Keystone logo
Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Úvod

Naše postgraduální škola

Graduate School Life Science Munich je součástí Biologické fakulty a Fakulty chemie, biochemie a farmacie Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Tyto vynikající fakulty se řadí mezi špičkové vzdělávací instituce v oblasti biologie a biochemie v Německu. Společně s LMU Gene Centre a Klinikum der Universtität München (KUM) patří do HighTechCampusLMU v Grosshadern-Martinsried, který je známý díky mezinárodnímu nejmodernějšímu výzkumu v oblasti biologických věd. Zúčastněné výzkumné skupiny často spolupracují s přilehlými Max-Planckovými ústavy pro biochemii a neurobiologii a s Německým výzkumným centrem pro environmentální zdraví (Helmholtz Zentrum München).

O Ludwig-Maximilians-University

Italské budovy prestižního Ludwig-Maximilians-Universität München se nacházejí v centru Mnichova v blízkosti anglické zahrady, prvního velkého městského parku v Evropě. Univerzita patří mezi nejstarší a největší v Německu. Bylo založeno v roce 1472 v bavorském městě Ingolstadt pod vévodou Ludwigem Richem a po mezipřistání v Landshutu se v roce 1826 konečně usadilo v Mnichově. Od té doby přitahovalo řadu uznávaných vědců. Mezi nimi byl rentgenový vynálezce Wilhelm Roentgen, chemik a otec moderního zemědělství Justus von Liebig a sociolog Max Weber. Od svého vzniku univerzita chovala 13 nositelů Nobelovy ceny. Ludwig-Maximilians-Universität nabízí dnes se svými 48 000 studenty, z nichž 15% jsou zahraniční studenti, živý studentský život. Její více než 700 profesorů a 3 000 pomocných profesorů utváří jedinečnou krajinu výzkumu a výuky.

Ludwig-Maximilians-University Ranking

V roce 2021 se Ludwig-Maximilians-Universität München opět drží na předním místě v žebříčku světové reputace časopisu Times Higher Education Magazine, kde se LMU objevuje na 32. místě. LMU tak patří mezi nejrenomovanější univerzity v Evropě. The World Reputation Ranking hodnotí pověst univerzity ve výuce a výzkumu na základě konzultací s renomovanými vědci z celého světa.

Naše postgraduální škola

Graduate School Life Science Munich (LSM), založená v roce 2009, nabízí mezinárodní doktorský program v biologických vědách pokrývající oblasti antropologie, biochemie a buněčné biologie, ekologie, evoluce, genetiky, mikrobiologie, rostlinných věd, systematiky a zoologie vynikajícím motivovaným a kvalifikovaní výzkumníci. Program je vyučován výhradně v angličtině a poskytuje komplexní vědeckou přípravu na jedné z předních evropských univerzit. Členové Graduate School jsou součástí Biologické fakulty a Fakulty chemie, biochemie a farmacie Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Fakulty se řadí mezi špičkové vzdělávací instituce v oblasti biologie a biochemie v Německu.

Program a naši členové

Výzkumné školení na konkrétním projektu bude doplněno semináři, retreaty, kurzy metod, školením přenositelných dovedností a účastí alespoň na jedné mezinárodní konferenci. Doktorského studijního programu se mohou zúčastnit studenti, kteří jsou držiteli buď magisterského nebo diplomového nebo ve výjimečných případech čtyřletého bakalářského studia. Úspěšným studentům postgraduálního studia uděluje LMU po 3 až 4 letech doktorský titul (Dr. rer. nat.). Kandidáti musí prokázat silné kvalitativní zázemí a také zájem a schopnost provádět nezávislý výzkum.

Více než 50 výzkumných skupin, mezinárodně uznávaných pro své inovativní výzkumné přístupy a technologie, tvoří základní fakultu Graduate School. Pomocí nejmodernějších přístupů se tyto skupiny snaží zodpovědět základní otázky týkající se základního a aplikovaného biologického a biochemického výzkumu. V rámci vlastní výzkumné skupiny nebo ve spolupráci se specializovanou výzkumnou skupinou na akademické půdě mají doktorandi LSM příležitost učit se a ovládat různé techniky. Doktorandům na LSM je tak poskytováno důkladné proškolení v pokročilých metodách v biologických vědách.

Účelem programu je naučit nejen technické znalosti nezbytné pro úspěch ve výzkumu, ale také předat dovednosti, které jsou nepostradatelné pro každého přemýšlivého a odpovědného vědce. To druhé zahrnuje schopnost komunikovat jednoduchým jazykem a ochotu zabývat se bioetickými problémy a účastnit se veřejných diskurzů, které mohou vyprovokovat. Kromě toho jsou zahraničním studentům nabízeny interní kurzy němčiny, včetně interkulturních aspektů, aby se usnadnila integrace. Úspěšní studenti ukončí postgraduální studium přibližně po třech až čtyřech letech a LMU jim uděluje doktorát (Dr. rer. nat.).

Na první pohled

  • Délka doktorského studia: 3 až 4 roky
  • udělen doktorský titul (Dr. rer. nat.)
  • Kurzy budou probíhat v angličtině
  • Dostupná stipendia: 2 stipendia DAAD a 2 CSC LMU
  • Kampus: HighTechCampus v Mnichově

Přijímací řízení

Přijímací řízení

Vízové požadavky

Stipendia a financování

MinimálníUzávěrka přihlášek
DAAD1,220 EURNovember 30, 2022
CSC LMU1,350 EURNovember 30, 2022

Stipendia a financování

MinimálníUzávěrka přihlášek
DAAD1,220 EURNovember 30, 2022
CSC LMU1,350 EURNovember 30, 2022

Žebříčky

Místa

  • Grosshadernerstr. 2-4, 82152, Munich

Otázky