Keystone logo
Riga Technical University

Riga Technical University

Riga Technical University

Úvod

Riga Technical University : uznávaný lotyšský lídr na globální hranici vysokoškolského vzdělávání.

RTU, založená v roce 1862, je nejstarší technickou univerzitou v pobaltských státech a rozšířila se na čtyři fakulty s 61 studijními programy v angličtině, které nabízejí prvotřídní vzdělání v mnoha vysoce žádaných profesních oborech, včetně počítačových věd, strojírenství, elektroniky a nauka o materiálu. S 14 000 zápisy, včetně více než 5 000 zahraničních studentů, kteří zastupují více než 101 různých zemí, nabízí RTU studentům, vyučujícím a zaměstnancům velmi rozmanitou komunitu.

221066_Kipsala_panorama1.JPG

Výhoda RTU

 • Studujte na fakultě světové třídy RTU a využijte specializovaných výzkumných mentorů, kteří působí na křižovatce lidí, informací a technologií.
 • Bohaté studijní zkušenosti, které poskytují široké technické vzdělání a hluboké znalosti z oblasti.
 • Prosperující akademická komunita postavená na dynamické kampusové kultuře.
 • Transformativní vzdělávací prostředí je poháněno sociálním závazkem a touhou změnit svět .
 • Vylepšete svou globální síť v Rize, high-tech metropoli pařeniště s historickým kouzlem malého města.
 • Urychlete osobní růst na univerzitě, která si cení originality, vynalézavosti, poctivosti a odvahy.

221063_51996006872_11cf3d4aa8_o1.jpg

Za více než 160 let lidé z RTU posouvali hranice poznání a odvážili se snít.

Mezi naše absolventy patří nositelé Nobelovy ceny, olympionici, hlavy států, lídři vědeckého pokroku, podnikatelé a výzkumní pracovníci udávající trendy.

Studenti RTU jsou nápadití a inovativní a vedou cestu k lepší budoucnosti.

Jsou připraveni na to, co zítřek potřebuje.

Jsi ty?

Přijímací řízení

Krok 1 – Online přihláška

Online přihláška musí být odeslána na Riga Technical University . K dokončení online aplikace si budete muset vytvořit účet, což lze provést ve více relacích.

Budete také muset předložit:

 • Motivační dopis – zdůrazňující, proč byste se chtěli zúčastnit vybraného programu a vysvětlující vaše budoucí akademické a kariérní cíle;
 • CV – s podrobnostmi o vašem vzdělání a profesních zkušenostech, je-li to relevantní.

Po vyplnění osobních údajů a doplnění motivačního prohlášení předložte následující dokumenty:

 • Kopie identifikačních stránek pasu;
 • Kopie vašeho předchozího vzdělání nebo nejnovější přepisy, pokud ještě nejsou k dispozici konečné výsledky (k vyplnění žádosti budou vyžadovány oficiální závěrečné certifikáty a jejich přepisy). K dokumentům o vzdělání musí být připojeny anglické překlady všech osvědčení a přepisů spolu se schválením pravosti dokumentu;
 • Doklad o anglickém certifikátu nebo jiné přijatelné informace podle jazykových požadavků stanovených Riga Technical University .

Upozornění: Od uchazečů se očekává, že dosáhli alespoň 60 % maximálních možných výsledků, aby se kvalifikovali ke studiu na RTU.

PS Než stisknete poslední tlačítko ODESLAT, zkontrolujte prosím ještě jednou přesnost vaší žádosti a příloh. Po poskytnutí všech požadovaných informací a splnění kritérií způsobilosti vám bude vystaven dopis s podmíněným přijetím.

Krok 2 – Poplatek za aplikaci

Aby bylo možné pokračovat v další zkoušce, je třeba zaplatit poplatek za přihlášku ve výši 150 EUR na studenta (nevratný).

Po odeslání přihlášky žadatel obdrží fakturu s potřebnými bankovními údaji pro mezinárodní převody peněz. Přihlášky budou zpracovány až po uhrazení poplatku za přihlášku.

Pro usnadnění hladšího zpracování doporučujeme uchazečům nahrát potvrzení o zaplacení poplatku za přihlášku do systému online přihlášek.

Upozornění: Uchazeč je odpovědný za uhrazení všech bankovních poplatků za mezinárodní převody.

