Keystone logo
University of Cyprus Doktorát z ekonomie (Ph.D.)
University of Cyprus

Doktorát z ekonomie (Ph.D.)

Aglantzia, Kypr

8 Semesters

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 4 000 *

Na kampusu

* držitelé magisterského titulu

Úvod

Cílem Ph.D. Program v ekonomii je poskytovat školení jednotlivcům, aby se stali vysoce kvalitními výzkumnými pracovníky v souladu s mezinárodními standardy. Naším cílem je, aby se naši absolventi mohli úspěšně ucházet o zaměstnání na univerzitách, ve výzkumných institucích, v organizacích veřejné politiky i v soukromém sektoru. Kromě toho si klade za cíl vytvořit na University of Cyprus dynamickou výzkumnou komunitu, která rovněž zvýší úroveň ekonomického výzkumu na Kypru a naplní veřejnou debatu o hospodářské politice vědeckými metodami a přísnou analýzou.

Katedra ekonomie poskytuje silné výzkumně orientované akademické prostředí s členy fakulty s výzkumnými zájmy napříč různými obory ekonomie a ekonometrie. Žebříček Tilburg University Research Ranking, který měří výsledky výzkumu v ekonomických časopisech, trvale řadí University of Cyprus mezi 100 nejlepších institucí v Evropě a kolem 200 nejlepších světových institucí.

Předchozí absolventi programu jsou nyní zaměstnáni na renomovaných univerzitách v zahraničí, jako je University of Essex, University of Glasgow, Nottingham Business School v Číně a University of Innsbruck, stejně jako v několika akademických institucích na Kypru.

Program začíná fází kurzu. Studenti absolvují základní kurzy mikroekonomie, makroekonomie a ekonometrie, dále kurz matematiky, dva kurzy témat aktuálního ekonomického výzkumu a další volitelné předměty, které jim pomohou prohloubit znalosti v konkrétních oblastech výzkumu. Studenti s dostatečně vysokým výkonem v základních kurzech získávají právo na složení souhrnné zkoušky. Úspěch v souhrnné zkoušce dává studentovi právo postoupit do výzkumné fáze programu. V průběhu výzkumné fáze student provádí výzkum pod vedením výzkumného poradce s úmyslem napsat doktorskou disertační práci (více v sekci Studijní řád).

Minimální doba trvání programu pro studenta, který musí absolvovat kompletní fázi kurzu, jsou čtyři roky. Typická délka pro většinu studentů je však pět let.

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Osnovy

Výsledek programu

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky