Keystone logo
Graduate School of Biosciences Munich

Graduate School of Biosciences Munich

Graduate School of Biosciences Munich

Úvod

Vítejte na Graduate School of Quantitative Biosciences Munich (QBM) . Naše škola si klade za cíl připravit mladé životní vědce na novou éru kvantitativní, systémově orientované biologické vědy. Poskytuje inovativní, integrovaný Ph.D. vzdělávací program, který je mezinárodní a spojuje řadu různých disciplín, od biochemie a medicíny až po bioinformatiku, experimentální a teoretickou (bio) fyziku a aplikovanou matematiku. Studentské výzkumné projekty i výuka ve třídách jsou velmi interdisciplinární.

Škola je společnou iniciativou předních vědců z Ludwig-Maximilians-University (LMU) Mnichov , Institutu biochemie Maxe Plancka , Helmholtzova centra Mnichov a Technické univerzity v Mnichově (TUM) . QBM získává finanční prostředky prostřednictvím druhého kola německé iniciativy excelence, která je zaměřena na podporu excelence a inovací ve výzkumu a vzdělávání na německých univerzitách.

Mezinárodní Ph.D. vzdělávací program je zaměřen na komunikaci a spolupráci mezi tradičně oddělenými obory, od biochemie a medicíny až po bioinformatiku, experimentální a teoretickou biofyziku a aplikovanou matematiku. Díky svému silnému důrazu na ukotvení teoretické analýzy v pokročilém kvantitativním experimentování a excelenci zúčastněných vědců má škola jedinečnou pozici v rámci evropské vědecké krajiny.

Hlavními pracovníky školy jsou hlavní výzkumní pracovníci zastoupeni vědeckými koordinátory programu, vědeckými a administrativními pracovníky a postgraduálními studenty (75-100 v ustáleném stavu). Kromě toho externí vědecká poradní rada , která zastupuje čtyři klíčové vědecké oblasti (biochemie, biofyzika, bioinformatika / statistika / teoretická fyzika a medicína), poskytuje školu poradenství ohledně organizace a strategie.

Místa

  • Graduate School of Quantitative Biosciences Munich – BioSysM Butenandtstrasse 1 81377 Munich Germany, , Munich

Otázky