Keystone logo
Kontaktujte školy přímo – porovnejte 48 Doctor of Education Programy 2023

48 Doctor of Education Programy 2023

Přehled

Doktorát ve vzdělávání, známý také jako EdD, je nejvyšší úrovní odborného titulu v oblasti vzdělávání. Zatímco oba doktorské studie ve vzdělávání a EdDs vyžadují hluboký vědecký výzkum, edity se liší od doktorských dokladů v tom, že důraz je kladen spíše na aplikaci stávajícího výzkumu než na vytvoření původního výzkumu. EdDs připravují doktorandy na vysokoškolské kariéry v oblasti vzdělávacího vedení, vlády, administrativy a jiných institucionálních rolí.

První EdD byla udělena ve Spojených státech v roce 1921. Od té doby byla schválena několika dalšími zeměmi, včetně Spojeného království, Kanady, Singapuru, Indie a Austrálie. V Jihoafrické republice jsou EdDs uděleny jako doktor vzdělání (DEd), v souladu s latinskými konvencemi akademických titulů.V zemích, které nabízejí tituly EDD, se cena obecně rovná ceně doktorského studia, ačkoli kandidáti mohou být vyzváni k tomu, aby měli profesní zkušenosti před zahájením EDD nebo mají odlišné požadavky na tezi. Například ve Velké Británii disertační práce jsou často kratší než ty, které jsou požadovány pro doktorandy, protože kandidáti EdD dokončují kurzy společně s jejich nezávislými výzkumnými požadavky. Edds nejsou nabízeny na všech univerzitách a některé univerzity se rozhodnou vydat pouze eddy, pouze doktorské nebo oba stupně.

Ve většině zemí jsou programy EdD navrženy tak, aby připravily kandidáty na administrativní a vedoucí pozici. EdDs se často specializují na oblasti, jako je psychologie, politika, učební osnovy a vedení. Studenti, kteří absolvují EDD, mohou očekávat, že budou pracovat na pozicích týkajících se vzdělávací politiky a očekává se, že využijí své odborné znalosti k řešení problémů a návrhů iniciativ.Držitelé EdD pracují ve školách, vysokých školách, univerzitách, vládních agenturách, soukromých organizacích a neziskových firmách.

Jste studijní student, který by chtěl postoupit na vedoucí pozici nebo pracovat přímo na politikách a směrnicích, které formují vzdělávání? Pokud ano, EdD může být pro vaši budoucnost nejlepší.

Zvažte následující eddy. Kliknutím na tlačítko "Více informací" získáte informace o jednotlivých programech a pomocí kontaktního formuláře získáte další informace o jednotlivých stupních vzdělávání.

Přečtěte si více

Filtry

  • Doctor of Education
Studijní obory
    Administrativa Architektura
  • Biologie
  • Obchodní podnikání
  • Turismus a pohostinství Design Ekonomika Energetika Environmentální vědy Filozofie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát