Keystone logo
University of Ljubljana

University of Ljubljana

University of Ljubljana

Úvod

Každý nový akademický rok nabízí nové příležitosti pro akademický a osobní růst a těšíme se, až vás povzbudíme na této vzrušující cestě učení a objevování. Rádi vás přivítáme v tomto informačním balíčku našich studijních programů a doufáme, že najdete něco, co vás zajímá.

Informační dny 2024

Výběr studia je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí vašeho života. Doporučujeme, abyste si dobře rozmysleli, co se vám líbí, protože to značně usnadňuje studium. Navštivte naše webové stránky a sociální sítě fakult, které vás zajímají, zjistěte vše, co je třeba vědět, když se rozhodnete studovat na naší univerzitě a připravte si své otázky. Pokud potřebujete s něčím poradit nebo pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vše pro to, abychom vám poskytli veškeré informace a odpovědi na případné dotazy.

 • Jste vítáni, abyste se připojili k online informačním setkáním, které se budou konat 22. a 23. února 2024 ve 13:00 SEČ. Online sezení vám dá příležitost získat informace z první ruky o studiu na Univerzitě v Lublani a životě ve Slovinsku a také se setkat se zástupci některých akademií a fakult. Tato lekce bude v angličtině.
 • Dne 1. března 2024 ve 14:00 SEČ uspořádáme online otázky & Sezení, které je skvělým způsobem, jak se zeptat na jakékoli dotazy a dozvědět se více o přijímacím řízení na bakalářské studium a uznávání zahraničního středního vzdělání. Tato lekce bude v angličtině.

t

Napsat:

Další informace o bakalářských a jednostupňových magisterských studijních programech, stejně jako o obdobích přihlášek naleznete zde .

Brzy bude zveřejněna výzva k zápisu 2024/2025 do magisterského a doktorského studia.

Většina našich členů (akademie a fakulty) sídlí v Lublani, hlavním městě Slovinska, kromě naší Fakulty námořních studií a dopravy, která se nachází v Portoroži u Jaderského moře.

Lublaň je velmi příjemné a mladistvé město pro život. Máme mnoho muzeí, galerií, divadel, kin, institutů, knihoven a jeden z nejstarších filharmonických orchestrů na světě. V centru města najdete spoustu hospůdek, restaurací, klubů a obchodů. Je zde také dostatek zeleně. Kongresni trg (náměstí) je jedním z centrálních náměstí v Lublani, které je také sídlem rektorátu Univerzity v Lublani.

Naše studijní programy se pohybují napříč všemi studijními obory: umění, výtvarné umění, přírodní vědy, technologie a inženýrství, společenské vědy, humanitní vědy, lékařství, zdravotní vědy a sport, které jsou navrženy v souladu s pokyny Boloňského procesu. V rámci Univerzity v Lublani a ve spolupráci se zahraničními univerzitami zajišťujeme společné, interdisciplinární a multidisciplinární studijní programy ve všech třech cyklech. Kromě přednášek, tutoriálů a seminářů klademe velký důraz na praktickou výuku, zapojení studentů do projektové práce, mezinárodní výměny, kariérové ​​poradenství a mimoškolní a další aktivity.

Jako náš student budete mít skvělou příležitost studovat v rozmanité mezinárodní komunitě s mnoha hostujícími profesory a zahraničními studenty z celého světa. Každý rok si v naší instituci upgraduje a rozvine své znalosti a dovednosti kolem 40 000 studentů, z nichž 8 % jsou zahraniční studenti. Programy Univerzity v Lublani absolvuje více než polovina všech absolventů bakalářského studia ve Slovinsku, více než dvě třetiny držitelů magisterského a specializačního studia a více než 80 procent doktorů věd.

Náš závazek k akademické dokonalosti a rozmanitosti činností je potvrzenmezinárodními žebříčky univerzit a mnoha dalšími národními a mezinárodními uznáními studijních a výzkumných výsledků naší akademické a výzkumné komunity.

Zvláštním zájmem Univerzity v Lublani je přenos znalostí do průmyslu pro bezpečnost životního prostředí, zdraví lidí, kvalitu života a bohatou ekonomiku, a proto úzce spolupracujeme s mnoha slovinskými a zahraničními společnostmi. Našimi partnery jsou přední nadnárodní korporace a špičkové slovinské organizace.

