Úvod
Popis přijímací zkoušky a kritéria hodnocení
Studenti požádat o čtyřletého funkčního období denního studia.
Žádosti o přijetí se zasílá do podatelny, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Smetanovo nábřeží 6, 110 01 Praha 1.
Doktorský studijní program Sociologie na UK FSV v Praze připravuje studenty pro základní a aplikovaný výzkum a výuku v akademickém světě, ve vědeckých a výzkumných ústavů a ​​dalších institucí s touto orientací vyžadující vysoký stupeň teoretického a metodologického vzdělání v sociologii nebo příbuzných oborů.
Doktorský studijní program Sociologie na UK FSV v Praze je otevřené: lze použít kdokoli s magisterským (nebo ekvivalent) stupně.
Přijímací řízení probíhá formou rozhovoru (diskuse). Cílem diskuse je ověřit schopnost žadatele k dodržování požadavků doktorského studijního programu sociologie. Řízení je na základě písemné disertační práce, jak je uvedeno níže. Pouze uchazeči, kteří splní přijímacího řízení úspěšné, musí být přijat ke studiu.
Písemné práce Návrh tvoří základ přijímacího pohovoru a musí obsahovat: - vymezení předmětu nebo výzkumného záměru, - souhrn současných poznatků - cíle a předběžný časový harmonogram, - způsoby provádění, - očekávané výsledky výzkumu, - bibliografie - anglický souhrn (300-400 slov).
The disertační práce se zasílají na studijní oddělení Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v místnosti 205, Smetanovo nábřeží 6, 110 01 Praha 1, nejpozději do 6. června 2017.
Kromě toho předloží žadatel kopii své diplomové práce (bude vrácena), seznam odborných textů psaných nebo zveřejňují informace o svých stávajících zkušeností v sociologickém výzkumu, a jakékoli další informace relevantní pro posouzení jejich studijní kompetence.
Bodovací kritéria přijímacího pohovoru
Přijímacího pohovoru se skládá ze dvou částí: diskuse o disertační práce a diskuse o akademické orientaci žadatele. Žadatelé mohou získat až 100 bodů za přijímacího pohovoru. Dosáhnout minimálního počtu vstupních bodů (vyhlásí děkan).
Diskuse o doktorské disertační práce
Žadatelé musí prokázat svou schopnost bránit svůj výzkumný problém v kritické diskusi s přijímací komisí, a zejména, musí prokázat: - schopnost formulovat výzkumné otázky přesně a přesvědčivě, - chápání jejich významu pro širší oblasti sociologického poznání, a - dobré teoretické a metodologické orientace v problematice výzkumu a jeho souvislostech.
Žadatelé mohou získat až 25 bodů za konzistenci svůj návrh je s seznamu prioritních témat zveřejněných oborová rada před přijímacího řízení. Žadatelé mohou získat až 60 bodů za tuto část přijímacího pohovoru.
Diskuse o uchazeče odborném zaměření
příloha disertační práce Návrh a seznam literatury číst v poli tvoří základ druhé části přijímacího pohovoru. Výbor posoudí rozsah a profil akademické orientaci žadatele a jeho / její schopnost vysvětlit ústního pohovoru základy a otázky kusů číst stejně jako jejich význam pro výzkum v této oblasti. Žadatelé mohou získat až 15 bodů za tuto část přijímacího pohovoru.
Výbor dále hodnotit žalobkyně výzkum, publikace a vyučování záznam. Žadatelé mohou získat až 25 bodů za tuto část přijímacího pohovoru.
Jednotlivé interinstitucionální dohody předepsat studijní povinnosti vztahující se na doktorském studijním programu realizovaného ve spolupráci s dalšími akademickými institucemi (zejména Sociologický ústav Akademie věd České republiky). Nicméně, rovné požadavky se vztahují na přijímacím řízením doktorského programu.
Vstupné je podmíněn úspěšným dokončením magisterského studijního programu. Žadatelé musí předložit odpovídající vysokoškolský diplom (nebo osvědčení o uznání vysokoškolského vzdělání nebo jeho část v České republice).
Informace o výkonu absolventů
Program podporuje vývoj sociologického myšlení, a to zejména jako vědecká disciplína zaměřená na základní výzkum v hlavních oborů společenských věd, jakož i na vysoce kvalifikovaných aplikací. Studenti musí prokázat své znalosti současných teorií a metodologie i jejich schopnost samostatně přispět k vědě s novými poznatky, které splňují mezinárodně uznávané standardy. Tyto varianty profil absolventa vést k vědecké kariéry nebo do výuky na terciární úrovni, výzkum v oblasti vysoce kvalifikovaných aplikacích, analytické nebo odbornou práci (v konzultačních agentur na trhu a výzkumu médií, jednotlivých organizací či korporací). Absolvent obdrží rovněž odborná příprava na zaměstnání v oblasti vědy a výzkumu, vzdělání a organizace a řízení.