Keystone logo
University of Pannonia

University of Pannonia

University of Pannonia

Úvod

University of Pannonia

Inovace. Znalost. Budoucnost. Jsme na to.

University of Pannonia se nachází v malebném prostředí nedaleko Balatonu – největšího jezera ve střední Evropě a významného turistického cíle. Univerzita se sídlem ve městě Veszprém má kampusy ve čtyřech dalších městech regionu středního Zadunají: Kőszeg, Zalaegerszeg, Nagykanizsa a Ajka. Instituce nabízí širokou škálu vzdělávacích programů na bakalářské, magisterské a doktorandské úrovni se zaměřením na interdisciplinaritu a praktickou aplikaci znalostí. Fakulty University of Pannonia poskytující kurzy anglického jazyka jsou:

 • Provozně ekonomická fakulta
 • Strojírenská fakulta
 • Fakulta informačních technologií
 • Fakulta humanitních studií

Kromě toho se v Zalaegerszegu nachází Fakulta podnikohospodářská poskytující kurzy maďarského jazyka.

University of Pannonia je zavedená výzkumná univerzita věnovaná vzdělávání nejvyšší úrovně. Ti, kteří získají vstup na univerzitu, se na konci studia stávají vysoce kvalifikovanými odborníky ve svém oboru. Hlavním zaměřením našeho výzkumu je udržitelnost a inovativní řešení, jako je mimo jiné recyklace, výroba alternativní energie a nakládání s odpady. Samotná univerzita využívá zelené technologie: například náš kampus v Zalaegerszegu je podporován solárním bateriovým parkem a systémem sběru dešťové vody.

Kromě výzkumu v oblasti udržitelnosti se naši studenti mohou zapojit do mnoha oblastí výzkumu, vývoje a inovací, od informatiky po marketing, od výzkumu souvisejícího s cestovním ruchem po aplikovanou lingvistiku. University of Pannonia jako jedna z předních maďarských vysokých škol přispívá k rozvoji vědy, společnosti a kvality života vynikajícím výzkumem, vývojem a inovacemi a společnými projekty s místními a mezinárodními společnostmi.

Vlastnosti kampusu

Každý kampus univerzity poskytuje koleje v docházkové vzdálenosti od univerzitních budov. Všechny koleje jsou moderní a dobře vybavené, s kuchyní, pracovnou a obývacím pokojem, prádelnou a dalším zařízením nezbytným pro pohodlné bydlení. Kromě toho jsou studenti vždy vítáni, aby se účastnili různých kolejních aktivit, jako jsou večírky a kulturní akce, a užívali si domácí přátelskou atmosféru. Navštivte prosím webovou stránku univerzity, kde se dozvíte více o možnostech kolejí v kampusu, který vás zajímá.

Kampusy University of Pannonia se nacházejí v pěti různých maďarských městech; tři z nich nabízejí studijní programy v anglickém jazyce.
Veszprem je hlavní kampus univerzity, který se nachází 1 hodinu jízdy od hlavního města Maďarska Budapešti. Je to město s 1000 let starou historií, které díky svému kulturnímu a historickému významu získalo v roce 2023 statut Evropského hlavního města kultury. Areál hostí největší počet studentů a poskytuje mnoho příležitostí pro skutečně vzrušující studentský život.


Další kampus se nachází v Kőszegu v západním Maďarsku; jeho klidné prostředí a útulná atmosféra poskytují vynikající možnosti pro získání kvalitních znalostí. Kromě kvalitního vzdělání nabízíme studentům jedinečnou příležitost být součástí nově vzniklého výzkumného institutu „The Institute of Advanced Studies Kőszeg“ (iASK), který se zaměřuje na hledání řešení problémů moderní doby.
Kampus v Nagykanizse je známý svým kompetenčním centrem pro udržitelnost oběhové ekonomiky, jehož cílem je přispívat k inovativním řešením v oblasti udržitelnosti. Naši studenti zde najdou prakticky zaměřené předměty z ekonomie, informačních technologií a strojírenství.

