Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology PhD v oboru Nano vědy a technologie
The Hong Kong University of Science and Technology

PhD v oboru Nano vědy a technologie

Hong Kong, Hongkong

3 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42 100 / per year *

Na kampusu

* za rok

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

nano science

Nanověda a technologie jsou vnímány jako jedna z nejdůležitějších oblastí ovlivňujících lidstvo v 21. století. Nanověda a technologie mají přirozeně interdisciplinární povahu. Díky schopnosti přizpůsobit vlastnosti materiálu na nejzákladnější úrovni se předpokládá, že nanotechnologie ovlivní prakticky vše, od komunikace přes výrobu energie, environmentální management, medicínu, výpočetní techniku a vzdělávání. Rozsah výzkumu v oblasti nanověd a technologií se může pohybovat od nanomateriálů po počítačovou elektroniku, medicínu a zdravotnictví, letectví a vesmír, environmentální studie a energetiku, biotechnologie a zemědělství, národní bezpečnost a vzdělávání.

Delta Perlové řeky je dobře organizovaná a je jedním z výrobních center na světě pro velmi různorodou škálu produktů. Jako přední město v tomto regionu je bezpodmínečně nutné, aby Hongkong hrál vedoucí roli ve výzkumu i osobním školení pro nadcházející vlnu nanotechnologické revoluce.

I když jsou nanovědy a technologie diverzifikované ve svých aplikacích, mají tři přesně definované základní prvky, které definují základ našeho výukového / výzkumného programu. Těmito třemi prvky jsou výroba vzorků, charakterizace, experimentování a simulace teorie.

Program Nano vědy a technologie (NSNT) definovaný na základě výše uvedených prvků má za cíl vzdělávat studenty s nezbytnými interdisciplinárními znalostmi, aby přispěli k dlouhodobému výzkumu a vývoji v oblasti nanometrů, což povede k možným průlomům v takových oblastech jako jsou materiály a výroba, nanoelektronika, medicína a zdravotnictví, životní prostředí, energie, chemické látky a biotechnologie. Tento program umožňuje studentům aplikovat znalosti ve fyzikálních vědách na své studium v ​​oblasti nanovědy a technologie.

Vědci výzkumu

Oddělení soustřeďuje své zdroje na fyziku kondenzovaných látek s potenciálním významem pro technologický průmysl. Fakulta a postgraduální výzkum se zaměřuje na optickou, kondenzovanou hmotu a statistickou fyziku a zahrnuje fyziku laserů, pevných látek, mezoskopických systémů, zařízení, nanomateriálů, tenkých vrstev, povrchů, rozhraní, tekutých krystalů, polymerů a kompozitů.

Oblast interdisciplinární spolupráce, která se v průběhu let objevila, je oblast nanomateriálů a nanotechnologií a ministerstvo je úzce spjato s předním institutem Nano Science and Technology Williama Monga z HKUST . Následují hlavní výzkumné oblasti, na které se katedra v současné době zaměřuje:

 • První principy Studie vlastností materiálu
 • Informační fyzika
 • Nano materiály
 • Fyzika polovodičů
 • Atomová, molekulární a optická (AMO) fyzika
 • Fyzika měkkých kondenzovaných látek
 • Silně korelované elektronové systémy
 • Povrchová fyzika
 • Ultrafialová fotonika a nelineární optika
 • Wave Phenomena a Wave Funkční materiály
 • Teorie částic a kosmologie
 • Biofyzika

nano

Požadavky na přijetí

i. Obecné požadavky na přijetí

Uchazeči o studium v doktorském studijním programu by měli mít:

 • Získal bakalářský titul s prokázaným záznamem vynikajícího výkonu od uznávané instituce; nebo předložili důkazy o uspokojivé práci na postgraduální úrovni na plný úvazek po dobu nejméně jednoho roku nebo na částečný úvazek po dobu nejméně dvou let.

ii. Požadavky na přijetí anglického jazyka

Musíte splňovat požadavky anglického jazyka s jedním z následujících dovedností *:

 • TOEFL-iBT: 80 #
 • TOEFL-pBT: 550
 • Test s dodáním papíru revidovaným TOEFL: 60 (celkové skóre pro sekce Čtení, Poslech a Psaní)
 • IELTS (akademický modul): Celkové skóre: 6,5 a Všechna dílčí skóre: 5,5

* Pokud je váš první jazyk angličtina a vaše bakalářská nebo ekvivalentní kvalifikace byla udělena institucí, ve které byla výuka angličtiny, nebudete-li splňovat výše uvedené požadavky anglického jazyka.

# označuje celkové skóre v jediném pokusu

Více informací o programu naleznete na pg.ust.hk/programs

O Škole

Otázky

Podobné kurzy