Inter doktorát v oblasti umění a kultury

Všeobecné informace

Popis programu

Inter doktorát v oboru umění a kultury (DIAC) je výsledkem kombinace akademických úsilí na veřejných vysokých školách v západní centrální oblasti ANUIES, ve kterém zúčastněné univerzity: Autonomous University of Aguascalientes; Guadalajara; Guanajuato a Michoacan San Nicolas de Hidalgo. Bylo vytvořeno pro tvorbu vyškolených specialistů analýzu, výzkum a šíření kultury a umění od místních a regionálních oblastech Mexika na přiměřené a nezbytné zvažování těchto otázek v globálním měřítku. Ačkoli je navrženo jako základní předmět studia latinskoamerické kultury a umění, se v žádném případě nelze vyloučit odkazy, které tato zeměpisná oblast má s dalšími kulturními systémy.

O umění (a jejích specifických oborů, z literatury do divadla, od performing arts, jako je tanec do kina, z ústních tradic a kulturního dědictví na avantgardního umění a designu) a kulturu (v nejširší a nejkomplexnější smysl, to znamená, jak je více než kdy jindy zapotřebí systematického výzkumu lidské make je ve společnosti), za účelem vytvoření společnosti kritičtější, více promyšlené, s tím, že umělecké a kulturní jevy, její různé projevy, jsou relevantní a plurisignificativo objektů, které mají být studovány z různých teoretických perspektiv na univerzitách v Mexiku.

Tento postgraduální program poskytuje akademické obci a praktici umění a kultury, místo vědecké excelence pro postgraduální vzdělávání zaměřeného na výzkum za účelem hlubší analýzy kulturních a uměleckých akcí v mezioborovém prostředí povolení a boost týmová práce.

Tento program je zaměřen výzkum a analýzu umění a kulturního dědictví (hmotného i nehmotného), přičemž umělecké kulturního dědictví jako soubor generování projevy identity, ideologické a estetické procesů.

DIAC má základní akademický jádro 20 učitelé na plný úvazek s 70% členů vnitrostátních výzkumných systému (SNI) úrovně I a II, integrovaná do pěti linek výroby a využití poznatků (LGAC): Studie sociální umění a kultura; Analýza uměleckého projevu; výtvarné umění; scénická umění a kulturního dědictví.

Tato mezirezortní doktorát má maximální dobu čtyř let na plný úvazek věnování a je zaměřen na odborníky v oblasti umění, společenské vědy a humanitních oborů.

Jeho kurikulární struktura se skládá ze tří výcvikových prostorů:

 • Základní plocha skládající se z běžných materiálů jádra pro formování teorie a metodologie.
 • Specializací v intenzivních modulů pololetní akreditaci, s doplňkem výzkumu zůstává soustředěný přístup doktorské výzkumné práce.
 • Do detailů výzkumné semináře pro realizaci práce. Jsou prováděny prostřednictvím nezávislých vzdělávacích aktivit doktorandů pod vedením jeho ředitele a práce poradce s plenárních zasedání každý konec semestru krmit zpět pokrok.

Cíl předmětu

Vlak lékařů s pevným teoretického a metodologického působnosti a multidisciplinární a mezioborových výhledu pro pochopení a analýzu uměleckých a kulturních jevů.

specifické cíle

 • Rozvíjet a rozšiřovat odborné, aktualizované a vědec v oblasti kultury a umění jako výzkumní pracovníci a učitelé excelence znalostí.
 • Generování kvalifikovaných lidských zdrojů a etické s hlubokým sociálním a kritickém smyslu, s pracovní kázně, radit, řídit a vyhodnocovat výzkumných projektů a prací v oblasti analýzy umění a kultury.
 • Podporovat rozvoj nových metodik a linií výzkumu relevantních a shodujících se sociální realitou země, v oblasti analýzy, výcvik, specializace, modernizace, výrobu a vývoj umění a kultury.
 • Generovat odborné a vědecké kvality v oblasti výzkumu uměleckých a kulturních produktů.
 • Pomoci upevnit specializované akademické orgány v oblasti výzkumu a analýzy umění a kultury.

