Keystone logo
University D'Annunzio Of Chieti And Pescara (The ‘Gabriele d’Annunzio’ University) PhD kurz zemětřesení a environmentálních rizik - EEH
University D'Annunzio Of Chieti And Pescara (The ‘Gabriele d’Annunzio’ University)

PhD kurz zemětřesení a environmentálních rizik - EEH

Chieti, Itálie

Request duration

Italština

Request pace

Request application deadline

Oct 2023

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

EEH je Ph.D. studium kurzu aktivované od roku 2017 na Vysoké škole G. d'Annunzia v Pokročilých studiích na Katedře psychologických, zdravotnických a územních věd (DiSPuTer) (Campus Universitario, Via dei Vestini, 31 - 66100 Chieti Scalo, Itálie). Koordinátorem EEH je Giusy Lavecchia, řádný profesor strukturní geologie.

EEH se věnuje vysoce kvalitním studiím a původnímu výzkumu přírodních a antropogenních rizik a jejich důsledků. Jeho cílem je vybudovat víceúčelovou výzkumnou komunitu zabývající se na jedné straně monitorováním, modelováním a hodnocením rizik a na druhé straně vyšetřováním dopadů na jednotlivce a společnost, které bude dokončeno při navrhování a implementaci rizik. strategie pro zmírnění a přizpůsobení. Dovednosti výukové rady EEH, které sahají od věd o Zemi a fyziky (ERC PE10) po archeologii (ERC SH6) a psychologii (ERC SH4), umožňují přístup více úkolů ke dvěma vysoce dopadovým kategoriím nebezpečí, které se týkají zemětřesení a znečištění životního prostředí.

Charakterizujícími tématy výzkumu a výuky EEH jsou:

1. Seismotektonika a seismogeneze pro hodnocení seismického rizika (odpovědný: prof. Giusy Lavecchia)

2. Geoarcheologie a archeoseismologie pro riziko kulturního dědictví a pro seismické riziko (odpovědný: prof. Oliva Menozzi)

3. Endogenní a antropogenní rizika pro zmírnění rizika (odpovědný: prof. Francesco Stoppa)

4. Psycho-sociologická analýza vnímání nebezpečí a komunikace o riziku (odpovědný: prof. Nicola Mammarella).

Studenti EHH budou rozvíjet a implementovat své vědecké zázemí, ale zároveň získají základní nástroje a znalosti o problémech s rizikem, na které se dívají z jiného úhlu pohledu. Tato strategie má zásadní význam pro vzdělávání a školení nové generace výzkumných pracovníků a techniků schopných spojit jejich specifické odborné znalosti do společného postupu pro úspěšné řízení rizik. Takový postup je naléhavý, aby se zvýšila odolnost vůči zemětřesením a nebezpečím pro životní prostředí a aby se snížil dopad přírodních katastrof.

Kurz je otevřen kandidátům s magisterským titulem v oboru strukturní geologie, geofyziky, geomorfologie, seismologie, archeologie, geochemie, petrografie, fyziky, přírodních věd, psychologie a sociologie. V souladu s tím si uchazeči rozšíří své specifické kompetence prací v týmu odborníků z mnoha různých oborů.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • Doktor filozofie v environmentálních vědách a politice
  • Vienna, Rakousko
 • Doktorát v oboru ekologie
  • Honolulu, Spojené státy americké
  • Online USA
 • PhD a MS v mořských, atmosférických a geovědách (GRE Waived)
  • Miami, Spojené státy americké