Keystone logo
University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business Postgraduate Doctoral Study in Economics and Business Economics
University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business

Postgraduate Doctoral Study in Economics and Business Economics

Rijeka, Chorvatsko

3 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Postgraduate Doctoral Study in Economics and Business Economics

Doktorský studijní program Ekonomie a podniková ekonomika Ekonomické fakulty v Rijece je členem dvou prestižních doktorských sítí/asociací: Central and South-Eastern European Ph.D. Network (CESEENET) a European Doctoral Association in Management and Business Administration (EDAMBA). To umožňuje našim studentům být navíc zahrnuti do studentských výměn a účastnit se významných letních škol a workshopů. Kromě našich profesorů se do programu zapojili i významní zahraniční profesoři a naši doktorandi si mohli vyzvednout své školitele z řad vysoce kvalitních profesorů z celého světa.

Základem každého kvalitního doktorského studijního programu je výzkumná kapacita fakulty, což dokumentují následující výzkumná fakta a čísla (2017/2018):

 • more than 100 papers published in scientific journals indexed in databases WoS and Scopus
 • about 300 published in journals listed by the Croatian Ministry of Science and Education;
 • more than 220 papers published by EFRI Ph.D. students
 • 7 research projects funded by EU teams
 • 5 research projects funded by Croatian Science Foundation
 • 24 research projects funded by University Science Foundation
 • 73 faculty and staff members involved in fundamental and applied research;
 • about 100 conferences where EFRI faculty took part
 • 16 books published
 • increase in external funding of research projects: 50%
 • more than 100 Ph.D. and Postdoc students
 • about 40 Ph.D. students included in full-time research
 • 22 Ph.D. thesis resulted from funded research projects

A very important segment of EFRI's activity is dedicated to publishing. It continuously edits the Proceedings of Rijeka Faculty of Economics – Journal of Economics and Business, published continuously ever since 1971 as a scientific publication of the Institution. The Journal is focused on articles dealing with economic theory and economic policies and is indexed in the most popular bibliographic databases such as JEL, EconLit, IBSS, CAB Abstracts, SSCI, JCR, ProQuest, Scopus, and EBSCO.

Fakulta disponuje kvalitními výzkumnými zdroji odpovídajícími požadavkům vědní disciplíny, ve které je doktorský studijní program uskutečňován. Fakulta má velkou počítačovou učebnu ve staré budově a 3 počítačové učebny v hlavní budově vhodné pro výzkum z důvodu dostupnosti počítačových programů, které fakulta pořídila z vlastních zdrojů. Fakulta je vlastně jedinou v regionu, která má databázi Amadeus, Bureau van Dijk , která zahrnuje širokou škálu obchodních dat pro zhruba 21 milionů podniků pokrývajících celou Evropu. Pořízením statistického balíčku Statistica získala fakulta neomezený počet licencí a je tak k dispozici pro instalaci na osobní počítače doktorandů. Fakulta dále poskytuje přístup k dalším programům pro statistické a ekonometrické zpracování dat jako jsou Stata, EViews, DEA Solver Pro, LISREL, RATS aj. Počítačové centrum spravuje lokální síť, výpočetní infrastrukturu a chorvatskou akademickou a výzkumnou síť CARNet .

Data on our library holdings (as of January 1, 2017) are as follows:

 • Number of monograph publications 51,644
 • Number of journal titles 23,895
 • Number of doctoral dissertations 923
 • Number of Masters' theses 681
 • Number of Specialist Masters’ theses 286

Fakulta odebírá nebo získává zdarma 57 zahraničních a 83 domácích časopisů. S elektronickým vydáváním knih a časopisů se výrazně zvýšil počet dostupných časopisů v rámci knihovny. Celý knihovní fond je přístupný a viditelný v online katalogu knihovny. Kromě toho mohou uživatelé prohledávat knihovní fondy na svých počítačích a získávat údaje o dostupné literatuře. Některé moduly v rámci programu výpůjčky, kategorizace, statistika kontroly a složenky po splatnosti spolu s meziknihovní výpůjčkami jsou dobře propracované. Portál elektronických zdrojů pro chorvatskou akademickou obec - Portál Národní a univerzitní knihovny v Záhřebu zpřístupňuje nejvýznamnější světové databáze s národní licencí - bibliografické, citační, databáze s celými texty i online časopisy. Zahrnuje velké bibliografické databázové služby a databáze jako EBSCOhost a Web of Knowledge i jednotlivé bibliografické databáze jako Scopus a služby pro elektronické časopisy velkých a renomovaných vydavatelů: ScienceDirect , SpringerVerlag , Wiley-Blackwell , MathSciNet a další.

Univerzita v Rijece je navíc domovem největšího superpočítače v regionu (na 32. místě na světě mezi superpočítači používanými pro vědecký výzkum). Superpočítač Bura je založen na vodou chlazených serverech Bull DLC B720. Skládá se z 288 uzlů, každý uzel obsahuje dva procesory Intel Xeon E5-2690 v3, pro systém s celkem 6912 procesorovými jádry a celkovým výkonem 239,64 teraflopů (Rmax). Superpočítač má více než 18 terabajtů paměti RAM a diskové systémy s kapacitou 850 terabajtů. Síťový systém Mellanox InfiniBand FDR 56GB zajišťuje rychlou komunikaci mezi komponenty clusteru superpočítačů Bura.

Rijeka University’s new data center is the only one of its kind in the region that offers a direct water-cooling system with warm water up to 40°C. The BURA is a “green” computer according to testing performed by Green 500, placing it at the 175th position worldwide.

Naši doktorandi během tříletého dvoukolejného (ekonomicko-podnikatelského) výzkumně orientovaného programu s pouhými šesti předměty (polovina z nich je volitelných) a aktivní účastí na mezinárodních konferencích, workshopech a kolokvích i pobyty na zahraničních vysoké školy a publikování článků v prestižních mezinárodních časopisech získávají nejvyšší úroveň kompetencí, které se týkají vytváření a hodnocení nových konceptů, metod, principů a teorií v oblasti vědeckého výzkumu, který rozšiřuje hranice známého poznání. Rozvíjejí také sociální dovednosti a samostatnost a zodpovědnost ve své práci. Jsou součástí vědeckých projektů vedených našimi profesory a dostávají další finanční prostředky na zahraniční pobyty, kvalitní konference, workshopy a publikování příspěvků.

They are employed at prestigious national institutions and companies as experts, top managers or advisors as well as teaching and research staff.

Aktuální Ph.D. studenti v obchodních oborech

75525_image.png

Current Ph.D. students by working positions

75524_image-2.png

Accreditations

We are not accredited with AACSB, but we are a member of this association and are in the process of applying.But, our bachelor's program is accredited by EFMD and our Ph.D. program is accredited by EDAMBA: Accreditations and memberships | University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business.

Přijímací řízení

O Škole

Otázky

Podobné kurzy