Na www.uni-lj.si/study naleznete informační průvodce které byly speciálně navrženy pro zahraniční studenty, kteří mají v úmyslu studovat na Univerzitě v Lublani, informace o studijních programech a další užitečné informace, které vám zde usnadní začátek. Tato sada příruček je navržena speciálně tak, aby vám pomohla dobře si vybrat a učinit správné rozhodnutí při výběru studijního programu na univerzitě. Naše tutoriály vám poskytnou přehled o možnostech studia na univerzitě z Lublaně a žijící ve Slovinsku. Programy můžete také vyhledávat podle polí a kategorie .

O zápis a uznání zahraničního vzdělání musíte požádat prostřednictvím webový portál eVŠ (odkazy na období podávání žádostí a časový rozvrh pro přijímací a uznávací řízení ). Informace o nabízených studijních programech, údaje o délce studia, požadavcích na zápis, počtu volných míst, způsobu studia atd. naleznete na Výzva k registraci . Abychom vám pomohli s přijímacím řízením, připravili jsme videoprezentace a pokyny, které jsou k dispozici na www.uni-lj.si/study/impressions/promotional-material .

Chcete-li se dozvědět více o vzdělávacích systémech a zásadách ve Slovinsku, podívejte se na krátké video série , kterou připravilo naše Ministerstvo školství, vědy a sportu.

Přijímací řízení

Vítejte průvodce

Abychom co nejlépe využili váš krátký čas s námi, připravili jsme tento uvítací průvodce , který vám pomůže učinit váš pobyt na univerzitě v Lublani cenným studijním zážitkem a nezapomenutelným časem ve vašem životě.

Pokud po přečtení této příručky zůstanou nějaké otázky nezodpovězené, neváhejte nás kontaktovat:
Uznávání zahraničního středoškolského vzdělání: [email protected]
Uznání zahraničního vzdělání pro zápis do magisterského a doktorského studia a přestup: kontaktujte prosím pověřenou osobu na příslušné fakultě/akademii
Přihláška a přijímací řízení: [email protected]
Technická pomoc při vyplňování žádosti o zápis: [email protected]
Plus rok: [email protected]
Jazykové kurzy slovinštiny: [email protected]
Stipendia: [email protected]
Informace o vízu: [email protected]

Svůj obzor si můžete také rozšířit pomocí kurzů letní školy v inspirujícím mezinárodním prostředí nebo studovat jako výměnný student na celý akademický rok nebo jeden semestr.

Zveme vás, abyste s námi zahájili svou akademickou cestu, rozšířili své osobní a profesionální možnosti kariéry a stali se cenným členem naší hrdé a kreativní akademické komunity.

Těšíme se, až vás uvítáme na naší univerzitě.

Studentské dojmy

Studenti jsou srdcem naší komunity a motivací naší fakulty a zaměstnanců. Doporučujeme se učit jeden od druhého a rozmanitost možností, které nabízí studijní, sociální, kulturní, rekreační, sportovní a mimoškolní aktivity v naší rozmanité akademické komunitě.

Univerzita v Lublani je otevřená instituce. Těšíme se, že budeme mít co nejvíce studentů z jiných zemí. Jste pro nás velvyslanci přátelství ve vztazích mezi vašimi zeměmi a Slovinskem. Pouta vytvořená během studia si obvykle vážíme po celý život. Zveme vás, abyste s námi zahájili svou akademickou cestu, zvýšili své osobní a profesní možnosti a stali se cenným členem naší hrdé a kreativní akademické komunity.

Webové stránky: www.uni-lj.si/study

E-mail: [email protected]

Vlastnosti kampusu

University of Ljubljana , založená v roce 1919, s 23 fakultami a 3 uměleckými akademiemi , je nejstarší a největší instituce vysokoškolského vzdělávání, vědeckého výzkumu a umění ve Slovinsku. Univerzita podporuje základní, aplikovaný a vývojový výzkum. University of Ljubljana patří mezi 3 % nejlepších univerzit na světě.

  Ohlasy studentů

  Místa

  • Ljubljana

   University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

   • Ljubljana

    University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

    • Ljubljana

     University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering Tržaška cesta 25, 1000, Ljubljana

     • Ljubljana

      University of Ljubljana Faculty of Public Administration Gosarjeva ulica 5, 1000, Ljubljana

      • Ljubljana

       Kongresni trg, 12, 1000, Ljubljana

       Otázky