PhD v průmyslovém inženýrství a analytické rozhodnutí

Všeobecné informace

Popis programu

ind eng

Program Doktor filozofie (Ph.D.) je určen pro zájemce o kariéru v pokročilém průmyslovém výzkumu a vývoji nebo univerzitním výzkumu a výuce. Tento program klade důraz na výcvik originálního myšlení a nezávislého výzkumu. Studenti mohou navrhnout svůj studijní program tak, aby vyhovoval jejich zájmům a potřebám.

Program by měl pokrývat specializovanou oblast průmyslového inženýrství a alespoň jednu menší oblast. Zaměřuje se také na rozvoj dovedností studentů při identifikaci problémů souvisejících s teoretickým problémem nebo praktickou aplikací, formulaci původního výzkumného projektu, který se zabývá některými významnými problémy, a nezávislé vytváření efektivního řešení problému. Kandidát na Ph.D. Očekává se, že student prokáže zvládnutí znalostí ve zvolené disciplíně a syntetizuje a vytvoří nové znalosti, což originálně a podstatně přispěje k dané disciplíně.

Vědci výzkumu

Analýza rozhodnutí

Prediktivní a normativní analytické nástroje, analýza poptávky a nabídky, optimalizace výnosů, operační výzkum a stochastické modelování, finanční inženýrství a řízení rizik, aplikace pro poradenské služby a znalostní ekonomika.

Technický management

Design a výroba, kvalitní inženýrství a aplikované statistiky, lidské faktory a ergonomie, biomechanika, kognitivní rozhodnutí a funkční studie mozku, virtuální realita a průmysl 4.0.

Logistika a řízení dodavatelského řetězce

Logistické řízení, dodavatelský řetězec, řazení do fronty, operační výzkum a stochastické modelování, řízení rizik, řízení provozu služeb, logistická simulace.

Vybavení

Katedra je dobře vybavena moderními a moderními laboratořemi pro výukové a výzkumné účely.

Mezi relevantní centrální zařízení patří The Design & Manufacturing Services Facility (DMSF) a High-performance Computing Clusters (HPC).

students

Požadavky na přijetí

Aby se uchazeči kvalifikovali pro přijetí, musí splňovat všechny následující požadavky. Vstup je selektivní a splnění těchto minimálních požadavků nezaručuje vstup.

i. Obecné požadavky na přijetí univerzity

  • Uchazeči, kteří usilují o přijetí do magisterského studijního programu, měli získat bakalářský titul z uznávané instituce nebo schválenou rovnocennou kvalifikaci;
  • Žadatelé, kteří se ucházejí o přijetí do doktorského studijního programu, by měli mít získanou bakalářskou hodnost s prokázanou vynikající výkonností od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Uchazeči musí splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících úspěchů v oboru:

  • TOEFL-iBT: 80 *
  • TOEFL-pBT: 550
  • TOEFL-Revidovaný papírový test: 60 (celkové skóre v sekci Čtení, poslech a psaní)
  • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechny dílčí skóre: 5,5

* označuje celkové skóre v jediném pokusu

Uchazeči nejsou povinni předložit skóre TOEFL nebo IELTS, pokud:

  • jejich prvním jazykem je angličtina nebo
  • získali bakalářský titul (nebo jeho ekvivalent) od instituce, kde bylo vyučovacím jazykem angličtina.

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Ti ... Čtěte více

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). With an international outlook and global reputation, the university aims to be a leading university, both locally and internationally, through excellence in teaching and research. With the unprecedented demand for high-end talent in support of the development of Hong Kong and the world, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) (HKUST(GZ)) will be set up in Nansha, south of Guangzhou, to synergize with its Clear Water Bay (CWB) counterpart, nurturing talents and facilitating collaboration amongst Hong Kong, the Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA) and beyond on education, research and knowledge transfer. Méně