Keystone logo
University of Florence

University of Florence

University of Florence

Úvod

University of Florence sahá až do Studium Generale zřízeného Florentskou republikou v roce 1321. Měla velmi slavné učence (Galileo Galilei) a profesory a také dva nejnovější italské premiéry (Giuseppe Conte a Mario Draghi). Teprve v roce 1923 však univerzita získala své skutečné jméno a byla přeměněna na moderní komplexní univerzitu s 21 katedrami a 10 školami.

Unifi nabízí 127 bakalářských titulů, 57 magisterských titulů, 9 dlouhodobých titulů, 24 doktorských programů a více než 50 specializovaných škol. Mezi těmito programy je více než 40 mezinárodních: 10 se vyučuje v angličtině a 31 s dvojitým nebo společným diplomem. V rámci většiny studijních programů jsou nabízeny kurzy v angličtině.

Unifi je jednou z nejoblíbenějších univerzit pro studenty Erasmus (přes 900 příchozích ročně) a je součástí EUniWell, evropské aliance univerzit. Síť identifikovala čtyři klíčové oblasti pro výzkum a výuku, úzce spojené s cíli udržitelného rozvoje OSN.

University of Florence je jednou z nejdůležitějších italských veřejných univerzit a má silné mezinárodní postavení. Podporuje spolupráci s akademickými a výzkumnými institucemi po celém světě a vítá zahraniční pedagogické pracovníky, výzkumné pracovníky a studenty na podporu kulturní a vědecké internacionalizace. Za tímto účelem univerzita prostřednictvím svých kateder a škol podporuje pohostinnost vysoce kvalifikovaných hostů z celého světa.

Mimo to tradičně věnuje zvláštní pozornost rozvoji spolupráce se zahraničními univerzitami a procesu internacionalizace, který se stal strategickým a dominantním aspektem života univerzity ve výzkumu, výuce, organizaci studijních programů, mobilitě učitelů, výzkumníků a studentů.

Z těchto důvodů se University of Florence kvalifikuje jako jedna z privilegovaných destinací pro mezinárodní hosty.

Uvítací služba

Welcome Service pomáhá zahraničním studentům, doktorandům, kolegům, výzkumníkům a profesorům hostovaným University of Florence v rámci specifických evropských nebo mezinárodních projektů najít vhodné ubytování ve městě.

Uvítací služba může rezervovat hosty v univerzitních rezidencích a dalších místních ubytovacích zařízeních a poskytuje informace o online platformách pro hledání ubytování.

Studium ve Florencii

Sto čtyřicet šest studijních oborů (první a druhý stupeň a jednocyklové), z nichž 15 je v angličtině, organizovaných do 10 škol, celkem je zapsáno asi padesát jedna tisíc obyvatel, z nichž čtvrtina pochází mimo region . University of Florence je velká univerzita s velmi širokou škálou kurzů zahrnujících všechny obory. Ve Florencii je každý rok přes devět tisíc absolventů. Navíc procento florentských absolventů v práci jeden rok po ukončení studia je podle údajů Almalaurea nad celostátním průměrem.

Vízové požadavky

Vstupní procedury se liší podle národnosti žadatele, země pobytu, účelu cesty a délky pobytu.

Podrobné a konkrétní informace naleznete na webových stránkách univerzity:

 • Mezinárodní studenti
 • Doktorandi
 • Mezinárodní akademici

Před odjezdem do Itálie důrazně doporučujeme konzultovat webové stránky nebo úřady příslušných orgánů veřejné správy pro úplné, oficiální a aktualizované informace.

Stipendia a financování

Existuje několik možností, jak získat finanční pomoc pro akademickou kariéru na University of Florence .

Pobídky a finanční podpora pro studenty

 • Práce na částečný úvazek
  Pro pozice v knihovnách, muzeích a dalších univerzitních servisních střediscích
 • Granty na lektorskou činnost
  Poskytovat akademickou podporu studentům
 • Vrácení daní a poplatků a další finanční výhody
  Nabízeno pro specifické programy zvláštního národního a evropského zájmu na podporu zápisu
 • Studenti s mezinárodní ochranou:
  Přístup a podpora pro studenty hledající azyl a mezinárodní ochranu
 • Univerzitní chodby pro uprchlíky - projekt UNICORE
 • DSU Toscana (odkaz na externí web)
  Veřejné výzvy týkající se stipendií pro studenty, které nabízí DSU, krajská agentura pro právo na vysokoškolské vzdělání. Postup pro studenty ze zemí mimo EU

Ohlasy studentů

Místa

 • Florence

  Piazza di San Marco, 4, 50121, Florence

  Otázky