Keystone logo
Óbuda University

Óbuda University

Óbuda University

Úvod

S přihlédnutím ke svým právním předchůdcům je Óbuda University 140 let stará instituce. Dnes je klíčovým hráčem v maďarském vysokém školství a přední prakticky orientovanou institucí poskytující technické vzdělávání v Maďarsku, kde studuje více než 12 000 studentů. 1. ledna 2010 byla založena Óbuda University jako právní nástupce Budapest Tech. Óbuda University se vyznačuje pěstováním tradic a sledováním pokroku a rozvoje. Od srpna 2021 funguje Óbuda University za nových podmínek, ve flexibilnějším rámci. Nadace Rudolfa Kalmana pro Óbuda University se snaží, aby univerzita mohla poskytovat kvalitní a konkurenceschopné kompetence a možnosti studia svým studentům v oborech technických, IT, přírodních a ekonomických věd a vzdělávání učitelů.

"Proměňujeme nápady v inženýrství."

Jako univerzita založená na praxi nabízí celou řadu akademických programů v maďarštině i angličtině. Program zahrnuje 4 vysokoškolské odborné přípravy, 17 pregraduálních programů, 11 magisterských programů a 3 doktorské programy a dále specializaci v prezenční, večerní a distanční formě. Studenti ÓU mají možnost provádět základní i aplikovaný výzkum ve více oborech, aby čelili výzvám Průmyslu 4.0 a v souladu s univerzitní strategií, která je primárně postavena na čtyřech pilířích: robotice, zdravotnické informatice, umělé inteligenci a kybernetické bezpečnosti, která se prolíná. celou inženýrskou paletu přes obory klasické elektrotechniky, strojírenství, architektury až po kreativní průmysl. O kvalitě vzdělávání svědčí fakt, že Instituce má certifikát kvality dle požadavků normy ISO a získala nejvyšší uznání Higher Education Quality Award. Podle univerzit rozvíjejících se ekonomik je žebříček Times Higher Education Óbuda University zařazen mezi 351-400. v roce 2022.

Mezinárodní společenství – Erasmus+, Stipendium Hungaricum

Nabídkou 8 BSc, 5 MSc a 4 Ph.D. programy a tzv. Erasmus moduly v anglickém jazyce univerzita každoročně hostí více než 500 zahraničních studentů z více než 50 zemí světa, většinu z nich s podporou stipendijního programu Stipendium Hungaricum. Vedení Óbuda University spolupracuje s mnoha známými domácími i mezinárodními vysokými školami a společnostmi. Díky tomu se může do stipendijních programů Erasmus+ zapojit velké množství studentů. V rámci programu může na Óbuda University studovat také mnoho zahraničních studentů.

V Budapešti se areály nacházejí v Óbuda (3. obvod), Józsefváros (8. obvod) a Zugló (14. obvod). Jeden kampus se nachází mimo Budapešť, v Székesfehérváru.

Programy v anglickém jazyce

BSc v oboru obchod a marketing
BSc v počítačovém inženýrství
BSc v oboru elektrotechnika
BSc v inženýrském managementu
BSc v oboru Environmentální inženýrství
BSc v inženýrství průmyslového designu produktů
BSc v zeměměřičství a pozemkovém managementu
BSc v oboru mechatronické inženýrství

MSc v oboru aplikovaná matematika
MSc v oboru architektura
MSc v oboru Business Development
MSc v oboru počítačové inženýrství spec. v oboru Cyber Medical Systems/specialita v robotice
MSc v oboru Mechatronika inženýrství

Ph.D. v oboru Aplikovaná informatika a Aplikovaná matematika
Ph.D. v materiálových vědách a technologiích
Ph.D. ve vojenském inženýrství / Bezpečnostní a bezpečnostní vědy

Vlastnosti kampusu

Studentský život

Studenti si mohou užít pulzující komunitní život na Óbudské univerzitě se sportovními zařízeními a fascinujícími programy. Studenti si také mohou ověřit své dovednosti a znalosti v řadě mezinárodních akademických soutěží, např. Design Challenge Robotics Building, Bosch Electromobil, Shell Eco-marathon a v neposlední řadě World Championship of Pasta Bridge Building , který vyžaduje znalosti i hravost. Rekord v této soutěži dlouhodobě drží tým univerzity Óbuda.

fakulty

Technická fakulta Alba Regia (Székesfehérvár)
Bánki Donát Fakulta strojního a bezpečnostního inženýrství
Keleti Károly Fakulta podnikatelská
Kandó Kálmán Fakulta elektrotechnická
Rejtő Sándor Fakulta lehkého průmyslu a techniky ochrany životního prostředí
John von Neumann Fakulta informatiky
Ybl Miklós Fakulta architektury a pozemního stavitelství

    Místa

    • Budapest

      Bécsi út,96/B, 1034, Budapest

      Otázky