Inter doktorského studijního programu v oblasti architektury

Všeobecné informace

Popis programu

PIDA je absolventem vysoké akademické standardy, uznané National Quality Graduate Program (PNPC) Národní rady pro vědu a technologie (CONACYT) jako Consolidated programu. To se objevilo v alianci univerzit v západním Středočeském kraji, které spojují své zdroje a odborné znalosti, dnes nabídnout program, který splňuje nejvyšší standardy kvality, což přispívá rozhodujícím způsobem jeho základní akademický jádro, která se skládá ze dvaceti sedmi profesorů - výzkumníky s pevnými akademický trénink s vysokou úrovní kvalifikace a zkušeností v oblasti výzkumu v architektuře. Tento doktorský program s vysokou akademickou kvalitou existuje od roku 2002 a byl průkopníkem svého druhu v regionu střední západní části země; v něm Autonomous University of Aguascalientes, Colima University, University of Guanajuato a Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo zapojeni.

PIDA byla vytvořena v reakci na naléhavou potřebu pro lidi vysoce kvalifikovaných v oblasti architektury, které jsou schopné rozvíjet výzkum a výuku vysokou úroveň, aby se zvýšila akademické kvality vzdělávacích programů nabízejí v regionu a v této zemi, jakož i s cílem podpořit vznik a šíření znalostí.

GENERAL PURPOSE

PIDA zaměřuje především na vzdělávání vysoce kvalifikovaných produkovat znalosti odborné akademické pracovníky a provádět původní výzkum a analýzu, design a programovací návrhy týkající se lidského zásahu na území, města a oblasti výroby, zpracování a městská památková rezervace - architektonický, s ohledem na nové analytické nástroje a perspektiv, které podporují zlepšení kvality života a podmínek v oblasti životního prostředí v regionu a země.

kurikulární Struktura

PIDA je založen na výzkumu, a to prostřednictvím vytváření a používání znalostí a zahrnuje věnování programu na plný úvazek; výukový program má charakter a je zaměřen na podporu akademické interakci mezi lektorem a studentem. Doktorské studium trvá šest semestrů, během nichž musí student prokázat tematické výzkumné semináře a akademické aktivity, jak bylo naplánováno, vyhotovuje práce a bránit ji.

Program PIDA je relevantní a koherentní struktura učebních plánů; navrhované činnosti podporovat rozvoj kolegiální akcích a široké účasti lektorů při výrobě akademické rozhodnutí. Tam serializaci a horizontální i vertikální členění struktury kurikula a možnost neustále aktualizován podle tématu semináře speciální; Kromě toho proces poradenství, monitorování a hodnocení žáků probíhá v kolegiální způsobem.

Program se skládá z celkem 220 kreditů, 180 pro šest výzkum seminář a 40, které odpovídají čtyři tematické semináře oboru. V PIDA práci ze tří linek výroby a využití poznatků (LGAC) velmi specifické: Architektura a městské architektury a životního prostředí a architektury a národního dědictví.

Architektura a město

Zaměřuje se na vytváření znalostí o fenoménu městského architektonické produkce a reprodukce. Jejím cílem je poskytnout nové poznatky týkající se architektury a zemní vedoucí procesy a vyvíjet nové metodiky pro zkoumání vztahu mezi architekturou a území.

Architektura a životní prostředí

Je orientován na produkci znalostí o vlastnostech životního prostředí prostorů a jejich interakce s uživateli. S ohledem na vlastnosti a vlastnosti materiálů, systémů a zařízení pro úpravu životního prostředí je určeno, usiluje o vytvoření metodik pro výzkum a design v jeho environmentální rozměr, jakož i způsobem k výrobě vhodných stavebních technologií.

Architektura a kulturní dědictví

Za cíl vytvořit znalosti o teorii a dějiny architektury a urbanismu, jakož i nových teoretických a metodologických návrhů týkajících se ochrany procesů architektonického objektu a městských architektonických souborů. Kromě toho, že si klade za cíl vyvinout aplikované projekty, které přispívají k rozvoji technologií pro zachování architektonického dědictví.

PROFIL příjmů u ASK

Usilující o vstup do PIDA musí mít dvě vlastnosti: akademické schopnosti a postojové charakteristiky. Akademický aptitude zahrnuje:

 1. Znalosti a zkušenosti při formulování výzkumných projektů;
 2. Uvažování, analýzy a syntézy schopnosti, četba a překlad textů v dostatečné stlačení úrovně dvou cizích jazyků, jako je angličtina, francouzština, italština, portugalština.
 3. náležitého řízení výpočetních nástrojů a počítačových technologií potřebných pro jejich výzkumný projekt;
 4. Mít předtím dokončil magisterský program v oblasti znalostí, který zpracovává doktorát;
 5. Schopnost problematizovat a hypotézu o skutečnostech a jevech realitu městské architektonických linií spojené s výrobou a uplatňování znalostí, které jsou v doktorském studijním programu.

Pro jeho část, že postojové charakteristiky přeložit do:

 1. Schopnost poskytovat vedení a podporovat tvorbu výzkumných skupin;
 2. Ochota k aktuální informace o výzkumu k rozvoji;
 3. Kreativita navrhovat výzkumné projekty a řízení jejích zdrojů;
 4. Odpovědný přístup a namáhavý;
 5. Schopnost pracovat samostatně i v týmech;
 6. vědec, self-kritický a reflexní ducha.

PIDA se domnívá, žadatelé, kteří absolvovali bakalářské a magisterské studium v ​​architektuře a / nebo absolventů urbanistických postgraduální se mohou účastnit dalších souvisejících oblastech. Aspiring zadat PIDA musí mít znalosti a dovednosti včetně schopnosti a zkušenosti při formulování výzkumných projektů na tratích generace a aplikací znalostí (LGAC) pracující doktorského programu; Kromě toho, schopnost abstraktní uvažování, pro analýzu a syntézu a ústního a písemného projevu v kastilštiny.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta ... Čtěte více

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta educativa, investigación y desarrollo tecnológico, además de una difusión cultural y trabajo de apoyo social que le ha valido su prestigio y reconocimiento, pues cuenta con el cuenta con 92% de sus programas institucionales y el 100% de sus posgrados interinstitucionales dentro del Programa Nacional de Posgrados de Calidad (PNPC) de Consejo Nacional de Ciencia y Tecnología en México, el máximo organismo de ciencia y tecnología en la país; mientras que a nivel internacional seguimos incorporando programas a la evaluación de diversos organismos. Méně