Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano PhD v experimentálním výzkumu prostřednictvím designu, umění a technologií
Free University of Bozen-Bolzano

PhD v experimentálním výzkumu prostřednictvím designu, umění a technologií

Bolzano, Itálie

3 Years

Angličtina

Plný úvazek

11 Jul 2024

01 Nov 2024

EUR 189 / per year

Na kampusu

Úvod

Cílem doktorandského programu je vyškolit novou generaci výzkumných pracovníků schopných využít příležitosti, které nabízí konvergence designu, umění, společenských věd, humanitních věd a technologie, integrovat komplexní znalosti k řešení mnoha globálních výzev z postdisciplinárního hlediska.

Tříletý program spojuje profesory z různých fakult Svobodné univerzity Bozen-Bolzano (design a umění, inženýrství, vzdělávání a ekonomika a management) a celostátně a mezinárodně uznávané profesory, aby navrhli výzkumný model založený na dialogu a spolupráci napříč obory. .

Program poskytuje prostor pro spekulativní, kritickou a pragmatickou reflexi problémů, potenciálních řešení a nových koncepčních perspektiv inspirovaných designovou kulturou a uměleckou produkcí. Integruje komplexní design, vědecké a sociální znalosti a vyžaduje navázání vztahů spolupráce s lidskými, nelidskými a více než lidskými aktéry prostřednictvím interkulturních metod, učení se od ostatních, přijetí kulturního relativismu a experimentování s novými výzkumnými nástroji a postupy.

Doktorand se zabývá mnoha globálními výzvami tím, že zve kandidáty PhD, aby zkoumali environmentální, sociální, politické a kulturní problémy prostřednictvím inter/transdisciplinárního výzkumu a vývoje alternativních, experimentálních, kritických a průzkumných modelů pro vytváření nových znalostí, podporu ekosociální transformace, sociální a environmentální spravedlnost, udržitelnost, rozmanitost, zpochybňují potenciál a omezení technologického rozvoje a implementace prostřednictvím interkulturního přístupu designu a umění.

Design a umělecké postupy mohou reagovat na rychlý pokrok v oblasti umělé inteligence, inteligentní výroby, technologií řízených daty a interakce člověka s počítačem prostřednictvím sdílené úvahy o sociálních modelech a kulturních praktikách ve světle etických, inkluzivních, kulturně citlivých a udržitelných principů. .

Přijímací řízení

Osnovy

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky