PhD ve vědě o životě

Všeobecné informace

Popis programu

44021_1386233121_p.jpg

Divize Life Science nabízí přísné postgraduální programy a výzkumné příležitosti v celé řadě špičkových oblastí v oboru, zejména v neurovědě, strukturní biologii, buněčné a vývojové biologii, mořské a environmentální biologii a biotechnologii.

Snažíme se poskytnout inspirativní prostředí pro učení studentů a pro řešení problémů moderních věd o životě.

Naším posláním je udržovat a prosazovat uznávaný akademický program v oblasti vědy o životě dosažením špičkové kvality v oblasti výzkumu a vzdělávání a významným přínosem pro biotechnologické inovace v regionální a mezinárodní oblasti.

Ph.D. Cílem programu je kultivovat absolventy doktorského studia, kteří mohou samostatně provádět pokročilé výzkumné projekty, kteří mají jak široké znalosti moderních věd o živé přírodě, tak důkladné znalosti specializovaných oblastí a kteří mohou také přispět originálními znalostmi do oblasti biologických věd zveřejněním svých poznatků v recenzovaných mezinárodních časopisech. Studenti musí také složit kvalifikační zkoušku stanovenou divizí. Vyžaduje se odevzdání a úspěšná obhajoba práce.

Vědci výzkumu

Výzkum a vývoj v rámci divize vědy o životě zdůrazňuje následující oblasti:

 • Mobilní regulace a signalizace
 • Cancer Biology
 • Vývojová biologie
 • Molekulární a buněčná neurověda
 • Makromolekulární struktura a funkce
 • Námořní a environmentální vědy
 • Biotechnologie a léčivá biochemie

lab

Požadavky na přijetí

i. Obecné požadavky na přijetí

Uchazeči o studium v doktorském studijním programu by měli mít:

 • Získal bakalářský titul s prokázaným záznamem vynikajícího výkonu od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Musíte splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících dovedností *:

 • TOEFL-iBT: 80 #
 • TOEFL-pBT: 550
 • Test s dodáním papíru revidovaným TOEFL: 60 (celkové skóre pro sekce Čtení, Poslech a Psaní)
 • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechna dílčí skóre: 5,5

* Pokud je váš první jazyk angličtina a vaše bakalářská nebo ekvivalentní kvalifikace byla udělena institucí, ve které byla výuka angličtiny, nebudete-li splňovat výše uvedené požadavky anglického jazyka.

# označuje celkové skóre v jediném pokusu

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Ti ... Čtěte více

Located at the Clear Water Bay of Hong Kong, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a research-focused institution that ranks first among top young universities in the world (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). With an international outlook and global reputation, the university aims to be a leading university, both locally and internationally, through excellence in teaching and research. With the unprecedented demand for high-end talent in support of the development of Hong Kong and the world, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) (HKUST(GZ)) will be set up in Nansha, south of Guangzhou, to synergize with its Clear Water Bay (CWB) counterpart, nurturing talents and facilitating collaboration amongst Hong Kong, the Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA) and beyond on education, research and knowledge transfer. Méně