Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
Samford University

Samford University

Samford University

Úvod

Samford University je přední národní křesťanská univerzita. Samford, založený v roce 1841, je 87. nejstarší institucí vysokoškolského vzdělávání ve Spojených státech. Nachází se v Birminghamu, předměstí Alabamy v Homewoodu, univerzitní kampus pokrývá přibližně 247 akrů a je známý svou krásou a architekturou gruzínsko-koloniálního stylu. Univerzita v současné době přijímá 5 692 studentů ze 47 států a 28 zemí.

Samford je špičkovou univerzitou v Alabamě v národních žebříčcích vydávaných The Wall Street Journal. The Wall Street Journal navíc řadí Samforda třetí v národě za zapojení studentů. US News & World Report řadí Samford 40. místo v národě za nejlepší vysokoškolské vzdělání a 100. za nejlepší hodnotu. Kiplinger's Personal Finance řadí Samford 34. mezi americké soukromé univerzity za hodnotu a cenovou dostupnost. Poměr studentů k fakultám je 13: 1.

Samford nabízí vysokoškolské programy založené na svobodném umění a zřetelnou směs postgraduálních a odborných škol prostřednictvím 10 akademických škol: umění, umění a vědy, podnikání, božství, vzdělávání, zdravotnické profese, právo, ošetřovatelství, farmacie a veřejné zdraví. Univerzita má v Alabamě jednu ze tří akreditovaných právnických škol a jednu ze dvou akreditovaných lékárnických škol. Samfordova Beesonská božská škola je jedinou plně akreditovanou postgraduální božskou maturitou se sídlem v Alabamě. Univerzita je klasifikována Carnegieho komisí pro vysokoškolské vzdělávání jako doktorská / profesní instituce.

Poslání Samfordu rozvíjet intelektuálně, eticky a duchovně rozvoj studentů je podporováno celou řadou příležitostí, včetně 166 studentských organizací, globálního zapojení do více než 19 různých zemí a více než 180 kurzů, které zahrnují komunitní služby. Kromě toho studenti bakalářského studia dokončují samfordské základní učební osnovy a poskytují tak dobře zakulacený základ svobodných umění. Výsledkem je vysoce přizpůsobená vzdělávací zkušenost, která vede k tomu, že 97% absolventů postgraduálního studia zaměstnává nebo se dále vzdělává do šesti měsíců od ukončení studia.

Strategický plán společnosti Samford vyjadřuje čtyři oblasti zaměření: zdůraznit úspěch studentů, posílit naši komunitu, rozšířit náš dosah a zajistit finanční sílu. Na podporu dalšího rozvoje tohoto strategického plánu zahájila univerzita na podzim roku 2016 kapitálovou kampaň s názvem Forever Samford. Cílem šestileté kampaně ve výši 300 milionů USD je poskytnout nové finanční zdroje na podporu stipendií studentů, akademických programů a investičních projektů. Samford udržuje silnou nadaci s investicemi v celkové výši 301 milionů USD (červen 2019), což pomáhá podporovat stipendia, studovat zahraniční příležitosti, obecné operace a další programy. Kromě hlavního kampusu v Homewoodu univerzita vlastní také dům v Marionu, Alabamu využívanou pro kulturní studium a služby, a Daniel House, studijní středisko v samém srdci Londýna, Anglie poblíž Kensingtonského parku.

Samfordovi 52 838 absolventů zahrnovalo více než 60 členů amerického kongresu, osm guvernérů Spojených států, dva soudci Nejvyššího soudu USA, jeden státní tajemník USA, čtyři učenci Rhodosu, mnozí ocenění umělci Emmy a Grammy, dva fotbalové trenéry mistrovství republiky a příjemci cen Pulitzer a Nobel Peace.

Univerzitní pole 17 intercollegiate sporty - osm mužů a devět žen - které se účastní na úrovni divize NCAA I. Samfordský buldok získal od vstupu na jižní konferenci v roce 2008 40 konferenčních mistrovství. Atletické týmy Samfordu v akademickém roce 2018–2019 měly 97% míru úspěšnosti při absolvování (GSR), jak ji vypočítala a zveřejnila NCAA. Pro tento akademický rok byl Samford na prvním místě v Alabamě a 18. v národě pro GSR mezi všemi vysokými školami a univerzitami na úrovni divize NCAA I.

Místa

  • Birmingham

    Lakeshore Parkway,800, 35229, Birmingham

    Otázky