Keystone logo
Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Úvod

ISC Paris Group, založená v roce 1963, je jednou z mála francouzských soukromých nezávislých vysokoškolských skupin, kterou založil podnikatel a vizionář Paul Icard v oblasti vzdělávání. ISC Paris Group se zaměřuje na dvě „vzdělávací značky“: ISC Paris Grande École je jednou z 20 nejlepších francouzských Grandes Écoles, které patří do Conférence des grandes écoles. ISC Paris je držitelem tří mezinárodních akreditací: AACSB, AMBA a EPAS. ISC Paris Global Programs je lídrem ve vývoji specializovaných studijních programů, které vyžadují tři až pět let vysokoškolského studia po střední škole (Bac+3 až Bac+5 ve francouzském systému), a programů vzdělávání vedoucích pracovníků.

Paul Icard byl multitalentovaná a dynamická osobnost – ředitel lidských zdrojů, umělec, student průkopníka abstraktního umění Francise Picabia, student psychologie a autor knihy o psychologii na pracovišti.

Icardovou ambicí bylo vybrat a vyškolit další generaci podnikových manažerů. Korporaci viděl jako živý organismus, otevřený okolnímu světu a schopný přizpůsobit se každé situaci. S cílem pomoci studentům vyrůst ze studentů v agilní profesionály schopné reflexe, akce a otevřené mysli si Icard představil kurikulum, ve kterém by studenti byli především podnikateli v každé situaci, s níž se setkali: ve třídě, ve sdruženích, ve studentských podnicích, ve svých podniky a v každé situaci, kterou si dokázali představit.

Icardova vize

Ve skupině ISC Paris Group jsme odhodláni udržovat převratnou inspiraci Paula Icarda při životě. Snažíme se být špičkovou vzdělávací skupinou pro akční učení a manažerské vzdělávání s důrazem na aktivní výuku, zkušenost studentů, inovace a multikulturalismus – to vše ve prospěch osobního a profesního růstu našich studentů.

Naše mise

V neustále se měnícím korporátním světě můžeme naše poslání shrnout takto:

Umožnit našim studentům odhalit svůj talent, který slouží společnosti a podnikům pro udržitelnou budoucnost v mezinárodním kontextu.

V této souvislosti si naše mise klade za cíl:

 • Povzbuzujte studenty, aby byli odpovědní za své vzdělání, rozvíjeli své vůdčí schopnosti a připravovali je na celosvětové výzvy.
 • Kultivujte dovednosti kritického myšlení našich studentů, abyste jim pomohli stát se odpovědnými a etickými manažery; rozvíjet své rozhodovací schopnosti prostřednictvím praktických a odborných zkušeností v mnohostranném prostředí.
 • Přispívat k novým znalostem a inovacím v oblasti managementu, manažerských postupů a manažerského vzdělávání ve prospěch akademického a obchodního světa.
 • Podporovat školení a náborové potřeby korporací.
 • Aktivně se účastnit diskusí, které pomáhají udržovat, propagovat a rozvíjet francouzský vysokoškolský systém.

Přijímací řízení

Programy nabízené ISC Paris Grande École jsou široce otevřené mezinárodním kandidátům. Přijímací řízení je organizováno formou distanční soutěže. Tento postup umožňuje mezinárodním kandidátům zúčastnit se soutěže bez ohledu na zemi jejich původu. Několik stovek kandidátů se každý rok uchází o vstup na Master Grande École a Bachelor in Management.

Předpoklady a podmínky přijetí

Několik přístupových cest vám umožní připojit se k Master Grande École a Bachelor in Management na ISC Paris Grande École v závislosti na vaší úrovni studia od úrovně Baccalaureate po úroveň Bac+3 nebo ekvivalent.

Svou žádost musíte odeslat na naší online aplikační platformě a připojit požadované podpůrné dokumenty. Registrační poplatky do soutěže jsou v zásadě 50 eur za bakalářský program a 85 eur za program Grande École.

Soutěž je založena na analýze vaší přihlášky a 30minutovém motivačním rozhovoru přes Skype

Rozhodujícími kritérii při výběrovém řízení jsou vaše akademické schopnosti, vaše osobnost a vaše motivace. Vaše hodnoty, váš smysl pro angažovanost, vaše jazykové znalosti a váš profesionální projekt jsou aspekty, které s vámi probereme během těchto diskusí, abychom ověřili vhodnost vašeho profilu se vzdělávací nabídkou ISC Paris Grande Ecole. Bude to také příležitost, abyste se zeptali na všechny své otázky týkající se programu a školy, abyste potvrdili svou volbu zaměření. Budeme tomu věnovat laskavou pozornost.

Žebříčky

ISC Paris patří mezi obchodní a manažerské Grandes Écoles, které v roce 2020 vzrostly v různých nezávislých žebříčcích.
Naše pozice se zlepšila v pěti francouzských a mezinárodních žebříčcích pro rok 2019/2020.

ISC Paris – s 50letou historií a schopností přizpůsobit se očekáváním zaměstnanců obchodního světa – je pevně zavedena jako jedna z 20 nejlepších francouzských obchodních a manažerských škol.

Co tato hodnocení znamenají? Jsou užitečným způsobem, jak rozlišovat mezi školami

Při výběru školy by výběrová kritéria studentů měla bezesporu zahrnovat tyto typy hodnocení. Je však také důležité vzít v úvahu svá vlastní – vysoce osobní – očekávání, pokud jde o přístup školy k výuce, podporu, blízkost k podnikům, specializace, vzdělávací prostředí a hodnotu za peníze. Pověst ISC Paris je obzvláště silná v těchto dvou posledních oblastech.

Jsme škola v lidském měřítku, kde můžete poznat ostatní studenty, navázat spojení s profesory a kde skutečně podporujeme naše studenty při identifikaci jejich kariérních cílů.

ISC Paris má jeden z nejlepších poměrů „hodnoty za peníze“, protože poskytujeme studentům nástroje k profesionálnímu růstu a hledání zaměstnání ve vysoce hodnocených společnostech. Jsme na 13. místě v žebříčku Financial Times „hodnota za peníze“ na základě vztahu mezi náklady na vzdělání a platy studentů tři roky po ukončení studia.

Abychom zajistili lepší přístup k našim programům, zavázali jsme se také nabízet možnosti práce/studia pro tradiční skladby ve všech našich programech.

Naše hodnocení stoupá, protože naše programy jsou pevné a udržitelné

Lepší hodnocení ISC Paris je výsledkem mnoha jedinečných faktorů: náš program Grande École je akreditován mezinárodními subjekty (AACSB, AMBA a EPAS), naše mezinárodní pověst, síla našich vztahů s podniky a kariérní úspěch našich absolventů a návratnost jejich investic do vzdělání.

Ohlasy studentů

Místa

 • Île-de-France

  Bd du Fort de Vaux, 22, 75017, Île-de-France

 • Orléans

  24 Rue Jeanne d'Arc, 45000, Orléans

Otázky