Keystone logo

6 PhD Programy v Společenské vědy 2024

Filtry

Filtry

  • PhD
  • Společenské vědy
  • Sociologie
  • Společenské vědy
Studijní obory
  • Společenské vědy (6)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

PhD Programy v Společenské vědy

Zahrnutí hloubkových studií o konkrétním oboru a obvykle vyžadující vytvoření doktorské disertace jako součásti potřebné práce, doktorát je pokročilý stupeň. Může to být konečný stupeň, po kterém budete pracovat na konci bakalářského a magisterského studia.

Co je doktorát ve společenských vědách? Oblast společenských věd se zaměřuje na porozumění a práci s lidmi. Tento stupeň se může zaměřit na několik překrývajících se konceptů a obecně se zabývá interdisciplinárním přístupem, který vám poskytne širokou škálu dovedností. Některé kurzy, které se zabývají, mohou zahrnovat studium historie, práva, geografie a sociologie. Můžete se hodně soustředit na to, jak různé typy lidí a kultur interagují a jak lze řešit problémy jak pro skupiny, tak pro jednotlivce.

Tento stupeň vám může dát společenské dovednosti, které vám pomohou uspět v osobních vztazích. Dovednosti k řešení problémů vám pomohou překonat překážky ve vašem životě a dobrá znalost práva a vlády vám může pomoci udržet si aktuální informace o aktuálních problémech a událostech.

Náklady mohou být důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při uvažování o vstupu do studijního programu. Porovnávání škol a zvážení možných možností získávání kurzů online vám pomůže najít program, který vyhovuje vašemu životnímu stylu a rozpočtu.

Mezi mnoha kariéry, které mohou být k dispozici pro někoho, kdo má doktorát ve společenských vědách, možná nejjednodušší je stát se sociálním pracovníkem. S tímto vysokoškolským vzděláním byste se mohl stát také profesorem nebo učitelem ve škole. Některé další možnosti pro práci se mohou stát historikem, antropologem nebo politologem. Můžete pracovat jako výzkumný pracovník a přispívat k mnoha oblastem společenských věd.

Vzhledem k tomu, že může existovat mnoho institucí, které nabízejí doktorské programy, může vám před rozhodnutím prozkoumat různé možnosti. Podívejte se na níže uvedený program a kontaktujte přímo přijímací kancelář školy, kterou jste si vybrali, vyplněním formuláře.