Keystone logo
University of Florence DELoS PhD program v oblasti rozvojové ekonomiky a místních systémů
University of Florence

DELoS PhD program v oblasti rozvojové ekonomiky a místních systémů

Florence, Itálie

3 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Nov 2024

Request tuition fees

Smíšené

Úvod

PhD Program v rozvojové ekonomice a místních systémech (DELoS) je nový doktorský program zahájený v akademickém roce 2020-21 University of Florence se zaměřením na rozvojovou ekonomiku a místní rozvoj.

Z obsahového hlediska je důraz kladen na analýzu komplexních socioekonomických systémů na mikro, mezo a makro úrovni. Metodicky jsou metody založeny na aplikovaných kvantitativních a kvalitativních výzkumných nástrojích s důrazem na interdisciplinární přístupy zahrnující ekonomii, politickou ekonomii, ekonometrii, statistiku a management.

DELoS se zaměřuje na přípravu aplikovaných ekonomů pro uplatnění na univerzitách, ve výzkumných centrech, mezinárodních a národních, veřejných a soukromých organizacích a vládních a nevládních organizacích. Absolventi DELoS budou schopni provádět výzkum, řízení, poradenství a výuku (vysokoškolské vzdělávání) v oblasti rozvoje a místního rozvoje.

Aktivity programu jsou podporovány Katedrou ekonomiky a managementu (DISEI) University of Florence , ačkoli na fakultě působí i profesoři z jiných italských a mezinárodních univerzit.

Doktorský program zahrnuje dva studijní programy: „Ekonomika rozvoje“ a „Místní systémy“.

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Osnovy

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky