PhD na Berlin School of Economics

Všeobecné informace

Popis programu

S stipendiem na plný úvazek od nejlepších berlínských výzkumných ústavů

Od roku 2019 jsou sjednoceny tři úspěšné programy: doktorské programy BDPEMS a DIW Graduate Center, spolu s kariérním programem PostDoc BERA. Jejich členské instituce založily Berlin School of Economics (BSE), program rozvoje kariéry v celé Berlíně.

Úvod do programu

BSE hledá vysoce kvalifikované postgraduální studenty z celého světa, aby se zapsali do strukturovaného programu Ph.D. v ekonomii a také v jedné ze tří stop společnosti BSE v obchodních studiích: Ph.D. v účetnictví , Ph.D. v oboru finance a Ph.D. v managementu .

BSE poskytuje vynikajícím doktorandům živou a intenzivně propojenou výzkumnou komunitu a strukturu školení, která bude rozvíjet jejich nadání v jedinečné kombinaci vysoce kvalitního akademického a aplikovaného výzkumu. Během tří semestrů kurzu si studenti prohloubí své znalosti ekonomické teorie, aplikované ekonomiky, ekonometrie a hospodářské politiky. Během tříleté výzkumné fáze, která začíná ve třetím semestru, studenti vypracují své dizertační práce, přičemž mají možnost uplatnit své znalosti v profesionálním výzkumném prostředí poskytovaném na berlínských univerzitách a ekonomických výzkumných ústavech. Kromě kurzů a diplomových prací na fakultě BSE jsou pravidelně pořádáni i renomovaní hostující lektoři, kteří pořádají blokové kurzy nebo mistrovské kurzy.

V rámci programů BSE se studenti mohou účastnit stáží nebo provádět výzkumné pobyty na univerzitách. Hostiteli takových dlouhodobých návštěv jsou například MMF, Světová banka, OECD, Toulouse School of Economics, University College London, University of California Berkeley a mnoho dalších. Studenti dále představí svůj výzkum na mnoha workshopech a konferencích a budou se účastnit kurzů a seminářů pořádaných předními mezinárodními odborníky. Ph.D. vzdělávání zahrnuje také workshopy vědeckých dovedností, které pomáhají připravit se na úspěšnou fázi výzkumu a na trh práce při ukončení programu.

Ph.D. studenti dostanou finanční prostředky na očekávanou délku programu, čtyři roky. Pro fázi kurzu je financování na základě stipendia, zatímco financování pro fázi výzkumu je obvykle poskytováno prostřednictvím zaměstnání v jedné z členských institucí BSE: DIW Berlín, ESMT, Svobodná univerzita v Berlíně, Hertie School of Governance, Humboldt Universität Zu Berlín, Technická univerzita v Berlíně, Centrum sociálních věd WZB v Berlíně.

Po úspěšném dokončení programu získají studenti doktorský titul na jedné z berlínských univerzit.

Požadavky

Uchazeči by měli mít magisterský titul z ekonomie nebo obchodních studií. Zrychlené možnosti jsou:

  • K dispozici pro uchazeče, kteří jsou stále na cestě k magisterskému titulu. Žadatelé ze spřízněných;
  • Pole (jako průmyslové inženýrství, statistika nebo kvantitativní společenské vědy) se mohou také splňovat;
  • Požadavky, pokud mají dostatečné vzdělání v oboru Ekonomie nebo Obchodní studia.

Uchazeči, jejichž rodným jazykem není angličtina, musí prokázat znalost anglického jazyka, pokud nemají titul z univerzity v anglicky mluvící zemi nebo pokud nemohou dokázat alespoň jeden rok studia na anglicky mluvící univerzitě. Dostatečné důkazy pro dobrý rozkaz

Angličtina je vysoké skóre TOEFL nebo IELTS. Znalost němčiny není nezbytným předpokladem úspěšné aplikace, ale studenti jsou podporováni, aby se učili a zlepšovali své dovednosti. Uchazeči jsou rovněž povinni absolvovat test GRE.

Jak se přihlásit: Přihlášky budou přijímány od 15. listopadu 2019 a lze je podávat pouze prostřednictvím vstupního portálu BSE.

Poslední aktualizace Říj 2019

Informace o škole

BERA is a network of seven research institutions in Berlin dedicated to promoting the careers of postdoctoral researchers in economics and adjacent fields. In its five focus areas Recruitment, Researc ... Čtěte více

BERA is a network of seven research institutions in Berlin dedicated to promoting the careers of postdoctoral researchers in economics and adjacent fields. In its five focus areas Recruitment, Research, Networks, Guidance and Skills, BERA offers a wide program to support its members in gaining further qualifications and develop their careers. Méně