Profil absolventa

vědomosti

Má znalosti ze čtyř metod kvalitativní analýzy uměleckých děl vyvinutých ve dvacátém století, přičemž každá z nich klade důraz na různé aspekty: a) studium samotného díla; b) analýza vztahů mezi techniky a jiných kulturních produktů; c) identifikaci faktorů, které se vyskytují ve stavu techniky, u společnosti, která je jeho specifický historický kontext výroby, a d) stanoví vzájemný vztah mezi umění, ideologií a teorií umění a kultuře. Který bude poskytovat schopnost provádět výzkum návrhy pevně zakotvené v teoretické a metodické.

Bude schopen aplikovat metody a znalosti, které se objevily v jiných oblastech, analýzu uměleckých předmětů a problémy a specifické aspekty umění, to znamená, že můžete hrát v transdisciplinary kontextu.

dovedností

Schopnost posoudit příspěvky provedené v oblasti umělecké analýzy na přítomnost a otevřít nové oblasti výzkumu, které jsou relevantní a nezbytné, a to jak ve vztahu k objektům studia, jak s ohledem na technické a analytických metod použita.

Budete mít možnost navrhovat, koordinovat a řídit výzkumné projekty interdisciplinárních týmů, které poskytují lepší a hlubší pochopení jevů a uměleckých děl, které tvoří jejich předměty studia.

Navrhnout a realizovat inovativní výzkum s vysokou mírou profesionality a vědecké disciplíny, která zahrnuje hluboký kritický smysl a správné argumentace a ověření výsledků.

Postojů a hodnot

Mají jasné povědomí o roli, kterou hraje umění ve společnosti, jejich specifičnost jako kulturní produkt, jeho historických funkcí a důležitosti a nutnosti jeho vývoji, šíření a uchovávání.

Požadavky na přijetí

 • Má za sebou obhájil práci nebo magisterský receptional písemné práce v postgraduálním umění, společenské vědy a humanitních oborů.
 • Které mají více než 80 (nebo ekvivalent) v studiích posledního stupně získaného průměru.
 • Mají akademické nebo odborné zkušenosti v oblastech souvisejících s programem nebo může být valedictorian.
 • Prokázat zkušenost v oblasti výzkumu, který by měl být podporován dodání digitální verzi vaší práce či diplomové receptional písemné práce.
 • Volné kapacity pro své studium s na plný úvazek obětavosti a odhodlání předložit dopis, aby je provádět a dokončit je; Kromě toho, zaměstnanci by měli být IES nebo podobné institucionální dopis potvrzující toto.
 • Schvalovat rozhovor, která bude použita Komisí příjmů.
 • Zkontrolujte, zda zvládnutí jiný než španělské síly (anglicky TOEFL 450 nebo jeho ekvivalent ve francouzštině, němčině, italštině nebo portugalštiny) jazyk.
 • EXANI III schvalovat uplatňování Ceneval, s minimem 900 bodů.
 • Předložit originální výzkumný projekt pro vývoj a dokončení v období maximálně osmi semestrů (minimálně šest), které obsahují program DIAC.
 • Charter závazek předložit svou absolventskou práci nejpozději do čtyř let od okamžiku zápisu.
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta ... Čtěte více

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta educativa, investigación y desarrollo tecnológico, además de una difusión cultural y trabajo de apoyo social que le ha valido su prestigio y reconocimiento, pues cuenta con el cuenta con 92% de sus programas institucionales y el 100% de sus posgrados interinstitucionales dentro del Programa Nacional de Posgrados de Calidad (PNPC) de Consejo Nacional de Ciencia y Tecnología en México, el máximo organismo de ciencia y tecnología en la país; mientras que a nivel internacional seguimos incorporando programas a la evaluación de diversos organismos. Méně