1

Astroparticle fyzika představuje jeden z preeminent zájmy SISSA a byl vybrán jako jedna z oblastí, které SISSA dále posílí v blízké budoucnosti. Je to mladý a interdisciplinární obor, na hranici mezi astrofyziky, kosmologie a částicové fyziky, řešení některých z nejnaléhavějších a zásadních otázkách ve vědě dnes, jako je pochopení podstaty gravitace, vysvětlující vznik a vývoj vesmíru a identifikovat povahu jejích složek, včetně temné hmoty a temné energie.

V posledních letech pole je svědkem rychlého růstu, a to i v souvislosti s množstvím nových údajů a bohatých experimentálních programů v pokroku. Zaměření na SISSA je propojit nové poznatky, které tyto vzrušující fenomenologických vývoje do popředí teoretického výzkumu v této oblasti.

PhD Program zcela věnován astročásticové fyziky vznikla v roce 2004 jako společná iniciativa z astrofyziky a částicová fyzika skupin, a vyvinula v nezávislé výzkumné a učební plán. Doposud program udělil 13 Ph.D. stupně a všichni absolventi získali postgraduální stipendium v ​​mezinárodně renomovaných institucí na konci svých studií.

2

Učební plán se skládá z 3-4 roky studia a výzkumu. Během prvního roku, studenti jsou nabízeny řadu kurzů, které pokrývají široké spektrum témat, včetně kvantovou teorii pole, standardní model částicové fyziky a její rozšíření, kosmologii a teorii gravitace, částice a vysokou energetickou astrofyziku, a pak podstoupí přezkoumání každého jednotlivého výběr z nich. Na začátku druhého roku se zaváží výzkumný projekt pod dohledem jednoho (nebo více) mezi členy Astroparticle Fyzika SISSA zaměstnanců, jakož i vědců z mezinárodního střediska pro teoretickou fyziku (ICTP) a Terst astronomické observatoře (OAT ) účast na této iniciativě.

Studenti v programu bude součástí poměrně širokou vědeckou komunitu. Skupina Astroparticle fyzika, která v současné době skládá z 16 postgraduálních studentů, 4 postdoctoral kolegy a 10 zaměstnanců, propaguje své aktivity v těsném kontaktu s místním rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti astrofyziky a částicové fyziky jsou přítomni v SISSA a dalších důležitých institucí v oblasti Terstu jako ICTP, Národní institut pro jaderné fyziky (INFN) a OAT. Takový stimulující prostředí dělá doktorát z fyziky na astročásticové SISSA velmi zvláštní příležitost pro lidi, kteří hledají možnost být obdařena neobvykle širokými znalostmi a používat ji do popředí nejsložitějších otázek v moderní fyzice.

Hlavní výzkumné linie patří:

 • Klasická a kvantová gravitace
 • Particle Astrophysics
 • Temný vesmír
 • teoretické kosmologie

Nejnovější umístění po PHD na SISSA:

 • Albert Einstein Insitute (Německo),
 • New York University (New York, USA),
 • Deutsches Elektronen-Synchrotron (Německo),
 • CENTRA / IST (Portugalsko)
 • University of Mainz (Mainz, Německo)

Vstupné

Každoročně se Astroparticle osnovy najme 5 studentů navštěvovat tříletou Ph.D. program. Studenti jsou vybrány na základě písemné a ústní zkoušky. Uzávěrky pro podání žádostí, data a počet volných pozic přijímacích zkoušek jsou pravidelně zveřejněny na PhD hlášek webové stránky, kde si můžete také stáhnout formuláře žádosti. SISSA činí příspěvek na cestovní výdaje za účast na zkoušku. Zápis ze všech nových studentů na SISSA a začátkem vyučování do učebního plánu elementárních částic proběhne v první dekádě října. Normální doba trvání programu Ph.D je tři roky. Čtvrtý ročník lze povolit, pokud vhodná oprávněné. Počáteční část doktorského programu je založen na práce v kurzu, který je považován za nedílnou a nezbytnou součástí vzdělávání v oblasti výzkumu.

Postup aplikace pro EU i mimo EU občanům

Kandidáti musí platit být přijat do standardní přijímací zkoušky. Existuje jedna zkouška sezení každý rok obvykle v červenci. Zkoušky se skládají z písemného testu a ústního pohovoru. Seznam problémů minulých přijímacích zkoušek lze nalézt v sekci přijímačky. Výsledkem je obvykle známá ve stejný den. Uchazeči musí zaslat formulář žádosti o papíru, který lze stáhnout z oficiálních SISSA oznámení webové stránky (viz inzerát,). Kandidáti, kteří nejsou občany Evropské unie, mají dvě možnosti mají být přijaty k SISSA jako doktorand:

 • procházet pravidelnou přijímací zkoušku v Terstu (v tomto případě je postup pro podání žádosti je ten je popsáno výše pro evropské občany).
 • složit Spring předvolby založený na akademické a vědecké kvalifikace. Studenti vybraných tímto způsobem tedy bude vyzván škole, aby se pravidelné přijímací zkoušku. Škola se postará o nákladech na jejich cestu a jejich stálost v Terstu dvou týdnů, kdy také pravidelný Přijímací zkouška se uskuteční. Kandidáti mají zájem o účast v tomto předvolbou musí zaslat formulář žádosti o papíru, který lze stáhnout z oficiálních SISSA oznámení webových stránek (SISSA oznámení).
Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 12 více kurzů z International School for Advanced Studies (SISSA) »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Říj 2019
Duration
3 - 4 let
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Říj 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date