Doktorské studijní programy ve vzdělávání

Všeobecné informace

Popis programu

Doktorské studium vyžaduje, aby uchazeč provedl výzkum na pokročilé akademické úrovni, který vyvrcholí tvorbou, obhajobou a přijetím diplomové práce. Charakteristickým znakem kvalifikace je, že uchazeč je povinen prokázat vysokou úroveň výzkumných schopností a významně a originálně akademicky přispět do oblasti vzdělávání.

Doktor vzdělání: DEd (Pedagogická psychologie)

Požadavky na přijetí

 • Potenciální kandidáti získají MEd (Educational Psychology).
 • Akademický výkon: studenti musí dosáhnout minimálně 65% v předchozím stupni. Pokud by nebylo dosaženo 65%, může být vzato v úvahu předchozí učení a zkušenosti v oboru a studenti by měli mít povoleno zaregistrovat se na základě předběžného registračního výzkumného návrhu, který akceptuje Katedra pedagogické psychologie.

Další výběrová kritéria: Schopnost žadatelů komunikovat v ústní i písemné podobě může být posouzena skríningovým postupem. Důrazně se doporučuje znalost textového editoru a používání internetu.

Doktor filozofie: PhD (Vzdělání)

Požadavky na přijetí

 • Potenciální kandidáti získají MEd
 • Potenciální uchazeči získají učitelský diplom / učitelskou kvalifikaci a odpovídající magisterský titul a pracovní zkušenosti v oboru. Vzdělávací znalosti těchto uchazečů budou posouzeny vedoucím katedry a budoucím školitelem a před umožněním registrace může být předepsán program čtení.

Další výběrová kritéria: Akademický výkon: studenti musí v předchozím stupni dosáhnout minimálně 65%. Pokud nebylo dosaženo 65%, lze vzít v úvahu předchozí vzdělání a zkušenosti v oboru a studentům by mělo být umožněno registrovat se na základě předběžného registračního výzkumného návrhu, který je přijat ministerstvem, na kterém se student bude registrovat.

Osnovy

Práce je vyžadována na schválené téma v oblasti vzdělávání. Student musí absolvovat krátký vzdělávací program v metodologii výzkumu.

Mohou být zkoumána témata týkající se následujících širokých oblastí:

 1. Vzdělávání dospělých
 2. Studium kurikula
 3. Inkluzivní vzdělávání
 4. Podpora vzdělávání a učení
 5. Vzdělávací lingvistika
 6. Vzdělávací management
 7. ICT ve vzdělávání
 8. Vysokoškolské vzdělání
 9. Metodika vzdělávací oblasti
 10. Orientace na život a kariéru
 11. Matematika Vzdělání
 12. Filozofie vzdělávání
 13. Psychologie vzdělávání
 14. Sociologie vzdělávání
 15. Věda Vzdělávání
 16. Učitelství
 17. Technologie vzdělávání
 18. Hodnoty a vzdělávání v oblasti lidských práv
 19. Fáze nadace

Pedagogická fakulta v současné době vyvíjí nové programy v souladu s politikou „Minimální požadavek na kvalifikaci učitelů“. Po schválení programů vás budeme informovat.

Kontaktní údaje fakulty

Pro aplikaci a další informace o Pedagogické fakultě

Areál Auckland Park Kingsway Tel 011 553 3251
Soweto Campus Tel. 011 559 5562
E-mail eduquiries@uj.ac.za
Webové stránky www.uj.ac.za/edu

Datum registrace a zahájení

Registrace začíná v lednu a přednášky v únoru pro programy bakalářského i postgraduálního studia.

Všechny výzkumné programy pro magisterské a doktorské studium se mohou registrovat po celý rok.

Datum ukončení: Akademie začíná v lednu a končí v prosinci. Termín programu je určen dobou trvání programu.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Čtěte více

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Méně