Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Úvod

Vznik University of Pécs byl poprvé iniciován králem Ludvíkem Velikým v roce 1367. Dnes je University of Pécs jednou z nejprestižnějších institucí v zemi, kde je deset fakult, které pokrývají celé spektrum vysokoškolského vzdělávání a poskytují kvalitní, komplexní školení. Vedle vzdělávací a výzkumné činnosti je naší klíčovou činností léčba; Klinické centrum se stará nejen o ambulantní a hospitalizované pacienty v regionu, ale má v mnoha oblastech také povinnosti na celostátní úrovni.

University of Pécs se každoročně podílí na hodnocení mezinárodních vysokých škol a dělá se dobře. Usilujeme o další zlepšení našeho vnímání ve všech oblastech.

Klademe a budeme klást velký důraz na kvalitu vzdělávání, protože dobře připravení studenti pro nás znamenají nejlepší reklamu. V tomto duchu je naší nejvyšší prioritou neustálý rozvoj lidských zdrojů a podmínek infrastruktury. Snažíme se našim studentům poskytnout širokou škálu znalostí. Proto nabízíme významné části našich studentů podporu při účasti na různých stážích a výměnných programech v uznávaných institucích v Evropě a dalších vyspělých zemích. Abychom mohli zvýšit úroveň vzdělání, využíváme nejmodernější technologie a zveme ty nejlepší profesory. Naše motto jsme převzali od Luise Pasteura: „náhoda upřednostňuje připravenou mysl“. Nejvíc potěšující je, že počet studentů se za poslední desetiletí stabilizoval, zatímco počet zahraničních studentů výrazně vzrostl. University of Pécs je nejen prestižní institucí, ale je také přátelská ke studentům. Chtěli bychom, aby se naši studenti učili pro úspěch a také se dobře bavili.

University of Pécs provádí mezinárodně uznávanou výzkumnou práci. Snažíme se, aby naše univerzita byla optimální volbou pro pracoviště pro naše talentované výzkumníky, nejen výchozím bodem. Podporujeme naše vážené kolegy interními grantovými schématy k ještě lepším výkonům. Ve výzkumném centru pojmenovaném po Jánose Szentágothaiovi jsou našim výzkumníkům a studentům k dispozici špičkové technologie, vybavení a nástroje. Hlavním výzkumným profilem naší univerzity je základní vědecký výzkum; prostřednictvím aplikovaného výzkumu však neustále rozvíjíme i naše průmyslové vztahy.

V rámci programu Moderní města probíhala na naší univerzitě velkolepá modernizace. V této souvislosti dochází nejen k výstavbě nových budov a rekonstrukcím stávajících, ale tyto aktivity byly souběžné se školením lidských zdrojů. Program Moderní města vznikl ve spolupráci s městem Pécs.

Pécs je atraktivní, přátelské malé město a lidské měřítko; nejen hostí, ale slouží také jako domov pro naše univerzitní občany. Univerzita je dominantní institucí města; kromě studentů se s ní cítí spjati téměř všichni obyvatelé Pécse. Přítomnost velkého počtu zahraničních studentů z celého světa a středomořská atmosféra dělají z Pécse příjemné, rušné univerzitní město s tolika životem. University of Pécs , nicméně, není omezený na krajské město Baranya; ve městě Szekszárd je samostatná fakulta a síť školicích středisek po celém Zadunajsku i za hranicemi.

Pokud chcete studovat v multikulturním prostředí, za rozumné školné a zažít kvalitní vzdělání na nejstarší maďarské univerzitě, neváhejte nás kontaktovat.

Stipendia a financování

Místa

  • Pécs

    University of Pécs, , Pécs

    Otázky