Keystone logo
Izmir University of Economics

Izmir University of Economics

Izmir University of Economics

Úvod

Vzhledem k tomu, domácí politiky Osmanské říše, "komora" byla založena v roce 1885 v Izmiru, obchodní město staletí. Toto zařízení bylo první přínosem pro řemeslníky. Nicméně, to nemohlo být aktivní v dlouhých válek a okupační období. Pozitivní práce vzrostl v období republiky. İzmir komora posílila svou dlouhodobou strukturu a stal se vedoucím nevládní organizace Turecka. Pro tuto chvíli má 55 tisíc aktivních 85 tisíc neaktivních členů. İzmir komora byla vždy symbolem inovací a změn od İzmir Economics kongresu v roce 1923, ve kterém Atatürk byl také přítomen. İzmir komora, která byla vždy zvýšila své příjmy o více než jedno století zavedla "İzmir obchodní komora nadace pro povzbuzení sociální pomoci" s vedením Ekrem Demirtas v roce 1988. Mezi jeho cílů bylo "otevření soukromých univerzit s cílem vychovávat mladé lidi, aby sloužil pro ekonomiku země." Základem tohoto cíle byla položka v roce 1923 İzmir Economics kongresu, který řekl: "Měla by být stanovena Školy pro podporu ekonomického vzdělání, provedený a podporovaný obchodními komorami ve velkých městech, která jsou obchodní centra. "Nadace, která přežije s podporou patronů v Izmiru podpořil mnoho studentů otevřením základních školních budov, İzmir komora Foundation Industry odborné střední školy a odborné kurzy , Nadace, která také slouží v oblasti zdravotnictví zavedla İzmir komora Süleyman Taştekin Eşrefpaşa Clinic. Nicméně základ vysokou školou, která İzmir těšil mohl být založen v roce 2001. Podpora Izmiru komory a nadace má největší roli v úspěchu Izmir University of Economics od prvního akademického roku do dnešního dne.

Po založení prvního základové univerzitě Bilkent v Ankaře v souladu s 130. bodu ústavy, v 15. února 1990 İzmir OHK nadace pro povzbuzení presidenta Sociální asistence Ekrem Demirtaş řekl: "Budeme zřídit univerzitu se zahraničním médiem výchova. "Protože se změnami ve vysokoškolském zákoně školství číslovány 2547 o řád vysokých školách která vstoupila v platnost tím, že je zveřejněno v úředním věstníku ze dne 10.4.1991 a číslované 20841 nechal se zřizuje nadace univerzitu. Potom, Ekrem Demirtaş, předseda správní rady nadace, která změnila svůj název na İzmir OHK zdravotnictví a školství nadace "oznámil, že oni by založit Vysoké školy ekonomické v 17. listopadu 1999.

Po tom, začala byrokratické a právní postupy. Práce stala se více intenzivní, když İzmir komora představenstva plně podporuje zakladatele představenstvo. Nicméně, tam byl problém, místo založit univerzitu nebyl nalezen. Mezitím, na zasedání privatizace vysokého komisaře ze dne 14.listopadu 2000 číslovaných 2000 / 83it bylo rozhodnuto zřídit İzmir Vysokou školu ekonomickou v Sumer konglomerátu oblasti s 160 000 m² v Halkapınar, která byla ztrácí peníze. Toto rozhodnutí bylo vyloučeno byrokraty v Izmiru, odbory, zákon o ochraně přírodního dědictví, komory architektů a někteří členové politických stran. Nazilli Kartoun Factory, která byla v témže rozhodnutí byl přidělen Adnan Menderes univerzitě bez problémů.

Zakladatelé pracovali ve dne v noci, hledal alternativní místa a univerzita byla založena oficiálně 2 fakultách, 5 odborných škol a 2 ústavy s právem číslovány 4633 zveřejněna v úředním věstníku číslovány 24373 dne 14.dubna 2001. Datum, kdy legislativa byla uzákoněna je oslavován jako datum založení Karlovy univerzity. Mezitím, po několika výzkumů s návrhem Metropolitan starosta Ahmet Piriştina univerzita bylo rozhodnuto má být stanovena na červenec 01, 2001 v Grand Plaza Hotel, který byl opuštěný po dobu devíti let. byly dokončeny byrokratické postupy a tvrdé pozměňovací návrh staví proti času. Tam bylo 288 studentů prvního ročníku v konferenčním sále, tříd, kancelářské prostory, restaurace, bufety, studentské koleje a hlavní budovy, která byla dokončena v průběhu tří měsíců. Se začátkem kurzů v pondělí 22. října 2001 a oficiálního zahajovacího ceremoniálu v pátek 26. října 2001, 9. prezident republiky Suleyman Demirel dal první lekci.

Mise

Mise Izmir University of Economics je vychovat a vybavit kvalifikované studenty s atributy vedení, podnikatelských schopností, schopnosti kritického myšlení a schopnost přispívat cenný výzkum v různých vědních oborů. Vidění

Představa Izmir University of Economics je, aby se stal pre-přední instituce vyššího vzdělání v popředí vzdělání na univerzální úrovni a průkopníkem cenný výzkum v různých disciplínách. K základním hodnotám dané instituce

Účast; vychovávání z akademického prostředí, které je univerzální, flexibilní, pluralitní, transparentní a otevřené spolupráce. Inovace; podílet se na interdisciplinární výzkumné a vývojové činnosti, které jsou účinné, kreativní a na náběžné hraně nových objevů, Sociální odpovědnost; který bude odpovědný v rámci komunity efektivním řízení svých sociálních zdrojů při výrobě a šíření univerzálního vědění, Perfetionism; důsledně zaměřit na nejlepším možném výsledku v každé aktivitě.

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

  • Izmir

    İzmir University of Economics, Sakarya Caddesi, No:156, 35330, Izmir

    Otázky