Keystone logo
Brno University of Technology

Brno University of Technology

Brno University of Technology

Úvod

Brno University of Technology Brně (VUT)

Čím je Brno tak výjimečné?

Kombinace svého technologického průmyslu s obrovským potenciálem zaměstnání, světově uznávanou architekturou od ohromujících historických paláců až po funkcionalistické šperky, jako je slavná Villa Tugendhat, která je na seznamu UNESCO, a služby přátelské k občanům jsou jen málo prvků pro všechny, kteří hledají moderní životní styl perspektivní. Obyvatelé a hosté zjistí, že Brno je také velmi bezpečné místo pro život.

Vzhledem k strategické poloze Brna ve střední Evropě je snadné cestovat do zahraničí a inspirovat se sousedními zeměmi. Krásné krajiny, blízký Moravský kras a jedinečná kulturní, lidová a vinárská tradice v Jihomoravském kraji překvapí návštěvníky, kteří hledají odpočinek a outdoorové aktivity.

Proč studovat na Brno University of Technology ?

 • nad stoletou tradicí, založenou v roce 1899
 • více než 25 bakalářských, magisterských a doktorských prací programy v angličtině
 • Mezinárodní studentský klub, člen programu Erasmus Student Network - kamarádský program a Welcome Week pro zahraniční studenty
 • vynikající sportovní zařízení (stadion olympijského standardu) s širokou nabídkou sportovních aktivit
 • největší studentské sály v Brně
 • výzkumu a vývoje (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto atd.)
 • střediska excelence (Středoevropský technologický institut, IT4Innovace)
 • příznivé umístění na QS World Ranking University a na World University Rankings

Brno University of Technology Brně je největší technickou / strojní univerzitou v České republice a jednou z předních vzdělávacích, vědeckých a výzkumných institucí ve střední Evropě. Její tradice sahá až do roku 1899, o více než 115 let později má univerzita 19 000 studentů. Dnes má VUT v Brně osm fakult a tři univerzitní ústavy, pět regionálních výzkumných center (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) a je součástí dvě centra excelence (CEITEC, IT4I inovace).

Fakulty

 • Fakulta architektury FA
 • Fakulta podnikatelská - FBM
 • Fakulta stavební - FCH
 • Fakulta chemie - FCH
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií FEKT
 • Fakulta výtvarných umění - FFA
 • Fakulta informačních technologií - FIT
 • Fakulta strojního inženýrství - FSI

Univerzitní instituty

 • Ústav soudního inženýrství - IFE
 • Středoevropský technologický institut - CEITEC
 • Centrum sportovních aktivit - CESA

Programy VUT pokrývají nejen inženýrství, ale i oblasti přírodních věd, architektury, výtvarného umění, IT a ekonomiky se silným interdisciplinárním důrazem a úzké vazby na průmyslovou sféru. S nejmodernějším výzkumným zařízením a akademickou excelencí má VUT vynikající pověst mezi studenty a profesionály.

Brno University of Technology obdržel jako jeden z prvních v České republice certifikáty ECTS a DS Label. Oba certifikáty jsou důkazem toho, že VUT splňuje kritéria EU v oblasti vysokoškolského vzdělávání a navíc významně přispívají k rozšíření mobility a zvyšování internacionalizace univerzity.

Univerzita spolupracuje s partnery z EU i mimo EU (v současné době má více než 600 dohod) a je zapojena do různých programů mobility (granty Erasmus, CEEPUS, Aktion, EEA a Norsko, atd.). jeho postavení mezi předními, mezinárodně uznávanými výzkumnými univerzitami. Mezinárodní spolupráce je proto jednou ze strategických priorit Brno University of Technology . Aby tento cíl dosáhl, VUT se na jedné straně podílí na aktivitách zaměřených na nábor více zahraničních studentů, ale na druhé straně najímání výzkumných pracovníků a učitelů ze zahraničí. Jako člen Evropské asociace univerzit (EUA), CESAER a dalších organizací se VUT podílí na společných projektech a aktivitách.

VUT spolupracuje s předními mezinárodními společnostmi, jako jsou Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch a IBM dlouhodobě. BUT propojuje tyto společnosti se studenty, kteří mají možnost absolvovat stáž v oboru nebo dokonce být pod dohledem odborníků z oboru při práci na jejich práci. Nabídky práce jsou sdíleny s studenty i absolventy. Univerzita nabízí širokou škálu sportů v sportovním centru CESA, které je jedním z nejlépe vybavených center v České republice s olympijským standardem. Pro studenty VUT jsou většina sportovních aktivit bezplatná.

VUT má největší kapacitu pro studenty všech brněnských vysokých škol. Náklady na ubytování na vysokoškolských studentských sálech jsou kolem 170 EUR měsíčně, v každém pokoji je vysokorychlostní internet. Téměř všechny služby se nacházejí v těsné blízkosti areálu - jídelen, kaváren, sportovních hřišť, mezinárodního studentského klubu a univerzitních klubů. V rámci soutěže o nejlepší sály bydlení v České republice byly mezi třemi nejlepšími ubytovacími zařízeními, které svědčí o jejich kvalitě. Většina univerzitních budov se nachází na univerzitním kampusu (Pod Palackého vrchem) v severní části města Brna.

Univerzita má mnoho stravovacích zařízení k dispozici na fakultách a studentských sálech, které zahrnují: kavárny, restaurace, pizzerie, kavárny, bary a snack bary. V restauracích a restauracích je k dispozici široký výběr jídel v podobě teplých a studených, specializovaných diet a vegetariánských jídel. K dispozici je počítačový systém stravovacích služeb pro on-line objednávání a bezhotovostní platbu se studentskými kartami.

Místa

 • Brno

  BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic, , Brno

Otázky