Cílem PhD programu v Molecular Biomedicine je poskytovat vysokoškolské vzdělání mladým absolventům vysokých škol v biomedicínských a vědeckých oborech obecně, připravovat je na kariéru v základním, klinickém nebo translačním výzkumu v oblasti molekulární medicíny, se zvláštním odkazem na oblasti molekulární onkologie, patofyziologie, molekulární genetiky, biochemie a biotechnologie, buněčné biologie, regenerativní medicíny a neurobiologie. Klíčem k programu je výzkumná činnost v laboratoři, kde studenti rozvíjejí kritický přístup k vědeckému pozorování a provádějí konkrétní projekt. Program také organizuje intenzivní kurzy základních biomolekulárních disciplín a semináře pořádané národními a mezinárodními odborníky.
Program PhD v oboru Molekulární biomedicína je logickou volbou pro mladé absolventy vysokých škol, kteří se chtějí věnovat kariéře v základním a translačním biomedicínském výzkumu. Program shromažďuje významný počet vědců z University of Trieste a Mezinárodního centra pro genetické inženýrství a biotechnologie (ICGEB) se silnými zkušenostmi v biomedicíně, a nabízí tak studentům širokou škálu možností pokrývajících celé spektrum moderního výzkumu v molekulárním výzkumu lék.
Program PhD je součástí italské sítě programů PhD v biomedicínských a biotechnologických vědách (NEIDOS, http://dev.neidos.it ).
Možnosti umístění pracovních míst
Doktorský program Molecular Biomedicine nabízí příležitosti k umístění pracovních příležitostí především v základním a translačním biomedicínském výzkumu. Hlavně v akademických výzkumných institucích nebo nemocnicích, ale také ve farmaceutických a biotechnologických firmách. Program je navržen tak, aby poskytoval pevné vědecké zázemí a velmi silnou experimentální kompetenci; absolventi mohou být přímo zaměstnáni v biotechnologických firmách nebo mohou pokračovat ve své vědecké kariéře postdoktorandskou zkušeností, která nakonec vede k pozici nezávislého vedoucího skupiny.
Tento program může vést k následujícím pracovním příležitostem:
1) Výzkumný pracovník provádějící základní výzkum v akademických institucích nebo v biotechnologických / farmaceutických společnostech;
2) klinický vyšetřovatel, který provádí klinický výzkum v akademické obci, ve veřejných nebo soukromých nemocnicích, farmaceutických společnostech;
3) Lékařský biotechnolog, provádějící aplikovaný výzkum v biotechnologických / farmaceutických společnostech, akademické obci, veřejných nebo soukromých nemocnicích.
Linie výzkumu
1
Molekulární onkologie
2
Molekulární patofyziologie
3
Regenerační medicína
4
Molekulární terapie a diagnostika
5
Funkční genomika
6
Molekulární mikrobiologie
7
Neurobiologie
8
Molekulární imunologie
Stipendia se udělují na 3 roky a jejich roční částka činí 15,343,28 EUR (přibližně 1130 EUR za měsíc).
Přijímání vychází z výběrového řízení.
Výzva k podávání žádostí (oznámení o soutěži) je k dispozici na našem webu .
Více informací o programu PhD naleznete na této stránce .