Keystone logo
Hector Fellow Academy

Hector Fellow Academy

Hector Fellow Academy

Úvod

Vítejte na Hector Fellow Academy

Vytváříme synergie pro podporu interdisciplinárního výzkumu

Hector Fellow Academy je mladá akademie věd. Nabízí platformu pro vytváření sítí, interdisciplinární výměnu a vzájemnou inspiraci pro laureáty Vědecké ceny Hector. Akademie navíc podporuje slibné mladé výzkumníky.

O Hector Fellow Academy

Interdisciplinární síť pro výzkum ostrých hran

Hector Fellow Academy byla založena v roce 2013. Dnes se tato síť skládá z 23 profesorů a 19 mladých vědců pracujících v oblasti přírodních a inženýrských věd. Nové výzkumné tematické okruhy a inovace jsou motivovány spojením těchto vynikajících vědců mezi institucemi a vědeckými obory. Hector Fellow Academy posiluje výzkum v Německu a přispívá k řešení globálních problémů zvyšováním povědomí o sociálně politických otázkách.

Interdisciplinární výzkum

Hlavním zájmem Hector Fellow Academy je podpora interdisciplinární výměny mezi jejími členy, kteří spolupracují mezi výzkumnými institucemi, disciplínami a výzkumnými obory. Členové akademie jsou Hector Fellows - profesoři předmětů STEM - a mladí výzkumní pracovníci podporovaní Hector Fellow Academy . Roční sympozia poskytují příležitost k výměně myšlenek v rámci Hector Fellow Academy ak dialogu se širokou veřejností. Dále mohou Hector Fellows získat finanční podporu od Akademie pro společné inovativní multidisciplinární vědecké projekty a konference.

Multidisciplinarita jako základní princip:

 • Síť špičkových vědců z oblasti přírodních věd, strojírenství, medicíny
 • Spolupráce mezi institucemi
 • Výzkum v oblastech rozhraní
 • Interdisciplinární výměna
 • Impulsy pro inovativní výzkumné přístupy

Podpora mladých vědců

Jedním z klíčových prvků Hector Fellow Academy je podpora mladých výzkumníků. Akademie nabízí Ph.D. pozice k ambiciózním postgraduálním studentům. V rámci aplikace je třeba předložit samostatně vyvinutý inovační výzkumný nápad v oblasti výzkumu jednoho z Hector Fellows. Tuto myšlenku mají studenti během tří let své Ph.D. fáze. Mladí vědci jsou zaměstnáni jako výzkumní asistenti na Ústavu příslušného Hector Fellow, který je zase vedoucím jejich doktorské práce. Navíc akademie podporuje mladé vědce (obvykle postdocs), kteří pracují v jednom z interdisciplinárních projektů Hector Fellows.

Doktorandi, stejně jako posluchači, mají možnost rozšířit své odborné znalosti v oblasti výzkumu a získat know-how v oblasti řízení prostřednictvím kurzů na HECTOR School of Engineering and Management, Technology Business School Karlsruhe Institute of Technology. Akademie dále podporuje aktivní mezinárodní síť svých mladých vědců, např. Na výročních sympozích.

Výhody pro mladé vědce HFA:

 • Členství ve vynikající výzkumné síti
 • Spolupráce s výzkumnými pracovníky na nejvyšší úrovni
 • Další kurzy řízení
 • Výzkum nejnovějších vědeckých otázek
 • Místnost pro vizionářské myšlenky
 • Financované pozice a výdaje na materiál

106811_pexels-photo-668137.jpeg

Místa

 • Karlsruhe

  Schlossplatz 19, 76131, Karlsruhe

  Otázky