Keystone logo
UBC PRISM Lab

UBC PRISM Lab

UBC PRISM Lab

Úvod

Pochopení a řízení environmentálních a sociálních nákladů a přínosů ekonomické činnosti je určující výzvou moderní doby. Tato výzva poskytuje jádro pro rychle se vyvíjející oblast měření a řízení udržitelnosti.

Moderní potravinové systémy nás spojují, biofyzikálně i společensky. Jsou také klíčovými přispěvateli k mnoha našim nejnaléhavějším problémům udržitelnosti, od místního po globální.

Laboratoř prioritního výzkumu potravinových systémů pro integrované řízení udržitelnosti (PRISM), která se nachází v kampusu University of British Columbia v Okanaganu, je centrem pro průřezový výzkum na průsečíku měření a řízení udržitelnosti potravinového systému.

Měření a řízení udržitelnosti potravinového systému

Myšlení životního cyklu
Myšlení životního cyklu odkazuje na přístupy k měření a řízení udržitelnosti, které berou v úvahu všechny relevantní interakce dodavatelského řetězce spojené s produktem, službou, činností nebo entitou. Podle Klöpfera (2003) „Přemýšlení o životním cyklu je nezbytným předpokladem jakéhokoli rozumného posouzení udržitelnosti. Nemá vůbec žádný smysl zlepšovat jednu část systému v jedné zemi nebo v jednom kroku životního cyklu, pokud toto „zlepšení“ má negativní důsledky pro ostatní části systému, které mohou převážit dosažené výhody.“ Jinými slovy, myšlení o životním cyklu je zásadní pro pochopení a prevenci neúmyslného přesouvání zátěže, ať už mezi různými druhy dopadů na udržitelnost nebo mezi různými fázemi dodavatelského řetězce nebo zúčastněnými stranami, ke kterému může dojít v důsledku našich manažerských rozhodnutí. Myšlení a nástroje životního cyklu se staly ústředním bodem vědy o udržitelnosti.

Potravinové systémy v souvislostech
Moderní potravinové systémy hrají klíčovou roli při určování výsledků udržitelnosti na více úrovních. To zahrnuje naše společné požadavky na zdroje, environmentální tlaky související s biologickou rozmanitostí, emise odpadu do ovzduší, půdy a vody a socioekonomické přínosy a náklady. Předpokládaný růst produkce potravin, měnící se vzorce výroby a spotřeby, zvýšená konkurence o půdu, vodu a energetické zdroje, technologický rozvoj a sociální a environmentální nestabilita se prolínají a vytvářejí hluboké výzvy a příležitosti. Pochopení a řízení systémů výroby potravin, které jsou často podporovány dodavatelskými řetězci, které pokrývají více hranic, ekosystémů a společností, aby bylo možné na tyto výzvy reagovat a využít vznikající příležitosti, vyžaduje perspektivy a nástroje úměrného rozsahu.

Aktuální výzkum
Výzkum v laboratoři Food Systems PRISM využívá myšlení a nástroje životního cyklu ke zkoumání a pomáhá řešit naléhavé otázky na rozhraní potravin, ekologie a společnosti. Současná práce se zaměřuje zejména na otázky udržitelnosti relevantní pro kanadský vaječný průmysl a kanadský potravinářský sektor v širším měřítku.

Zajímá vás práce v laboratoři Food Systems PRISM Lab?

Jste motivovaní, vrozeně zvědaví a vysoce disciplinovaní? Máte zájem zdokonalit své výzkumné dovednosti a znalosti? Máte velký zájem o otázky udržitelnosti potravinového systému? Jste ochotni a schopni kriticky prozkoumat své vlastní předpoklady a zpochybňovat a být zpochybňováni v prostředí respektu, spolupráce a zkoumání? Odpovídá vyhlídka na život, práci a hraní v krásném údolí Okanagan v západní Kanadě vašim životním aspiracím? Pokud ano, může být pro vás laboratoř Food Systems PRISM Lab na University of British Columbia tou správnou volbou.

Rozhodnutí požádat o postgraduální studium by nemělo být bráno na lehkou váhu. Postgraduální škola je hodně práce. Může to být také velmi obohacující za předpokladu, že máte skutečný zájem o výzkum, který provádíte, a jste odhodláni k úspěchu. Podle mých zkušeností jsou následující atributy spolehlivými prediktory úspěchu postgraduálního studenta.

  • Chytrost – o čemž svědčí silné akademické výsledky
  • Curiosity – skutečný zájem o výzkum a průzkum
  • Kreativita – schopnost identifikovat zajímavé/důležité výzkumné otázky, formulovat inovativní a přísné výzkumné metody a syntetizovat a stavět na teorii, metodách, konceptech a informacích z různých oborových a interdisciplinárních oblastí
  • Kritičnost – schopnost uplatňovat logiku a přísnost při rozlišování mezi zdroji informací, argumenty, metodami atd.
  • Komunikační dovednosti - schopnost komunikovat jasně a stručně (zejména písemně)
  • Angažovanost – kombinace osobních vlastností a měkkých dovedností včetně ambicí, sebemotivace, disciplíny a profesionality

Vlastnosti kampusu

    Místa

    • Kelowna

      EME Building Room 2121-1137 Alumni Avenue, V1V 1V7, Kelowna

      Otázky