Read the Official Description

Snahy o odkazující místního a regionálního rozvoje v kontextu globálního vývoje a světové geopolitiky, geoekonomiky a geo-kultura vedl skupinu politických geografů k hledání spolupráci s experty v oblasti politologie a mezinárodních vztahů čímž se vytváří interdisciplinární obor s názvem politická a kulturní geografie, jediná svého druhu spojující studium vybraných geografických disciplín s politickou vědou, jehož součástí je mimo jiné vybrané kapitoly ze světových dějin a základy sociologie.

V tomto poli můžete kombinovat velký zájem o geografii se studiem mezinárodních vztahů, politologie, antropologie, sociologie a historie. Studie vám poskytne široké chápání politických a kulturních reálií světových makroregionů, stejně jako s komplexní znalosti současného fungování globalizovaném světě, který může být použit v diplomacii, publicistika, nebo v různých organizacích zaměřených na konzultaci, pracující s imigranty a uprchlíky, humanitární aktivity, atd Můžete se ucházet o studium v ​​politické a kulturní geografii na The Bachelor, magisterských a doktorských úrovni.

Politická a kulturní geografie zájem výzkumu se specializuje na mezinárodních vztahů, politické a hospodářské geografie, geopolitiky, aplikovaná sociologie, sociologie etnicity a nacionalismu, etnických menšin, kulturní geografie, historické geografie a regionální studia.

Profil absolventa a příležitosti kariéry:

Oddělení nabízí atraktivní studii pro zájemce o budoucím zapojení do pěstování jejich vlastní komunity, obce, kraje nebo státu. Je určen pro ty, kteří by chtěli žádat o pracovní místa v prestižních evropských struktur nebo institucí při řešení globálních problémů naší planety, stejně jako složitost mezinárodních vztahů, včetně diplomacie.

Program taught in:
Angličtina

See 3 more programs offered by University of Ostrava »

This course is Campus based
Start Date
Sept. 2019
Duration
4 let
Kombinované
Denní studium
Deadline
By locations
By date
Start Date
Sept. 2019
End Date
Application deadline

Sept. 2019