Keystone logo
University of California Santa Cruz FEMINISTICKÉ STUDIE
University of California Santa Cruz

FEMINISTICKÉ STUDIE

Santa Cruz, Spojené státy americké

Request duration

Angličtina

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Request study format

Úvod

Feministická studia Ph.D. program je interdisciplinární program zkoumá, jak jsou vztahy pohlaví zakotveny v sociálních, politických, rasových a kulturních formacích. Program klade důraz na feministické způsoby zkoumání a je navržen tak, aby poskytoval pokročilé školení v oblasti feministických teorií a metod.

Vzhledem k tomu, že feministická angažovanost je relevantní pro rozšíření a přehodnocení celé řady oblastí akademického bádání, program se zaměřuje na zpochybnění stávajících disciplinárních hranic a podporu přehodnocení vztahů mezi znalostmi, mocí a odbornými znalostmi. Pracujeme s metodologií výzkumu založeného na problémech, které uznávají a překračují konvenční představy o mezinárodních a srovnávacích studiích.

Trvalý zájem o epistemologii je vyvážen důrazem na výzkumné oblasti založené na problémech, které vyživují intelektuální i sociální transformaci. Jako společný mezioborový podnik získala Feministická studia Ph.D. čerpá ze silných stránek feministických vědkyň, kateder a programů po celé univerzitě.

O Škole

Otázky