PhD ve fyzice

Všeobecné informace

Popis programu

Proč studovat fyziku?

Fyzika je nejzákladnější vědou a páteří nejpřesnějších věd. Zahrnuje jevy od rozsahu galaxií až po rozsah nejmenších částic. Rozlucuje základní zákony, jimiž se řídí naše realita, ale zároveň zkoumá složité struktury, jaké se objevují v biologii a kondenzované hmotě.

Fyzika vedla k velkým objevům, jako je relativita, tranzistory, LED diody a lasery. Různorodá sada nástrojů, které se fyzici učí, jim umožňuje řešit velký rozsah problémů v tématech včetně zdraví, financí, obnovitelné energie a umělé inteligence. Kromě toho, že jde o první krok v potenciální akademické kariéře, je sada dovedností, které fyzik získává, v oboru dobře vyhledávaná.

142246_pexels-photo-714698.jpeg

Proč studovat na HUJI?

Hebrejská univerzita se řadí mezi 100 nejlepších univerzit na světě a často se řadí mezi nejlepší univerzity v Izraeli. Má největší počet členů fakulty fyziky v Izraeli, což přispívá k rozmanitosti a kvalitě vyučovaných témat. Kombinace světoznámých vědců, vynikajících studentů a jedinečná intelektuální atmosféra na akademické půdě z něj činí zřejmou nejlepší volbu pro ty, kteří hledají titul v oboru základní fyziky.

Ph.D. program je čtyřletý titul (někdy rozšířený na 5), ve kterém studenti ovládají podpole fyziky. Studenti doktorského studia provádějí výzkum na nejvyšší úrovni a ve svých podpolích postupují podle nejnovějších poznatků. Po úspěšném dokončení náš Ph.D. studenti zaujmou své místo mezi národními vědeckými vůdci, a to jak v akademické sféře, tak v průmyslu.

Struktura programu

  • Kurz. Pro získání titulu je vyžadován malý počet kreditů (asi 12 kreditních bodů). Kurzy lze vybrat z měnícího se seznamu nabídek absolventských kurzů.
  • Výzkum. Většina času studenta je věnována výzkumu, jehož výsledky budou tvořit základ pro práci studenta. Výzkum je formálně rozdělen do dvou fází. Ve fázi A se student zaměřuje na konkrétní cíl, prokáže koncept a předloží návrh výzkumu. Ve fázi B student na základě tohoto návrhu provede komplexní výzkum.
  • Teze. Ke konci studia studenti vypracují diplomovou práci shrnující jejich výzkum (může to být jeden dokument nebo v některých případech soubor publikovaných článků). Práce je hodnocena studentovým poradcem a externími odborníky.

Přijetí

Vstupné je prostřednictvím úřadu pro studenty výzkumu. Obecně platí, že studenti by měli absolvovat titul M.Sc z Hebrejské univerzity nebo srovnatelné instituce se známkou nejméně 85 (žadatelé s nižšími známkami budou posuzováni případ od případu). Před přijetím musí uchazeči najít poradce z fakulty katedry.

Existuje možnost převést na Ph.D. studium během výzkumně orientovaného titulu M.Sc.

Po Ph.D

Absolventi našeho Ph.D. program obvykle pokračuje na akademické půdě nebo přechází na kariéru v oblasti technologií, financí nebo vysokoškolského vzdělávání.

Pro ty, kteří chtějí pokračovat v akademické kariéře, další krok po Ph.D. se má ucházet o pozice „postdoc“ v zahraničních (nebo příležitostně jiných izraelských) institucích. Přihlášky se obvykle podávají na podzim posledního roku Ph.D. studie. Jedná se o akademické „stáže“, během nichž se očekává, že mladí výzkumní pracovníci budou pokračovat v profesionálním rozvoji a budou provádět nezávislý výzkum. Ph.D. absolventi mohou strávit kdekoli od dvou do šesti let (a někdy i více) na postdoktorských pozicích, než hledají trvalé akademické jmenování. Je důležité si uvědomit, že Ph.D. stupeň nezaručuje akademickou kariéru.

Mimo akademickou obec mají naši absolventi vysokou poptávku v oblasti technologií, financí a ekonomiky s typickými platy vyššími než většina exaktních věd a srovnatelnými s informatikou.

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-20 ... Čtěte více

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-205 best out of the top 800 institutions in the 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, published by the British magazine Times Higher Education. HUJI was the only Israeli university to place in the world’s top 200 universities in the rankings. Méně