Hongkongský program PhD Fellowship

Všeobecné informace

Popis programu

Tento program dává studentům z celého světa příležitost studovat na PhD v jedné z vysoce hodnocených univerzit v Hongkongu. Pokud máte zájem o nejmodernější výzkum v jedné z následujících oblastí, pro vás je pro vás renomované oddělení PolyU:

 • Jazyková a odborná komunikace
 • Jazykověda, anglický jazyk a systémová funkční lingvistika
 • Výuka a výuka jazyků
 • Média a komunikace
 • Oblastní studie a mezikulturní komunikace

Klíčové rysy schématu přátelství

 • Měsíční stipendium ve výši 20 000 Kč (přibližně 2 600 USD)
 • Každoroční konference a příspěvek na cestovní výdaje ve výši 10 000 HK (přibližně 1300 USD) po dobu 3 let
 • Školné stipendium a garantované ubytování v hale v prvním roce pro ocenění PolyU

Hongkongská polytechnická univerzita (PolyU)

V průběhu let získala společnost PolyU vynikající pověst pro poskytování vysoce kvalitního odborného vzdělávání a pro provádění výzkumu s vysokým dopadem, který má praktickou hodnotu. V žebříčku QS vydaném v roce 2018 je PolyU zařazena na 95. místě světa, 27. místo v Asii a 6. místo v seznamu "Top 50 pod 50" světových mladých univerzit. V oblasti lingvistiky je Fakulta humanitních studií - jejíž součástí je anglická katedra - v žebříčku hodnocení QS na 40. místě ve světě. Instrument a administrativa na PolyU je angličtina, což je zvláště vhodné prostředí pro zahraniční studenty, aby se doktorandské studium.

Katedra anglického jazyka

S naší jazykovou excelencí v profesionálním kontextu se náš výzkum v katedře zaměřuje na aplikovanou lingvistiku, sociolingvistiku a profesní komunikaci. Tematicky se náš výzkum zabývá hlavními oblastmi, jako je zdravotní komunikace, politická komunikace, digitální mediální komunikace, reklama a (branding), výuka jazyků a učení, jakož i hlavní oblasti lingvistiky, včetně studia jazyka ve společnosti a diskurzní analýzy. Hodně z našeho výzkumu probíhá pod záštitou našich dvou mezinárodně zaměřených výzkumných center:

 • Výzkumné centrum pro odbornou komunikaci v angličtině
 • Mezinárodní výzkumné středisko pro rozvoj komunikace v oblasti zdraví

Pravidelně pořádáme významné mezinárodní konference a sympozia, stejně jako výzkumné semináře představující přední odborníky z celého světa. Oddělení je proto velmi živým a příjemným prostředím, ve kterém lze studovat doktorát.

Nedávní ocenění

Jamie McKeown, Spojené království

V Hongkongu jsem se doposud těšil a pracoval nesmírně. město je jedním z nejživějších a nejpříjemnějších míst, kde jsem kdy žil. Studium na PolyU je stejně obohacující: prvotřídní zdroje spolu s podpůrnými pracovními postupy dobře přispívají k pohodlnému pracovnímu prostředí.

Esterina Nervino, Itálie

Poprvé jsem přišel do PolyU jako student pro výměnu magnetů a okamžitě jsem se zamiloval do tohoto úžasného města. Teď jsem rád, že jsem zpátky a mám tuto skvělou příležitost udělat výzkum ve velmi mezinárodním a podnětném prostředí, kde mám přístup ke všem zdrojům, které potřebuji pro svůj projekt, a mám šanci pracovat se světově uznávanými vědci v mém výzkumu plocha.

Isaac N. Mwinlaaru, Ghana

PolyU je centrem mnoha prestižních mezinárodních konferencí a dalších vědeckých aktivit. To mi dalo příležitost setkat se a komunikovat tváří v tvář s mnoha nejlepšími světovými učenci v jazykovědných a jazykových studiích, a to jak pro posílení mé důvěry jako začínajícího učence, tak pro zvýšení znalostí lingvistiky.

Didem Aydin, Turecko

Být postgraduální studium na PolyU bylo skvělým a intelektuálně podnětným zážitkem. Tam je mnoho místních konferencí navštěvovaných odborníky z celého světa, nemluvě o naší vážené fakulty na katedře angličtiny. Kromě toho je město Hongkong krásným místem, kde se mohu seznámit s kantonským jazykem a kulturou, které opravdu těším.

Kritéria výběru

Prvořadým hlediskem je akademická dokonalost, jak vyplývá z držení magisterského titulu, nebo ve výjimečných případech z bakalářského titulu s první třídou. Výběrové panely také berou v úvahu následující faktory:

 • Výzkumná schopnost a potenciál
 • Komunikační a interpersonální dovednosti
 • Vedoucí schopnost

Postupy při podávání žádostí

Měli byste podat svou první žádost na RGC Hongkongu prostřednictvím online systému Fellowship Scheme, abyste získali referenční číslo před předložením úplné žádosti. Když žádáte o přijetí do programu PolyU, prostřednictvím programu Fellowship Scheme budete považováni současně za řádné místo, které je na univerzitě přiděleno prostřednictvím udělení postgraduálního studia. To znamená, že i v případě, že vaše žádost o schéma partnerství je neúspěšná, stále máte možnost získat na oddělení angličtiny obvyklé místo.

Další informace o schématu partnerství naleznete na následujících webových stránkách:

Výzkumná rada pro granty

Hongkongská polytechnická univerzita

Důležitá data

 • Předložení původní žádosti do RGC: Od 1. září do 1. prosince 2018
 • Podání úplné přihlášky do PolyU: 1. prosince 2018
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

In the Department of English, our primary mission is to provide applied English language studies for the professions, and we aim to be recognised internationally as a leading provider of undergraduate ... Čtěte více

In the Department of English, our primary mission is to provide applied English language studies for the professions, and we aim to be recognised internationally as a leading provider of undergraduate and postgraduate studies focusing on professional communication. Méně