Stipendia a financování

V souladu s bilaterálními dohodami o spolupráci ve vzdělávání a vědě uzavřenými mezi lotyšskou vládou a seznamem partnerských zemí nabízí Lotyšsko zahraničním studentům, výzkumným pracovníkům a pedagogickým pracovníkům stipendia na studium, výzkum a účast na letních školách v lotyšských vysokých školách (HEI). pro akademický rok 2024/2025.

O lotyšské státní stipendium mohou žádat občané zemí, které buď podepsaly smlouvu s Lotyšskem, nebo lotyšským občanům nabízejí vlastní stipendia. Podívejte se prosím na seznam způsobilých žadatelů a zjistěte, zda máte nárok: Lotyšská státní stipendia | Valsts izglītības attīstības aģentūra (viaa.gov.lv)

Žádosti o stipendium na bakalářské a odborné vysokoškolské studium prvního stupně budou přijímány od studentů, kteří v okamžiku podání žádosti (únor, březen) úspěšně ukončili alespoň jeden akademický rok studia (buď na své domovské vysoké škole nebo jeden v Lotyšsku). 2024).

Více o lotyšském státním stipendiu se dozvíte zde: Studie | Valsts izglītības attīstības aģentūra (viaa.gov.lv) .

Vezměte prosím na vědomí, že vaše žádost o stipendium nebude zohledněna, pokud svou žádost podáte bez akceptačního dopisu univerzity.

Žebříčky

Riga Technical University byla jmenována jednou z nejlepších univerzit v Evropě podle vůbec prvního vydání žebříčku QS World University Rankings: Europe 2024.

Globální analytik vysokoškolského vzdělávání QS Quacquarelli Symonds zveřejnil svůj první celoevropský žebříček, jediný významný regionální žebříček evropských univerzit. Výsledky ukazují, že RTU se umístila na 262. místě v Evropě a na prvním místě ze sedmi zahrnutých lotyšských univerzit – RTU se tak umístila mezi 300 nejlepšími univerzitami v Evropě.

Riga Technical University není žádným nováčkem v mezinárodních žebříčcích univerzit.

 • Riga Technical University se umístila na 751.–760. místě ve vydání žebříčku QS World University Rankings pro rok 2024 – a získala „5 hvězdiček QS“ celkem v sedmi kategoriích: Celkově, Výuka, Zaměstnatelnost, Internacionalizace, Vybavení, Inovace a Inkluzivita. RTU se umístila nejvýše ze tří lotyšských univerzit, které se dostaly do seznamu, a již několik let je vedoucí univerzitou v Lotyšsku v žebříčku QS World University Rankings.
 • RTU byla uznána jako nejlepší nejen v Lotyšsku, ale i v pobaltských státech v mezinárodním hodnocení QS World University Rankings: Sustainability: 2023. RTU celkově obsadila 451. až 500. místo na světě a získala své nejlepší výsledky v části hodnocení, která hodnotí vliv univerzity na životní prostředí, v této pozici se umístil na 421. místě. QS World University Rankings: Sustainability 2023 je první žebříček svého druhu a byl vyvinut s cílem posoudit, jak univerzity jednají při řešení globálních problémů – environmentálních, sociálních a správních problémů.
 • RTU si polepšila v prestižním mezinárodním žebříčku „QS World University Rankings by Subject 2023“. Žebříček QS World University Rankings podle předmětu se každoročně sestavuje, aby pomohl potenciálním studentům identifikovat přední univerzity v konkrétním předmětu. RTU se řadí mezi 301-350 pro nejlepší světové univerzity v oborech energetiky a elektroniky. RTU byla také hodnocena 401-450 v inženýrství a technologii – jediná lotyšská univerzita v této pozici.
 • RTU byla uznána jako 247. nejlepší univerzita na světě v žebříčku 2023 Times Higher Education (THE) World University Rankings. Systém hodnocení se skládá z 13 pečlivě kalibrovaných ukazatelů výkonu, které měří výkon instituce ve čtyřech oblastech: výuka, výzkum, přenos znalostí a mezinárodní rozhled. Světový žebříček univerzit 2023 ohodnotil 1799 univerzit ze 104 zemí a regionů, čímž se toto vydání stalo dosud největším a nejrozmanitějším žebříčkem univerzit. RTU je již několik let jmenována jednou z 300 nejlepších světových univerzit.

Místa

 • Riga

  Ķīpsalas iela,6a, 1048, Riga

Otázky