Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

Úvod

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Intro

The Hong Kong University of Science and Technology ( HKUST ), HKUST zátoce Clear Water v Hongkongu, je výzkumně zaměřená instituce, která je na prvním místě mezi nejlepšími mladými univerzitami na světě (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). Díky mezinárodnímu rozhledu a globální reputaci si univerzita klade za cíl stát se přední univerzitou, a to jak na místní, tak na mezinárodní úrovni, a to prostřednictvím excelence ve výuce a výzkumu.

S bezprecedentní poptávkou po špičkových talentech na podporu rozvoje Hongkongu a celého světa bude zřízena The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) ( HKUST (GZ)) v Nansha, jižně od Guangzhou, aby spolupracuje se svým protějškem Clear Water Bay (CWB), vychovává talenty a usnadňuje spolupráci mezi Hongkongem, oblastem Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay (GBA) a dalšími oblastmi v oblasti vzdělávání, výzkumu a přenosu znalostí.

Proč HKUST ?

HKUST" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/144607_WhyHKUST.JPG" alt="Why HKUST" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

 • HKUST rychle rostl s celosvětovou reputací excelence .
 • HKUST má silný tým mezinárodních fakult. Na HKUST více než 690 fakult z více než 35 zemí a regionů. Všichni členové fakulty jsou Ph.D. držitelé pocházející z předních univerzit.
 • HKUST nabízí robustní výzkumnou infrastrukturu pro fakultu a studenty. V Hongkongu a na pevnině existuje více než 85 výzkumných ústavů, středisek a společných laboratoří .
 • HKUST má skutečně globální a různorodou komunitu postgraduálních studentů s více než 5 800 postgraduálními studenty z více než 70 zemí a regionů.
 • HKUST poskytuje silnou podporu podnikání s cílem pomoci studentům objevit konkrétní řešení a technologie.
 • Další informace naleznete zde .

Výrazná akademická struktura HKUST

HKUST Distinctive Academic Structure" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/143609_TheHKUSTDistinctiveAcademicStructure.jpg" alt="The HKUST Distinctive Academic Structure" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

HKUST (GZ) využije dobře zavedené disciplinární základy (věda, inženýrství, obchod, humanitní vědy a sociální vědy a mezioborové programy) v areálu Clear Water Bay a bude mapovat nová teritoria ve vysokoškolské pedagogice prostřednictvím jedinečného a -konvenční struktura hubu skládající se ze čtyř akademických hubů ( funkce , informace , společnost a systémy ) a širokého spektra špičkových oblastí výzkumu.

HKUST nabízí řadu postgraduálních výzkumných programů, které vedou k získání titulu Master of Philosophy and Doctor of Philosophy (Ph.D.). Podrobnosti o programu naleznete zde .

Stipendium a financování

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Scholarship

HKUST poskytuje štědré stipendia pro studenty, aby mohli pokračovat v postgraduálním studiu, pokrývající školné, ubytovací poplatky a životní náklady studentů v Hongkongu.

 • Postgraduální studium (PGS): stipendium ve výši 216 360 HK $ (~ 27 700 USD) ročně pro MPhil a Ph.D. na plný úvazek studenti. Financování je až dva roky pro studenty MPhil na plný úvazek a čtyři roky pro Ph.D. na plný úvazek studenti.
 • Hongkongský Ph.D. Fellowship Scheme (HKPFS): mezinárodně uznávané ocenění za Ph.D. studie vypracované hongkongskou vládou. Společenstvo poskytuje každému oceněnému částku 319 200 HK $ (~ 40 900 USD) a příspěvek na konferenční cestování ve výši 13 300 HK $ (~ 1700 USD) ročně po dobu čtyř let. HKUST také v prvním ročníku poskytne oceněným cenu za vynikající výzkum ve výši 40 000 HK $ (~ 5 100 USD).
 • RedBird Ph.D. alt = "Stipendium: obnovitelné stipendium ve výši 40 000 HK $ (~ 5 100 USD) ročně pro vynikající kandidáty na Ph.D., jako uznání jejich vynikajících akademických výsledků a výzkumné kapacity.
 • Asian Future Leaders alt = "Stipendijní program (AFLSP): stipendium pro nové studenty z východní, jihovýchodní a jižní Asie zaměřené na magisterské studium a mezikulturní obohacování.

Studenti, kteří se věnují MPhil a Ph.D. na plný úvazek programy budou mít zaručené univerzitní ubytování v prvních dvou letech studia. Existují také další možnosti financování, například Overseas Research Award & Greater Bay Area Research Award a další. Další informace naleznete zde .

Pilotní režim HKUST (Guangzhou)

HKUST","author_url":"","source":""}" />

img 4

Ve shodě s přípravnými pracemi na vytvoření HKUST (GZ) se HKUST má válí pilotní projekt Guangzhou na akademické půdě Clear Water Bay (CWB) pro spuštění zapsal výzkum postgraduálních studentů (RPG) a od 2019/20. Cílový příjem je 150 studentů, kteří mají být přijati na plný úvazek Ph.D. nebo MPhil programy. Studentům přijatým v rámci tohoto programu bude poskytnuto postgraduální studium a garantované univerzitní ubytování. Univerzita také nabídne obnovitelný RedBird Ph.D. stipendium ve výši 40 000 HK $ ročně na vynikající Ph.D. kandidátů, jako uznání jejich vynikajících akademických výsledků a výzkumné kapacity. Další informace naleznete zde .

Univerzita nyní vyzývá k přijímání žádostí o přijetí na období 2021/22 Fall Term (počínaje zářím 2021). Podat žádost hned !

Místa

 • Hong Kong

  Clear Water Bay, Kowloon, , Hong Kong

  Programy

  Instituce také nabízí:

  Otázky