PhD v humanitních oborech

Všeobecné informace

Popis programu

humanities

Na HKUST nabízíme největší interdisciplinární program na vysoké škole v humanitních a společenských vědách v pevninské Číně a v Číně a jediný, který má explicitní, celoevropské srovnávací zaměření, jak dokládají naše inovační stupně Global China Studies .

Jako každá špičková univerzita se věnujeme výzkumu a výuce. To, co nás odlišuje od našich vrstevníků, je naše výslovné zaměření na celosvětovou, zejména severoamerickou a čínskou, nejlepší praxi ve výuce, absolvování tréninku a umístění a náš vlastní výzkum.

S 42 000 citacemi Google Scholar jsme obzvlášť hrdí na to, že akademický dopad naší fakulty a studentský výzkum nám dali malou velikost fakulty, naši relativní mládí a náš důraz na empirický výzkum.

Ph.D. program poskytuje školení pro studenty, kteří mají v úmyslu věnovat se profesionální a akademické kariéře. Studenti se mohou specializovat na lingvistiku, literaturu, historii a antropologii nebo filozofii a náboženství. Musí absolvovat kurzy, složit kvalifikační zkoušku a předložit a obhájit diplomovou práci.

Vědci výzkumu

V humanitních oborech jsou naším ohniskem čínské hospodářské a sociální dějiny, srovnávací dějiny prostředí a technologie, evropské intelektuální a kulturní dějiny a dějiny čínsko-zahraničních vztahů, čínská lingvistika a dějiny čínského jazyka a dialektů, čínská filozofie (konfucianismus, taoismus, a buddhismus), politická a morální filozofie, srovnávací filozofie Východu a Západu, čínská literatura, srovnávací literatura, animace a filmová studia a kulturní studia a kulturní antropologie na venkově a ve městech jižní Číny.

HKUST" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/47/47009_W2302_03_610_Lowres.JPG" alt="HKUST" />

Požadavky na přijetí

i. Obecné požadavky na přijetí

Uchazeči o studium v doktorském studijním programu by měli mít:

  • Získal bakalářský titul s prokázaným záznamem vynikajícího výkonu od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Musíte splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících dovedností *:

  • TOEFL-iBT: 80 #
  • TOEFL-pBT: 550
  • Test s dodáním papíru revidovaným TOEFL: 60 (celkové skóre pro sekce Čtení, Poslech a Psaní)
  • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechna dílčí skóre: 5,5

* Pokud je váš první jazyk angličtina a vaše bakalářská nebo ekvivalentní kvalifikace byla udělena institucí, ve které byla výuka angličtiny, nebudete-li splňovat výše uvedené požadavky anglického jazyka.

# označuje celkové skóre v jediném pokusu

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 27 in the World in the QS World Univ ... Čtěte více

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 27 in the World in the QS World University Rankings (2020), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (Ph.D.) degrees. All programs are taught in English. Méně