Keystone logo
Lingnan University PhD v oboru ekonomie
Lingnan University

PhD v oboru ekonomie

Tuen Mun, Hongkong

30 Months

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42 100 / per year *

Na kampusu

* probíhá kontrola školného na rok 2022-2023.

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Univerzita nabízí 25 MPhil a PhD programy v oborech umění, obchodu, společenských věd a věd. Kromě přijetí do našeho programu PhD v oboru ekonomie má univerzita také populární dvouletý program MPhil v ekonomii založený na výzkumu.

Aby univerzita nabídla diverzifikovanější vzdělávací příležitosti, zejména pro interdisciplinární výzkumná studia, aktivně hledala příležitosti ke spolupráci se zahraničními univerzitami. V akademickém roce 2021-22 univerzita zahájila „Double PhD Degree Programme in Economics“ s Wuhan University (WHU), Čína a „PhD Programs with Joint Supervision“ s Shenzhen University (SZU), Čína v oblastech výzkumu. týkající se mezinárodních vztahů a rozvojových studií. V současné době se připravují další programy pro spolupráci. Podrobnosti lze nalézt na www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php.

Katedra ekonomie

S 13 řádnými akademickými pracovníky je katedra ekonomiky na Lingnanovy standardy velká. Všichni její členové jsou držiteli doktorátů z předních mezinárodních univerzit. Výzkum a odborné znalosti katedry pokrývají široké oblasti ekonomické teorie a empirické a politické práce – v mezinárodní ekonomii, financích a obchodu, politice hospodářské soutěže, trzích práce, bytové a zdravotní politice, ekonomii životního prostředí, problémům stárnutí a populační ekonomice. Publikace pracovníků ekonomického oddělení se objevily v předních ekonomických časopisech, jako jsou American Economic Journal: Microeconomics , Economic Journal , Games and Economic Behavior , International Economic Review , Journal of Development Economics , Journal of Economic Theory , Journal of International Economics , Journal of Public Economics , Management Science , RAND Journal of Economics a Review of Economics and Statistics . V nejnovějším cvičení Research Assessment Exercise (2020), které provedla vláda ZAO Hong Kong, bylo 53 % výzkumu na fakultě ekonomiky a financí Lingnan hodnoceno jako „vedoucí na světě“ nebo „mezinárodně vynikající“. Pro naše výzkumné studenty je stejně důležité, že katedra hostí stálou řadu špičkových vědců z celého světa na krátké návštěvy a semináře.

Přijímací řízení

Osnovy

O Škole

Otázky

Podobné kurzy