ročně
 • Roky 5 = 5 500 GBP ročně
 • (neexistuje samostatný poplatek za dokončení)
Poslední aktualizace Zář 2018

Informace o škole

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating ... Čtěte více

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating business education. We provide a personalised, experiential learning experience full of opportunities that will enhance your career and future prospects. Whether you want to study for a Bachelor’s degree, a Master's, or MBA we have the right course for you and an expert faculty to help meet your needs. Méně