FDV life science PhD Program

Všeobecné informace

Popis programu

Od vytvoření FDV doktorského škole v roce 2006, cíle byly zaměřeny na oblasti biologických věd. Tradičně, studenti pokračovat mezioborových výzkumných projektů v oblasti přírodních věd, inženýrství a technologie, lékařské a zdravotnické vědy. V poslední době, projekty v oblasti přírodních věd včlenili přístupy a / nebo aplikace z jiných oborů, včetně společenských a humanitních věd, ale je Těžištěm práce o pokroku ve znalostech v biologických vědách. Od prosince 2015, byly více než 110 PhD byla udělena FDV kolegy, kteří studují témata na hranicích vědy o životě, a více než 120 jsou v současné době ve snaze o jejich stupně.

"Frontières du Vivant" (FDV) projekty, které zahrnují interakci mezi širokým spektrem akademických disciplín, ve snaze o porozumění živých systémů. Studenti, kteří se připojí doktorské školy jsou školeni v různých oborech (např biologie, fyzika, medicína, ekonomie, lingvistiky), z celého světa.

Požadavky Titul

PhD v programu FDV představuje kombinaci výzkumu zkušeností získaných při hostování laboratoři a zkušeností v mezioborové činnostech souvisejících s vědou získaných prostřednictvím doktorské školy. Studenti jsou povinni absolvovat vzdělávací program FDV, který se skládá z nejméně 300 hodin školení. Polovina hodin, musí být dokončen prostřednictvím FDV schválené kurzy, workshopy, nebo činností a mohou být zbytek dokončen prostřednictvím externích programů, mezinárodních konferencí, letních škol, atd

Doktorské škola nevyžaduje stanovený počet publikací povolit obranu. Nicméně, to doporučuje, aby studenti jsou zapojeni do 3 publikacích během jejich práce:

  • Jeden průzkum článek napsán s laboratoří, ne nutně jako hlavní autor, a ne nutně o hlavní téma studenta.
  • Jeden článek typ revize, s využitím práce interdisciplinární syntézy očekávanou školy.
  • Jeden článek výzkum jako vedoucí autor na hlavní téma studenta.

Schválení obhajovat tvrzení uděluje doktorské ředitel školy. Ředitel zváží následující: disertační práce doporučení poradním výborem, výzkumné úspěchy, publikace nebo šíření díla v práci, a dokončení doktorského školního vzdělávacího programu, včetně kurzů, konferencí a činnost v doktorském studijním programu FDV.

Vybrané projekty Life Science

  • Náhodnost a variabilita zvířat embryogeneze, přístup multi-scale
  • Vývojový polarity a morfogeneze jediné buňky
  • Rozpárat nervové obvody sekvenční založené navigace pomocí kombinovaného fos zobrazování a výpočetní přístup
  • Mechanotransductional regulace mesoderm invaginaci a zadní endoderm invaginací Drosophila embrya
  • Symetrie lámání a buněčná polarizace uložené externím mechanickým cue

Vybrané Hranice Life Science projektů

Tradičně, studenti pokračovat mezioborových výzkumných projektů v oblasti přírodních věd, inženýrství a technologie, lékařské a zdravotnické vědy. V poslední době, projekty v oblasti přírodních věd včlenili přístupy a / nebo aplikace z jiných oborů, včetně společenských a humanitních věd, ale je Těžištěm práce o pokroku ve znalostech v biologických vědách.

Následující Vybrané disertace obdržel nejvyšší ocenění od svých obranných výborů: Zmínit tres čestné avec Félications

Tento stupeň je vyhrazen pro kandidáty s mimořádnými dovednostmi ověřenými jejich úspěchů a kvality jejich obhajobě. To může být udělena pouze tehdy, jestliže a) je jednomyslná shoda členů práce porota pod anonymním hlasování a b) Předseda poroty zapíše a podepíše dodatečnou zprávu zdůvodňující tento rozdíl.

Poslední aktualizace Leden 2016

Informace o škole

Rychlý růst CRI vedla v roce 2013 k hledání nových zařízení přivítat všechny nové členy týmu CRI: součástí týmu (suchá lab) přestěhovala do nové budovy na adrese 8-10 rue Charles V v Paříži 4e , zatí... Čtěte více