Keystone logo
Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Úvod

Gdaňská technická univerzita (polský název: Politechnika Gdańska) je jednou z nejstarších univerzit v Polsku a největší technickou univerzitou v severním Polsku.

Byla založena v roce 1904 a od té doby vzdělává světové inženýry v různých oblastech vědy a techniky.

Nachází se v Gdaňsku - městě s tisíciletou tradicí a branou k polské pobřežní čáře - je ideálním místem pro studium a užívání si studentského života.

Hlavní silné stránky Gdaňské technické univerzity

  • Gdaňská technická univerzita byla v soutěži Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání uznána jako nejlepší univerzita technického výzkumu v Polsku.
  • První místo v roce 2018 a druhé místo v roce 2019 v žebříčku Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání, který měří popularitu studia mezi uchazeči.
  • GUT byla podle Times Higher Education University Rankings klasifikována jako jedna z 10 nejkrásnějších univerzit v Evropě.
  • Univerzita se skládá z 9 fakult s 37 studijními obory.
  • Zaměstnává 1200 akademických učitelů a vzdělává 14 tisíc studentů.
  • Absolventi si po ukončení studia nejen snadno najdou práci, ale také často úspěšně zakládají a provozují své vlastní podniky. *
  • Pro potenciální kandidáty je důležité vědět, že Gdaňská technická univerzita je jednou z nejpopulárnějších univerzit mezi mladými lidmi.
  • Mezinárodní studenti na GUT mají jedinečnou podporu, a to jak během přijímacího procesu, tak po dobu studia, z Mezinárodní kanceláře pro studenty a návštěvníky (ISVO) ** - subjektu zaměřeného na mezinárodní propagaci univerzity, nábor kandidátů ze zahraničí a podporu nováčků .

* Podle celonárodního průzkumu jsou výdělky absolventů Gdaňské technické univerzity na čtvrtém místě mezi absolventy v zemi.

** ISVO je součástí Úřadu pro mezinárodní vztahy na Gdaňské technické univerzitě a byl vytvořen za účelem poskytování informací a poradenství mezinárodním kandidátům a studentům. Podpůrní vícejazyční zaměstnanci mohou odpovědět na otázky týkající se žádostí, univerzity, legalizace pobytu v Polsku, ubytování a pomoci s řešením případných problémů.


Místa

  • Gdańsk, Poland, 80-233, Gdańsk

Otázky