PhD v matematice

Všeobecné informace

Popis programu

Einsteinův matematický institut na Hebrejské univerzitě vítá žádosti vynikajících zahraničních studentů o titul Ph.D. program. Program si klade za cíl vycvičit nejvyšší úroveň budoucích matematiků a nabízí jedinečně atraktivní prostředí pro učení a práci s týdenními semináři, častými speciálními přednáškovými cykly o aktuálních tématech v matematice a vědeckou výměnou s hostujícími vědci z Izraele a z celého světa, jak stejně jako nejmodernější tematické roky a workshopy pořádané nedalekým Izraelským institutem pro pokročilá studia.

144960_pexels-photo-1467564.jpeg

Struktura programu

Požadavky na program jsou stejné jako u izraelských studentů, včetně:

 • Kurzy v celkové výši 12 kreditních bodů v průběhu studia (každý kreditní bod je zhruba 1 hodina týdně u semestrálního kurzu). Kurzy pro pokročilé budou nabízeny v angličtině.
 • Výzkumná práce (bude předložena těsně před koncem studia).

Kromě toho budou studie probíhat podle určitých postupů stanovených výzkumným orgánem. Konkrétně bude jmenována vědecká komise, která bude sledovat pokrok studenta, složená z poradce a dvou externích odborníků. Během prvních 18 měsíců studia student předloží návrh výzkumu a předloží jej výboru. Později v rámci tohoto studia student předloží výboru zprávu o pokroku a nakonec budou výsledky výzkumu prezentovány v rámci semináře na katedře. Po odeslání je práce hodnocena poradcem a dvěma externími odborníky.

Vstupné

Přihlášky lze podávat kdykoli, doporučuje se však podávat přihlášky začínající v podzimním semestru do 31. ledna předchozího akademického roku. Žádosti podané později budou posouzeny případ od případu.

Žádosti je třeba zasílat e-mailem. Zajistěte, aby předmět měl formu „Přihláška pro příjmení, jméno“. E-mail by měl obsahovat:

 • ŽIVOTOPIS.
 • Oficiální přepisy z magisterského studia.
 • Prohlášení o zájmech výzkumu (max. 2 stránky). Nemělo by se jednat o návrh výzkumu, ale spíše o vyjádření zájmů studenta a stav jeho znalostí.
 • Jména tří potenciálních poradců z naší katedry, kteří pomohou při hodnocení kandidáta (tento návrh není závazný a pokud bude přijat, může student spolupracovat s dalšími členy fakulty). Student by měl ve svém prohlášení o zájmech výzkumu zdůraznit, jak se navrhovaný výzkum týká navrhovaných potenciálních poradců.

Vaše přihláška by navíc měla obsahovat:

 • Dva nebo více doporučujících dopisů. Autoři dopisů by je měli poslat přímo na výše uvedený e-mail (neměl by je odesílat žadatel!) S předmětem „Doporučující dopis pro příjmení, jméno“. Doporučujeme vám požádat o dopis od někoho, kdo již s naším oddělením komunikoval.

Finanční podpora

Studenti přijatí do programu obdrží:

 • Stipendium (s doplatkem pro rodiny s dětmi).
 • Plná podpora výuky.
 • Podpora výdajů na bydlení.
 • Místní zdravotní pojištění.
 • Podpora cestování do / z Izraele.

V souladu s akademickými požadavky bude podpora poskytována po dobu tří let. Existuje možnost rozšířit podporu pro čtvrtý rok podle akademických kritérií.

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-20 ... Čtěte více

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-205 best out of the top 800 institutions in the 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, published by the British magazine Times Higher Education. HUJI was the only Israeli university to place in the world’s top 200 universities in the rankings. Méně