  Stipendia a financování

  Stipendium Hungaricum

  Stipendium Hungaricum má příležitost získat nejen kvalitní vzdělání v srdci Evropy, ale také zažít vzrušující studentský život v interkulturním prostředí. Ustanovení, na která se vztahuje stipendium:

  • Bezškolné vzdělávání – osvobození od placení školného
  • Měsíční stipendium:
  • Pro bakalářské a magisterské studium - 43 700 HUF (cca 110 EUR);
  • Pro doktorandskou úroveň: 140 000 HUF (cca 365 EUR) za první 4 semestry a 180 000 HUF (cca 470 EUR) za druhé 4 semestry.
  • Příspěvek na ubytování – volné místo na koleji nebo příspěvek 40 000 HUF/měsíc na náklady na ubytování
  • Zdravotní pojištění – služby zdravotní péče podle příslušné maďarské legislativy

  Kliknutím sem se dozvíte více

  Stipendium maďarské diaspory

  Maďarská vláda zřídila stipendium maďarské diaspory. Program je otevřen pro zahraniční studenty s maďarskými kořeny žijícími mimo Evropu. Cílem stipendia je poskytnout těmto studentům příležitost prozkoumat své maďarské dědictví a dozvědět se více o maďarské kultuře a jazyce při studiu na maďarské vysoké škole.

  Ustanovení, na která se vztahuje stipendium:

  • Bezškolné vzdělávání – osvobození od placení školného
  • Zdravotní pojištění – služby zdravotní péče podle příslušné maďarské legislativy
  • Měsíční stipendium (na vyžádání):
  • Pro bakalářské a magisterské studium - 43 700 HUF (cca 110 EUR);
  • Pro doktorandskou úroveň: 140 000 HUF (cca 365 EUR) za první 4 semestry a 180 000 HUF (cca 470 EUR) za druhé 4 semestry.
  • Příspěvek na ubytování (na vyžádání) – volné místo na koleji nebo příspěvek 40 000 HUF/měsíc na náklady na ubytování
  • Příspěvek na cestu (na vyžádání) - příspěvek na jednorázovou cestu ve výši 330 000 HUF (cca 860 EUR), pokud je vzdálenost mezi Budapeští a městem původu žadatele minimálně 8 000 km

  Kliknutím sem se dozvíte více

  Stipendium Hungaricum Disertační stipendium

  Stipendium Hungaricum Disertation stipendium je k dispozici pro doktorandy, kteří získali pregraduální certifikát, ale ještě nezískali doktorský titul. Stipendium se uděluje v případě, že je pro studenta absolutní nutností zůstat v Maďarsku za účelem dokončení doktorandské činnosti.

  Délka stipendia za disertační práci Stipendium Hungaricum trvá na počet udělených měsíců, nejpozději však do kalendářního měsíce konání veřejné obhajoby práce (maximálně 8 měsíců). Uzávěrka přihlášek a časový harmonogram přihlášky se mohou každý rok lišit a lze je nalézt na oficiálních stránkách programu Stipendium Hungaricum.

  Podívejte se na nejnovější výzvu k podávání žádostí

  Erasmus

  Erasmus+ je program zaměřený na podporu vzdělávací a kulturní výměny mezi studenty. Program umožňuje studentům strávit 3–12 měsíců studiem v kterékoli zemi EU a některých zemích mimo Evropskou unii: Norsku, Islandu, Turecku, Lichtenštejnsku a Makedonii. Kromě toho mají absolventi možnost zúčastnit se po roce absolvování stáže v jedné z firem v účastnické zemi. V současné době je do programu zapojeno více než 4000 vysokoškolských institucí se sídlem ve 33 zemích a od založení Erasmus+ v roce 1987 si tuto vzrušující interkulturní zkušenost užilo více než 2,2 milionu studentů.

  Ustanovení programu:

  Grant Erasmus+ jako příspěvek na cestovní a pobytové náklady studentů (může se lišit podle cílové země, počtu studentů žádajících o grant, vzdálenosti mezi zeměmi a dalších skutečností)

  Kliknutím sem se dozvíte více

  Místa

  • Veszprém

   Egyetem Str. 10., 8200, Veszprém

  • Nagykanizsa

   Zrínyi Miklós u. 18, 18, 8800, Nagykanizsa

  Otázky