PhD v teoretické částicové fyzice

International School for Advanced Studies (SISSA)

Popis programu

Read the Official Description

PhD v teoretické částicové fyzice

International School for Advanced Studies (SISSA)

1

PhD v teoretické fyziky částic byla vždy součástí postgraduálních programů v nabídce na SISSA. Více než sto studenti získali kvalifikaci PhD v teoretické částicové fyzice od roku SISSA začala nabízet kurzu.

Každý rok, pět studentů jsou vybrány k účasti na této 3-leté program (plus další rok, pokud je to nutné) studium a výzkum. Během prvního roku studenti navštěvují asi 450 hodin postgraduálních kurzů, které pokrývají široké spektrum témat, sahat od fenomenologie k více formální aspekty teoretické fyziky částic. Každý student musí vybrat podmnožinu z nich a složit příslušné zkoušky v průběhu prvního roku.

2

Hlavní výzkumné linky jsou: Fyzika na LHC, fyzika za standardním modelem, neutrinové fyziky, teorie řetězce, v ADS / CFT a alternativní kvantové teorie gravitace. Studenti těžit z bohatého prostředí vědeckých institucí v oblasti Trieste, jako je Mezinárodní centrum pro teoretickou fyziku (ICTP), katedry fyziky na univerzitě v Terstu a Istituto Nazionale di fisica nucleare (INFN).

Na začátku druhého roku, studenti provádět výzkumný projekt pod dohledem člen SISSA zaměstnance nebo vědec pracující na partnera výzkumné instituce (např ICTP a INFN). PhD míra je typicky získán 3 až 4 roky po začátku programu.

Během svého pobytu v Terstu, mají studenti možnost komunikovat s asi 20 dalšími studenty z téhož doktorského studijního plánu plus stovky dalších zahraničních studentů z různých SISSA skupin. Kromě toho mezinárodní prostředí oblasti Trieste patří Mezinárodní centrum pro teoretickou fyziku (ICTP) a dalšími mezinárodními institucemi, který dělá doktorát v oboru teoretické fyziky částic na SISSA bezprecedentní příležitost pro vysoce náročné a podnětné zkušenosti.

3

Nejnovější umístění po PhD v SISSA:

  • Univerzita Utrecht, Utrecht, Nizozemsko
  • Weizmann Institute of Science, Rehovot, Izrael
  • Princeton University, Princeton, USA
  • Technische Universität München, Mnichov, Německo
  • Harvard University, Cambridge, USA

Vstupné

Každoročně skupina TPP najme 5/6 studentům, aby se zúčastnili Ph.D. program. Studenti jsou vybrány na základě písemné a ústní zkoušky. Uzávěrky pro podání žádostí, data a počet volných pracovních míst jsou pravidelně zveřejněny na PhD hlášek webové stránky, kde si můžete také stáhnout formuláře žádosti. SISSA činí příspěvek na cestovní výdaje za účast na zkoušku. Zápis nových studentů na SISSA a začátkem vyučování v teoretické částicové fyziky kurikula se bude konat v první dekádě října. Normální doba trvání programu Ph.D je tři roky. Čtvrtý ročník lze povolit, pokud vhodná oprávněné. Počáteční část doktorského programu je založen na práce v kurzu, který je považován za nedílnou a nezbytnou součástí vzdělávání v oblasti výzkumu.

Postup aplikace pro EU i mimo EU občanům

Kandidáti musí platit být přijat do standardní přijímací zkoušky. Existuje jedna zkouška sezení každý rok obvykle v červenci. Zkoušky se skládají z písemného testu a ústního pohovoru. Seznam problémů minulých přijímacích zkoušek lze nalézt v sekci přijímačky. Výsledkem je obvykle známá ve stejný den. Uchazeči musí zaslat formulář žádosti o papíru, který lze stáhnout z oficiálních SISSA oznámení webové stránky. Kandidáti, kteří nejsou občany Evropské unie, mají dvě možnosti mají být přijaty k SISSA jako doktorand:

  • procházet pravidelnou přijímací zkoušku v Terstu (v tomto případě je postup pro podání žádosti je ten je popsáno výše pro evropské občany).
  • složit Spring předvolby založený na akademické a vědecké kvalifikace. Studenti vybraných tímto způsobem se tedy vstoupit do školy, aniž by běžný přijímací zkoušku, ale bude očekávat, že složit kvalifikační zkoušku během prvního roku studia. Kandidáti, kteří mají zájem o účast v tomto předvolbou musí zaslat formulář žádosti o papíru, který lze stáhnout z oficiálních SISSA oznámení webové stránky.
This school offers programs in:
  • Angličtina
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Říj. 2019
Duration
Délka trvání
3 - 4 let
Denní studium
Information
Deadline
Locations
Itálie - Trieste, Friuli-Venezia Giulia
Datum začátku : Říj. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Říj. 2019
Itálie - Trieste, Friuli-Venezia Giulia
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu