PhD v informatice a strojírenství

Všeobecné informace

Popis programu

computer science

Nechte své vstupy skutečně započítat jako postgraduální student na katedře výpočetní techniky a inženýrství . Tradiční alt = "výzkum v oblasti informatiky pokrývá hardware a software počítačových systémů a jejich aplikací. Programy počítačové vědy na HKUST zdůrazňují integrovaný přístup ke studiu počítačů a výpočetních metod ke sběru, zpracování, analýze a přenosu informací na podporu relevantních a užitečné aplikace v moderním životě.

Počítačová věda je stále mladá. Svět se teprve začíná uvědomovat potenciál informačních technologií. Oddělení a její programy připravují studenty na splnění vzrušujících úkolů, které čekají, a na vytváření nových pokroků v oblasti výpočetní techniky, které podpoří budoucí pokrok.

Ph.D. Cílem programu je rozvíjet dovednosti potřebné k identifikaci výzkumných otázek souvisejících s praktickou aplikací, formulovat původní výzkumný plán, který řeší některé z těchto problémů a samostatně vytvářet řešení související s výpočetní technikou.

Vědci výzkumu

Výzkum oddělení zahrnuje mnoho různých oblastí:

Umělá inteligence

Strojové učení, dolování dat a rozpoznávání vzorků, reprezentace znalostí a uvažování, robotika a rozpoznávání aktivit na základě senzorů, teorie multi-agentů a her a řečové a jazykové zpracování.

Správa dat, znalostí a informací

Rozsáhlá správa dat, modelování a distribuce zahrnující zpracování webových dotazů, vyhledávání informací a vyhledávání na webu, dolování dat, podnikové systémy, vysoce výkonné systémy správy dat na moderních počítačích a podporu databází pro vědecké aplikace.

Interakce člověk-počítač

Rozšířená realita, multi-touch interakce, crowdsourcing, multimodální komunikace, efektivní počítač, vizuální analýza velkých dat, inteligentní rozhraní pro roboty, e-learning, zdravotnictví a elektronický obchod.

Sítě a počítačové systémy

Moderní výpočetní a senzorové sítě, peer-to-peer computing, grid computing, vysoce výkonné přepínače a směrovače, dodávky videa a multicasting, multimediální sítě, MAC protokoly pro sítě ad-hoc, správu mezipaměti, detekci a obranu DDOS řízení a přidělování v optických sítích.

Softwarová technologie a aplikace

Softwarové inženýrství, dolování dat pro analýzu a ladění softwaru, počítačová hudba, kryptografie a bezpečnost, internetová výpočetní technika.

Teoretická informatika

Kombinatorická optimalizace, techniky analýzy výkonu, výpočetní geometrie, formální jazyky a stroje, grafové algoritmy a teorie algoritmických kombinačních her.

Vize a grafika

Počítačové vidění, počítačová grafika, analýza lékařských obrazů, biometrické systémy a zpracování videa.

students

Požadavky na přijetí

i. Obecné požadavky na přijetí

Uchazeči o studium v doktorském studijním programu by měli mít:

  • Získal bakalářský titul s prokázaným záznamem vynikajícího výkonu od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Musíte splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících dovedností *:

  • TOEFL-iBT: 80 #
  • TOEFL-pBT: 550
  • Test s dodáním papíru revidovaným TOEFL: 60 (celkové skóre pro sekce Čtení, Poslech a Psaní)
  • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechna dílčí skóre: 5,5

* Pokud je váš první jazyk angličtina a vaše bakalářská nebo ekvivalentní kvalifikace byla udělena institucí, ve které byla výuka angličtiny, nebudete-li splňovat výše uvedené požadavky anglického jazyka.

# označuje celkové skóre v jediném pokusu

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Ti ... Čtěte více

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). With an international outlook and global reputation, the university aims to be a leading university, both locally and internationally, through excellence in teaching and research. With the unprecedented demand for high-end talent in support of the development of Hong Kong and the world, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) (HKUST(GZ)) will be set up in Nansha, south of Guangzhou, to synergize with its Clear Water Bay (CWB) counterpart, nurturing talents and facilitating collaboration amongst Hong Kong, the Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA) and beyond on education, research and knowledge transfer. Méně