Keystone logo
Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Úvod

Gdaňsk University of Technology (polský název: Politechnika Gdańska) je jednou z nejstarších univerzit v Polsku a největší technickou univerzitou v severním Polsku.

Byla založena v roce 1904 a od té doby vzdělává inženýry světové úrovně v různých oblastech vědy a techniky.

Nachází se v Gdaňsku - městě s tisíciletou tradicí a bránou k polské pobřežní linii - je ideálním místem pro studium a užívání si studentského života.

Hlavní silné stránky Gdaňsk University of Technology

 • Gdaňská technická univerzita byla uznána jako nejlepší technická výzkumná univerzita v Polsku v soutěži Ministerstva vědy a vysokého školství.
 • První místo v roce 2018 a druhé místo v roce 2019 v žebříčku Ministerstva vědy a vysokého školství, které měří popularitu studií mezi kandidáty.
 • GUT byla klasifikována jako jedna z 10 nejkrásnějších univerzit v Evropě podle Times Higher Education University Rankings.
 • Univerzita se skládá z 9 fakult s 37 studijními obory.
 • Zaměstnává 1200 akademických učitelů a vzdělává 14 tisíc studentů.
 • Absolventi nejen snadno najdou práci po ukončení studia, ale také často úspěšně vytvářejí a provozují vlastní podnikání. *
 • Pro potenciální kandidáty je důležité vědět, že Gdaňská technická univerzita je jednou z nejoblíbenějších univerzit mezi mladými lidmi.
 • Zahraniční studenti na GUT mají jedinečnou podporu, a to jak během přijímacího řízení, tak po dobu jejich studia, od Mezinárodní studentské a návštěvnické kanceláře (ISVO) ** - subjektu, který se věnuje mezinárodní propagaci univerzity, náboru kandidátů ze zahraničí a podpoře nově příchozích.

*Podle celostátního průzkumu jsou příjmy absolventů technické univerzity v Gdaňsku na čtvrtém místě mezi absolventy v zemi.

** ISVO je součástí Úřadu pro mezinárodní vztahy Gdaňské technické univerzity a byl vytvořen za účelem poskytování informací a poradenství mezinárodním kandidátům a studentům. Podpůrný, vícejazyčný personál může odpovědět na otázky týkající se žádostí, univerzita, legalizace pobytu v Polsku, ubytování, a pomoci s řešením případných problémů, které mohou nastat.

Co je 192808_NAWA-STER-EN.png

Místa

 • Gdańsk

  Gdańsk, Poland, 80-233, Gdańsk

  Otázky