Keystone logo
Norsko

Studie PHD v Norsko 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  546
 • Podíl na inženýrských sítích

  64
 • Internetové předplatné

  48
 • Místní doprava

  68

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  11
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  9

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (povolení k pobytu studentů)

Cena a měna

USD 650

Norský poplatek za zpracování studentských víz se pohybuje kolem 650 USD. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud pocházíte z jedné ze severských zemí (Švédsko, Finsko, Dánsko, Island), nebudete muset žádat o povolení k pobytu. nicméně, pokud plánujete studovat v Norsku déle než šest měsíců, musíte se hlásit daňovému úřadu v Norsku pro kontrolu totožnosti a nahlásit svůj přesun do Norska.

Pokud pocházíte ze zemí EU/EHP/ESVO, můžete studovat v Norsku až 90 dní bez žádosti o povolení k pobytu studentů. nicméně, budete muset požádat o povolení k pobytu studentů pro pobyty nad 90 dnů, již v Norsku.

Pokud pocházíte ze zemí mimo oblast EU/EHP/ESVO, musíte před příjezdem do Norska požádat o povolení k pobytu studentů.

Kde můžete žádost podat?

Norské velvyslanectví nebo konzulát

Poté, co obdržíte přijímací dopis, měli byste se obrátit na nejbližší norské velvyslanectví nebo konzulát o informace o postupu žádosti o povolení ke studiu, a podat žádost z vaší země původu.

Zatímco někteří kandidáti se mohou přihlásit online z Norska nebo prostřednictvím norského velvyslanectví, většina studentů bude muset předat papírovou přihlášku svému nejbližšímu norskému velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Když předáte formulář žádosti o povolení k pobytu studenta, musíte také poskytnout cestovní pas, spolu s další nezbytnou dokumentací. Budete muset odeslat:

 • Důkaz o přijetí do schváleného denního vzdělávacího programu
 • Vyplněný formulář žádosti
 • Příjem o zaplacení poplatku za podání žádosti
 • Dvě nedávné fotografie velikosti pasu s bílým pozadím
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích po celou dobu studia, včetně finančních prostředků na podporu jakékoli doprovodné rodiny, která by měla být na norském bankovním účtu (může být obtížné otevřít účet v norské bance bez norského osobního čísla, takže obvykle můžete vložit požadovanou částku na účet zřízený vaší vzdělávací institucí). Musíte prokázat, že máte přístup k 116 369 NOK za každý akademický rok (10 měsíců), což je přibližně 14 350 USD. Pokud je pobyt financován prostřednictvím stipendií, studentských půjček, nebo jiného veřejného financování z domovské země, musí k žádosti přiložena platná dokumentace.
 • Důkaz, že máte někde bydlet (například dům, byt, lůžko nebo pokoj v koleji)
 • Důkaz, že opustíte Norsko po vypršení platnosti povolení k pobytu (obvykle ve formě zpáteční letenky)
 • Vyplněný a podepsaný kontrolní seznam dokumentů UDI (Norské ředitelství pro přistěhovalectví), který byste si měli vytisknout a odevzdat spolu s dalšími dokumenty

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování povolení k pobytu studentů se bude lišit a může trvat asi dva měsíce, proto je vhodné podat žádost, jakmile budete moci.

Délka vašeho studentského víza závisí na délce vašeho studijního programu. Vaše povolení k pobytu studentů lze obnovit prostřednictvím online portálu pro podávání žádostí o Norsko nejméně jeden měsíc před datem vypršení platnosti. Chcete-li obnovit pracovní povolení, musíte kontaktovat UDI samostatně, a prokázat, že jste dosáhli uspokojivého pokroku ve studiu v Norsku.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Když obdržíte povolení k pobytu studentů pro Norsko, je vám také uděleno povolení pracovat na částečný úvazek až do 20 hodin každý týden při studiu a na plný úvazek během univerzitních prázdnin.

Můžete také požádat o pracovní povolení na plný úvazek na omezenou dobu, pokud dokážete, že práce je relevantní pro vaše vzdělání, nebo že je nutné pro přijetí k dalšímu vzdělávání v rámci stejné možnosti programu - V tomto ohledu byste měli mít konkrétní nabídku zaměstnání.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.