PhD v sociálních vědách

Všeobecné informace

Popis programu

social science

V HKUST nabízíme největší interdisciplinární program na univerzitách v humanitních oborech a společenských vědách v pevninské Číně a v Číně a jediný, který má jednoznačnou srovnávací zaměření zaměřenou na celé programové období, jak dokládají naše inovační stupně Global China Studies .

Jako každá špičková univerzita se věnujeme výzkumu a výuce. To, co nás odlišuje od našich vrstevníků, je naše výslovné zaměření na celosvětovou, zejména severoamerickou a čínskou, nejlepší praxi ve výuce, absolvování tréninku a umístění a náš vlastní výzkum.

Ph.D. v oboru sociálních věd připravuje studenty, kteří chtějí pokračovat v kariéře na akademické půdě, politickém výzkumu nebo poradenství v záležitostech společnosti, občanské politiky nebo ekonomiky, široce pojatých. Stejně jako u studentů MPhil, Ph.D. studentům je přidělen poradce diplomové práce a je jim poskytnuto postgraduální studium, které s sebou nese odpovědnost za výuku / výzkumnou pomoc.

Studenti se většinou mohou specializovat buď v oblasti politické ekonomie, která se specializuje na oblast politiky, ekonomie, regionální geografie, mezinárodních vztahů a vědy, technologie a společnosti (STS), nebo sociální vztahy a její doprovodná specializace v oborech sociologie, psychologie, antropologie a demografie. Chcete-li zajistit, aby naše Ph.D. absolventi mají silné výzkumné dovednosti, studenti jsou povinni absolvovat následující čtyři povinné metodické kurzy bez ohledu na oblast jejich specializace.

Vědci výzkumu

V oblasti společenských věd se výzkum zaměřuje především na rozvíjející se ekonomiku, řád a společnost pevninské Číny. Specifickými tématy jsou ekonomické reformy a rozvoj, sociální stratifikace a mobilita, sporná politika, zahraniční politika a vztahy, historická demografie a migrace, environmentální politika, emoce a čínská osobnost, stejně jako široká témata týkající se pohlaví, kultury a role inovace a technologie ve společnosti.

students

Požadavky na přijetí

i. Obecné požadavky na přijetí

Uchazeči o studium v doktorském studijním programu by měli mít:

  • Získal bakalářský titul s prokázaným záznamem vynikajícího výkonu od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Musíte splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících dovedností *:

  • TOEFL-iBT: 80 #
  • TOEFL-pBT: 550
  • Test s dodáním papíru revidovaným TOEFL: 60 (celkové skóre pro sekce Čtení, Poslech a Psaní)
  • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechna dílčí skóre: 5,5

* Pokud je váš první jazyk angličtina a vaše bakalářská nebo ekvivalentní kvalifikace byla udělena institucí, ve které byla výuka angličtiny, nebudete-li splňovat výše uvedené požadavky anglického jazyka.

# označuje celkové skóre v jediném pokusu

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Ti ... Čtěte více

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). With an international outlook and global reputation, the university aims to be a leading university, both locally and internationally, through excellence in teaching and research. With the unprecedented demand for high-end talent in support of the development of Hong Kong and the world, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) (HKUST(GZ)) will be set up in Nansha, south of Guangzhou, to synergize with its Clear Water Bay (CWB) counterpart, nurturing talents and facilitating collaboration amongst Hong Kong, the Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA) and beyond on education, research and knowledge transfer. Méně